Strona główna » Przewodnik » Argentyna - Kultura i religia

Argentyna - Kultura i religia

Oficjalną religią Argentyny jest katolicyzm, który wyznaje 90% społeczeństwa. Jednak w kraju tym panuje całkowita wolność wyznań. Swoich wyznawców mają także: protestantyzm, judaizm, islam oraz prawosławie.Jednak wielu Argentyńczyków praktykuje także spirytualizm – wiarę z kontakt z duchami nieżyjących już ludzi i kult zmarłych. Otaczają ogromną czcią cmentarze i osoby zmarłe, w tym w szczególności przywódców kraju takich jak Evita i Juan Peron. Sporą popularnością cieszą się też wierzenia częściowo pogańskie, np. Diffuna Correa.

Argentyna to kraj reprezentujący jak gdyby dwa odrębne światy. Miasta przypominają swą architekturą i kulturą europejskie stolice, natomiast na prowincji spotyka się ludzi żyjących w zgodzie z tradycją przodków Indian.

Argentyńczycy przywiązują dużą wagę do etykiety i zwyczajów. Wszyscy oni witają się soczystymi buziakami, także mężczyźni. Stałym tematem kurtuazyjnych rozmów jest kwestia pogody. Goście odwiedzający swą rodzinę, przyjaciół lub sąsiadów goszczeni są yerba mate. Wszyscy piją z jednej mate, przekazując ją sobie po kolei, patrząc w kierunku następcy. Nie wolno także przekręcać słomki w czasie spożywania napoju.

Mężczyźni w Argentynie mają bardzo otwarty stosunek do kobiet, szczególnie turystek z Europy. Wszyscy oni uważający się za macho. Cmokanie, gwizdanie i wołanie „hola linda” (cześć ślicznotko) jest zachowaniem na porządku dziennym, na które nie warto wcale reagować.

Ważną częścią tradycji i kultury argentyńskiej jest kuchnia. Do najpopularniejszych i najznakomitszych potraw należą: wołowina z grilla, empanady (duże, pieczone w piecu pierogi z wieloma rodzajami nadzienia, od mozzarelli z pomidorami po wołowinę na ostro). Poza tym powinniśmy skosztować choripan czyli kiełbaskę pieczoną na grillu (parilla) w bułce oraz milaneze czyli rodzaj kotleta schabowego. Na deser posmakujmy miękkich i malutkich awokado oraz łakoci takich jak ciastka z dulce de lece (z mlecznym karmelem). Popularne są także alkohole: wina oraz piwo (najsłynniejsze to Quilmes).

 Charakterystycznymi elementami argentyńskiego krajobrazu są piłka nożna i taniec – argentyńskie tango. Dawniej był to taniec wykonywany przez najbiedniejszych mieszkańców przedmieść Buenos Aires. Odrzucany był przez tzw. wyższe sfery z racji jego rzekomej niemoralności. Obecnie tango należy do klasyki tańców latynoamerykańskich.

Ważne miejsce w dorobku kulturalnym Argentyny stanowi muzyka. Do najsłynniejszych kompozytorów przełomu XIX i XX wieku zaliczają się: A. Williams, A. Ginastera oraz N. Moretta. Współcześni argentyńscy muzycy to: Murillo, Lanza, Tauriello oraz Guarnieri.

Przewodnik   Miasta i regiony
 

Oferty

27-11-2017 / 6 dni
od: 750 zł
 
09-01-2018 / 6 dni
od: 750 zł
 
29-10-2017 / 9 dni
od: 750 zł
 
28-12-2017 / 6 dni
od: 750 zł
 
23-04-2018 / 6 dni
od: 750 zł
 

Nie wiesz gdzie jechać?

Wypełnij poniższy formularz, a my pomożemy
Ci wybrać najlepszą ofertę.

Zostaw wiadomość »

Zadzwoń do nas

12 333 77 79
 pn-sb: 10-21, nd: 10-20

Przewodnik - losowe artykuły

Niezapomniane oferty sylwestrowe

Choć do Sylwestra pozostało jeszcze dużo czasu, to warto...

Odważne wakacje!

Porzuć myśl o Grecji, Egipcie czy Tunezji. Odkryj zupełnie...

Gdzie w podróż poślubną?

Nadszedł ten długo oczekiwany wielki dzień – ceremonia...

Morze muzyki

Przez większą część roku nad brzegami Morza Śródziemnego...

Cypr Północny, nowy raj dla turystów?

Cypr  Północny  to  kraj  dziewiczy...

Czarnogórska dawka adrenaliny

Nuda w Czarnogórze nikomu nie grozi – i to nie tylko z...

Polecane wycieczki

Dlaczego warto rezerwować
na Wycieczka.pl?
  • Gwarancja najniższej ceny!
  • Miła i fachowa pomoc konsultanta
  • Bezpieczne zakupy
Odwiedź nasz salon sprzedaży
w Krakowie!
Biuro Podróży Wycieczka.pl
Futura Park Kraków
ul. Prof. A. Różańskiego 32
32-085 Modlniczka k. Krakowa

Zobacz na mapie »

Najlepsze biura podróży na Wycieczka.pl

Pomożemy Ci znaleźć odpowiednią ofertę.
Zostaw swój numer. Oddzwonimy wkrótce.