Grecja - Ateny

Większość turystów, którzy decydują się spędzić wakacje w Grecji, przez cały swój wyjazd żyją wizją zwiedzania historycznych Aten. Stolica Grecji jest żywym przykładem miejskiego muzeum, tonącego w zabytkach i atrakcjach turystycznych. Na miejscu panują idealne warunki pogodowe, które sprzyjają wielogodzinnemu zwiedzaniu historycznej zabudowy miejskiej.  Jeśli ktoś kocha Grecję, powinien zobaczyć Ateny.

W dzisiejszych czasach, kiedy praktycznie każdy kraj posiada swoje skarby turystyczne, trudno jest zadziwić prawdziwych miłośników podróżowania i wakacyjnych atrakcji. W tym temacie Ateny nie mają sobie równych i w pełni zasługują na miano międzynarodowego zjawiska. W Atenach wszystko zaczyna się od nowa.

Stolica Grecji jest przede wszystkim zniewalającym monumentem, który pozwala przenieść się swoim gościom do czasów panowania mitycznych herosów i gromowładnych bogów. Majestatyczna metropolia została wybudowana w otoczeniu niesamowitej przyrody, która oprócz piękna, gwarantuje swoim gościom autentyzm bogatej tradycji, kultury i sztuki. Ateny zapewniają wczasowiczom wygodę luksusowych hoteli, bogate zaplecze restauracyjne oraz wysokiej klasy kluby i dyskoteki.

Zdecydowanie najsłynniejszą częścią klasycznej części miasta jest Akropol i jego historyczne otoczenie: Partenon, Propyleje, Erechtejon, Agora Rzymska, zespół starożytnych budynków publicznych, kolosea, teatry, łaźnie, świątynie, pałace i stadiony. Spędzając wakacje w stolicy Grecji, warto odwiedzić dziewiętnastowieczną dzielnicę Plakai, która czaruje typowo mityczną hybrydą stylu neoklasycznego z greckim charakterem architektonicznym.

Ateny są na tyle fascynującym miastem, że szkoda spędzać w nim cały czas tylko pod kątem zwiedzania najważniejszych antycznych miejsc i jego części muzealnej.  Grecja jest również zbiorem wspaniałej przyrody, licznych tawern, restauracji osadzonych nad portem, gdzie cumują kolorowe łodzie. Na miejscu czeka krystalicznie czysta woda dla jedynych, wysokie góry z pieszymi szlakami i miejscami widokowymi dla innych. Osoby, które kochają aktywny wypoczynek nie znajdą powodów do narzekania. Wszystko przemawia za tym, by w tym roku zwiedzić Ateny.

Nie wiesz gdzie jechać?

Wypełnij poniższy formularz, a my pomożemy
Ci wybrać najlepszą ofertę.

Zostaw wiadomość »

Zadzwoń do nas

12 333 77 79
 pn-sb: 10-21, nd: 10-20

Przewodnik - losowe artykuły

Riwiera Egejska - bajkowa kraina w której się zakochasz

Riwiera Egejska, do niedawna mało znana polskim turystom...

Najlepsze miejsca dla lubiących zwiedzanie

Wakacje to nie tylko błogie wylegiwanie się na plaży czy...

Stąpając po tureckiej krainie...

Turcja dla wielu to wciąż tylko piękna pogoda, rozległe...

Wakacje za 1000zł

Nie ma chyba osoby, która nie marzyłaby o zagranicznych...

Cypr Północny, nowy raj dla turystów?

Cypr  Północny  to  kraj  dziewiczy...

Afrykańska przygoda

Polacy zakochali się w Egipcie i Tunezji, ale czy będąc w...

Polecane wycieczki

Dlaczego warto rezerwować
na Wycieczka.pl?
  • Gwarancja najniższej ceny!
  • Miła i fachowa pomoc konsultanta
  • Bezpieczne zakupy
Odwiedź nasz salon sprzedaży
w Krakowie!
Biuro Podróży Wycieczka.pl
Futura Park Kraków
ul. Prof. A. Różańskiego 32
32-085 Modlniczka k. Krakowa

Zobacz na mapie »

Najlepsze biura podróży na Wycieczka.pl

Pomożemy Ci znaleźć odpowiednią ofertę.
Zostaw swój numer. Oddzwonimy wkrótce.