Strona główna » Przewodnik » Bośnia i hercegowina - Jak dotrzeć?

Bośnia i hercegowina - Jak dotrzeć?

Największym lotniskiem w Bośni i Hercegowinie jest port lotniczy w stolicy kraju – Sarajewie. Jednak nie ma żadnych bezpośrednich połączeń lotniczych między Polską a Bośnia i Hercegowiną. Z Sarajewa można się dostać m.in. do Pragi liniami BH Airlines, a potem następnym lotem do któregoś z polskich miast. Ta sama linia oferuje także loty do Frankfurtu nad Menem, natomiast Austrian Star Alliance do Wiednia. Te trzy miasta zdają się być najbliżej położone Polski.

W pozostałych miastach Bośni i Hercegowiny również istnieją lotniska (Banja Luka, Mostar, Tuzla), jednak tak samo jak w wypadku Sarajewa nie ma żadnych bezpośrednich połączeń lotniczych z Polską.

Najlepszym sposobem dotarcia do tego kraju jest wyprawa autobusem lub własnym samochodem, można także skorzystać z pociągu. Po dotarciu do Bośni i Hercegowiny warto także podróżować po tym kraju autobusami z racji na ich wysoki standard (Neoplany, Mercedesy) oraz częste połączenia pomiędzy głównymi miastami kraju. Ceny biletów są jak najbardziej przystępne na polską kieszeń, jednak nie ma zniżek uczniowskich i studenckich (Banja Luka – Sarajewo – 26 KM, Mostar – Gacko – 9 KM).

Odradza się korzystanie z kolei w Bośni z racji na wyższe ceny biletów niż w Polsce oraz na niezbyt częste połączenia. Sieć jest też słabo rozwinięta z racji na ukształtowanie terenu kraju (Bośnia jest krajem górzystym). Istnieją także pociągi międzynarodowe, m.in. do Budapesztu i Lubljany. Uczniom i studentom przysługuje 30% zniżka na podstawie karty EURO 26 lub ISIC. Przykładowe ceny biletów są następujące: Banja Luka – Sarajewo (25 KM) i Sarajewo – Mostar (9 KM).   

Popularnym sposobem podróżowania po kraju jest także autostop. Kierowcy chętnie podwożą turystów, czasami żądając drobnej opłaty, jednak jak najbardziej można się targować o wysokość ceny.

Jeśli natomiast chodzi o podróżowanie własnym samochodem, nie powinno nastręczać to problemów, gdyż większość dróg jest dobrej jakości, lecz są one dość kręte (szczególnie w górach). Cena paliwa jest także niższa niż w Polsce, co zdecydowanie obniża koszty wczasów, jednak pamiętać należy, że sieć stacji benzynowych nie jest tak bardzo rozwinięta jak na przykład w Polsce i nie należy ryzykować jazdy na resztce paliwa.

Przewodnik   Miasta i regiony
 

Oferty

09-01-2018 / 6 dni
od: 750 zł
 
29-10-2017 / 9 dni
od: 750 zł
 
28-12-2017 / 6 dni
od: 750 zł
 
31-10-2017 / 6 dni
od: 750 zł
 
14-09-2017 / 8 dni
od: 750 zł
 

Nie wiesz gdzie jechać?

Wypełnij poniższy formularz, a my pomożemy
Ci wybrać najlepszą ofertę.

Zostaw wiadomość »

Zadzwoń do nas

12 333 77 79
 pn-sb: 10-21, nd: 10-20

Przewodnik - losowe artykuły

Gdzie na zagraniczne wakacje z dzieckiem?

Wakacje z maluchem to świetna okazja żeby spędzić ze sob...

Afrykańska przygoda

Polacy zakochali się w Egipcie i Tunezji, ale czy będąc w...

Sylwester za granicą

To ostatni moment na podjęcie decyzji o tym, czy kolejny...

Odważne wakacje!

Porzuć myśl o Grecji, Egipcie czy Tunezji. Odkryj zupełnie...

Długi weekend

Majówka i inne długie weekendy stały się popularną form...

Co kraj, to obyczaj!

Planujesz zagraniczną wycieczkę? Przygotowałeś ju...

Polecane wycieczki

Dlaczego warto rezerwować
na Wycieczka.pl?
  • Gwarancja najniższej ceny!
  • Miła i fachowa pomoc konsultanta
  • Bezpieczne zakupy
Odwiedź nasz salon sprzedaży
w Krakowie!
Biuro Podróży Wycieczka.pl
Futura Park Kraków
ul. Prof. A. Różańskiego 32
32-085 Modlniczka k. Krakowa

Zobacz na mapie »

Najlepsze biura podróży na Wycieczka.pl

Pomożemy Ci znaleźć odpowiednią ofertę.
Zostaw swój numer. Oddzwonimy wkrótce.