Strona główna » Przewodnik » Dominikana - Klimat i pogoda

Dominikana - Klimat i pogoda

Wyspa Hispaniola, na której zlokalizowana jest Dominikana (Dominicana Republic), leży na Morzu Karaibskim. Fakt ten ma decydujące znaczenie dla klimatu panującego na wyspie, który najlepiej byłoby określić mianem morsko-tropikalnego. Średnia temperatura w miesiącach letnich wynosi tutaj 31-33 stopni Celsjusza, zaś woda nagrzewa się do 28-29 stopni. Skoro mowa o kraju tropikalnym, nikogo nie powinno zaskoczyć, że słońce na Dominikanie świeci bardzo intensywnie, nawet jeśli ukrywa się za chmurami, a powietrze odznacza się dużą wilgotnością. Jest wręcz „lepkie”. Co równie charakterystyczne dla tej strefy klimatycznej – zdarzają się tutaj często dość gwałtowne, choć przelotne deszcze, zwłaszcza we wczesnych godzinach porannych, popołudniowych i nocnych. W sumie liczba deszczowych dni w miesiącu waha się od 6 do 9.

Zimniejsze miesiące na Dominikanie przypadają na okres od stycznia do kwietnia, jednak i wtedy temperatura za dnia osiąga więcej niż 25 stopni Celsjusza. Jedynie wieczorem i w nocy spada niewiele poniżej 20 stopni. Jakikolwiek termin wyjazdu wybierzemy, w każdym przypadku musimy pamiętać o nakryciach głowy i kremach z wysokim filtrem. Jeśli chciałbyś poznać więcej szczegółów dotyczących pogody na wyspie, odwiedź pierwsze lepsze forum. Dominikana jest krajem, o którym użytkownicy Internetu dyskutują niezwykle chętnie

Choć Dominikana leży w pasie klimatycznym, w którym zdarzają się huragany, nie należy przesadnie obawiać się, że jakiś na tu zaskoczy – w ciągu 80 lat huragany nawiedziły wyspę zaledwie 11 razy. Zresztą, władze kraju są doskonale przygotowane, by stawić czoła żywiołowi, który dobrze znają, a także pomóc turystom, jeśli zaszłaby taka potrzeba. Prawdopodobieństwo wystąpienia huraganu zwiększa się w okresie od czerwca do listopada.

Warto odnotować, że specyficzny klimat wyspy sprzyja rozwojowi niezwykle bujnej, typowo tropikalnej roślinności – zadziwia zwłaszcza mnogość wielobarwnych, egzotycznych kwiatów. Dominikana jest również krainą gajów palmowych, które stanowią dom dla wielu gatunków niezwykłych zwierząt. Aż 23% powierzchni kraju znajduje się pod ścisłą ochroną. Jeśli wybierzemy się na wyspę w okresie późnojesiennym, istnieje duża szansa, że będziemy mogli obserwować wieloryby, które w tym czasie odbywają w okolicy gody. Jak sprawić, żeby wszystko to stało się naszym udziałem? Odpowiedź jest prosta: Dominikana last minute.

Nie wiesz gdzie jechać?

Wypełnij poniższy formularz, a my pomożemy
Ci wybrać najlepszą ofertę.

Zostaw wiadomość »

Zadzwoń do nas

12 333 77 79
 pn-sb: 10-21, nd: 10-20

Przewodnik - losowe artykuły

Riwiera Turecka - który kurort wybrać?

Riwiera Turecka to najpopularniejszy turecki region wśród...

Przereklamowane atrakcje

Jedziemy na wakacje z nadzieją, że zachwycą nas skarby...

Najlepsze miejsca dla plażowiczów

Polacy najczęściej swój urlop utożsamiają z błogim...

Ruszyło stacjonarne biuro podróży!

Wycieczka.pl rozszerzyła swoją działalność i od dzisiaj...

Wakacje za 1000zł

Nie ma chyba osoby, która nie marzyłaby o zagranicznych...

Przysmaki kuchni śródziemnomorskiej

Prawie każdy słyszał o gazpacho czy frittacie. Ale co si...

Polecane wycieczki

Dlaczego warto rezerwować
na Wycieczka.pl?
  • Gwarancja najniższej ceny!
  • Miła i fachowa pomoc konsultanta
  • Bezpieczne zakupy
Odwiedź nasz salon sprzedaży
w Krakowie!
Biuro Podróży Wycieczka.pl
Futura Park Kraków
ul. Prof. A. Różańskiego 32
32-085 Modlniczka k. Krakowa

Zobacz na mapie »

Najlepsze biura podróży na Wycieczka.pl

Pomożemy Ci znaleźć odpowiednią ofertę.
Zostaw swój numer. Oddzwonimy wkrótce.