Strona główna » Przewodnik » Brazylia - Jak dotrzeć?

Brazylia - Jak dotrzeć?

Pomiędzy Polską, a Brazylią nie ma bezpośrednich połączeń lotniczych. Połączenie możliwe jest tylko z przesiadką w jednym z europejskich lub amerykańskich miast. Najdogodniejsze z nich są przez Frankfurt - Lufthansa/Varig, Amsterdam - KLM, Paryż - Air France/TAM, Zurich - SWISS, Londyn British Airways/TAM. Lot z Warszawy na lotnisko europejskie zajmuje ok. 2 godz., z lotniska europejskiego do Rio de Janeiro/Sao Paulo - ok. 12 godz. Różnica czasu pomiędzy Polską, a Brazylią to – 4 godz. zimą i – 5 latem. Najbardziej zatłoczone brazylijskie lotniska to Galeăo (Aeroporto Internacional António Carlos Jobim) w Rio de Janeiro, Guarulhos w Săo Paulo i Brasilia International Airport. Dysponują one regularnymi połączeniami z miastami w całej Brazylii.


Sao Paulo-Guarulhos (Guarulhos International Airport ,GRU) jest położone 30 km od centrum Sao Paolo. Pod względem liczby przewiezionych pasażerów jest największym międzynarodowym portem lotniczym Brazylii. W 2008 roku skorzystało z niego 20,4 miliona pasażerów. Lotnisko obsługuje 39 linii lotniczych i oferuje połączenia do ponad 100 miejsc w Brazylii i 28 krajów na całym świecie. Port lotniczy ma dwa terminale, między którymi można się poruszać na piechotę. Do centrum kursują taksówki, autobusy lub komunikacja miejska. Taksówki stoją przed terminalem, można też zamówić i zapłacić za nią z góry w hali przylotów obu terminali. Koszt nie powinien przekroczyć 35 Reali (ok. 60 zł). Autobusy kursują co 30 minut, a odjeżdżają sprzed terminalu. Można tez skorzystać z transportu publicznego, pochłania on najmniej pieniędzy ale najwięcej i czasu i wymaga dobrego orientowania się w terenie. Firmy Avis i Heartz umożliwiają wypożyczenie samochodu na lotnisku. Można tam też wymienić walutę czy skorzystać z bankomatu. Do dyspozycji pasażerów na lotnisku znajdują się ponadto: udogodnienia dla osób podróżujących z dziećmi, biuro rzeczy znalezionych, apteka, informacja turystyczna, poczta, poczekalnia, oraz wiele sklepów, kawiarni i restauracji. Istnieje także możliwość dostępu do Internetu.


Galeao International Airport (GIG) położone jest na niewielkiej wyspie 20 km na północ od Rio de Janeiro. Rocznie obsługuje ok. 10 milionów podróżnych Do dyspozycji są dwa terminale, pomiędzy którymi można się przemieszczać pieszo. Do centrum dostaniemy się taksówką, autobusem lub transportem publicznym. Taksówki stoją przed terminalem, można też zamówić i zapłacić za nią z góry w hali przylotów obu terminali. Autobusy kursują co 45 minut i zatrzymują się przy większych hotelach, plażach i na dworcu autobusowym. Na lotnisku znajdziemy takie udogodnienia jak: apteka, bankomaty, poczta, poczekalnia, dostępu do internetu oraz wiele sklepów, kawiarni i restauracji. Wiele firm korporacji i lokalnych firm oferuje wypożyczenie samochodu.


Brasilia International Airport (BSB) to ulokowane 11 km od centrów Brasilii lotnisko rocznie obsługuje ok. 10 milionów pasażerów. Ze względu na swoje centralne położenie jest dogodnym miejscem przesiadkowym. Do centrum można dostać taksówką, autobusem lub transportem publicznym. Taksówki stoją przed terminalem, można też zamówić i zapłacić za nią z góry w hali przylotów obu terminali. Dostępne są także autobusy miejskie, na które bilet należy kupić wcześniej w hali przylotów, oraz minibusy oferujące transport do centrum miasta. Na lotnisku znajdziemy takie udogodnienia jak: apteka, bankomaty, poczta, poczekalnia, oraz wiele sklepów, kawiarni i restauracji, dostępu do internetu, wypożyczalnie samochodów.


Inne ważne lotniska o znaczeniu międzynarodowym funkcjonują w Manaus, Macapá i Belém. Varig, najważniejsza brazylijska linia lotnicza w ruchu międzynarodowym, obsługuje połączenia z 11 miastami Ameryki Południowej.

Przewodnik   Miasta i regiony
 

Oferty

09-01-2018 / 6 dni
od: 750 zł
 
29-10-2017 / 9 dni
od: 750 zł
 
28-12-2017 / 6 dni
od: 750 zł
 
31-10-2017 / 6 dni
od: 750 zł
 
14-09-2017 / 8 dni
od: 750 zł
 

Nie wiesz gdzie jechać?

Wypełnij poniższy formularz, a my pomożemy
Ci wybrać najlepszą ofertę.

Zostaw wiadomość »

Zadzwoń do nas

12 333 77 79
 pn-sb: 10-21, nd: 10-20

Przewodnik - losowe artykuły

Na co uważać za granicą?

Wakacje to błogi czas relaksu, na który czekamy cały rok. Z...

Niezapomniane oferty sylwestrowe

Choć do Sylwestra pozostało jeszcze dużo czasu, to warto...

Sposób na karnawał

Zupełnie inne państwa, a co za tym idzie - zupełnie inna...

Czar wysp greckich

Do wakacji jeszcze kilka miesięcy, ale spragnieni słońca...

Afrykańska przygoda

Polacy zakochali się w Egipcie i Tunezji, ale czy będąc w...

Wakacje dla singla

Lato to czas podróży i mimo że najczęściej podróżujemy ze...

Polecane wycieczki

Dlaczego warto rezerwować
na Wycieczka.pl?
  • Gwarancja najniższej ceny!
  • Miła i fachowa pomoc konsultanta
  • Bezpieczne zakupy
Odwiedź nasz salon sprzedaży
w Krakowie!
Biuro Podróży Wycieczka.pl
Futura Park Kraków
ul. Prof. A. Różańskiego 32
32-085 Modlniczka k. Krakowa

Zobacz na mapie »

Najlepsze biura podróży na Wycieczka.pl

Pomożemy Ci znaleźć odpowiednią ofertę.
Zostaw swój numer. Oddzwonimy wkrótce.