Strona główna » Przewodnik » Grecja - Saloniki

Grecja - Saloniki

Grecja to państwo, które zachwyca swoim pięknem turystów z całego świata. Bezwątpienia w sezonie turystycznym to najlepsze miejsce do spędzenia wakacji. Na miejscu czas mija w towarzystwie słonecznej pogody i wspaniałych widoków. Bogaty wachlarz możliwości wypoczynku i jeszcze więcej niespodzianek czyni Grecje niebywale atrakcyjną dla osób poszukujących nowych wrażeń w turystyce. W ofercie biur podróży miłośnicy greckiej kultury i przyrody odnajdą najpiękniejsze kurorty, a także historyczne metropolie. Większość turystów wybiera ośrodki wypoczynkowe i oddaje się w całości wakacyjnym szaleństwom. Jednak po kilkudniowym maratonie nadmorskich atrakcji warto zainteresować się prawdziwym charakterem Grecji i zaczerpnąć trochę kultury. Na samym początku proponujemy miasto Saloniki.

Saloniki jest drugim co do wielkości miastem Grecji. Historyczna metropolią przez wieki była miejscem ścierania się kultury greckiej i tureckiej, dzięki czemu dzisiaj możemy podziwiać jedno z najpiękniejszych połączeń dziedzictwa dwóch nacji.

Saloniki są zarówno najważniejszym miastem turystycznym jak i centrum administracyjnym północnej części Grecji. Na miejscu odnajdziemy największe zabytki, nowoczesną stronę Grecji, a także tradycyjną grecką sztukę, kuchnię i kulturę. Miasto jest idealne dla osób, które szukają prawdziwego oblicza Grecji. Mimo, że Saloniki żyją w cieniu Aten, to i tak większość turystów właśnie tutaj odnalazło Grecję swoich marzeń.

Saloniki to miasto, które w znacznym stopniu odróżnia się od stolicy Grecji. To miasto z jednej strony bardziej nowoczesne, charakteryzujące się rozbudowaną infrastrukturą miejską, z drugiej zaś szczycące się wiekowymi zabytkami. W Salonikach wszystko jest bardziej europejskie, klimat miasta jest daleki bliskiemu wschodu, a dzielnica portowa kojarzy się bardziej z Hiszpanią niż z Grecją.

Do zwiedzania Saloników najlepiej zabrać się późnym popołudniem, czy wieczorem. To zdecydowanie najlepsza pora dnia by wyruszyć w centrum miasta. Saloniki pod względem zabudowy miejskiej wyróżniają się bizantyjską zabudową starych dzielnic. Na miejscu pełno zabytków, pomników i historycznych miejsc. Do najważniejszych budowli miasta zalicza się: Kościół Św. Demetriusza, Łuk i Mauzoleum Galeriusza oraz Biała Wieża. Dookoła całej metropolii rozciągają się bizantyjskie obwarowania, m.in. cytadela o siedmiu wieżach, tureckie meczety i bizantyńskie świątynie.

Nie wiesz gdzie jechać?

Wypełnij poniższy formularz, a my pomożemy
Ci wybrać najlepszą ofertę.

Zostaw wiadomość »

Zadzwoń do nas

12 333 77 79
 pn-sb: 10-21, nd: 10-20

Przewodnik - losowe artykuły

Afrykańska przygoda

Polacy zakochali się w Egipcie i Tunezji, ale czy będąc w...

Gdzie w podróż poślubną?

Nadszedł ten długo oczekiwany wielki dzień – ceremonia...

Sposób na karnawał

Zupełnie inne państwa, a co za tym idzie - zupełnie inna...

10 najpiękniejszych miejsc na świecie

Świat jest pełen przepięknych miejsc, z których istnienia...

Cypr Północny, nowy raj dla turystów?

Cypr  Północny  to  kraj  dziewiczy...

Dokąd na ciepłe wakacje zimą?

Nikt nie wątpi w to, że Polska posiada swoje uroki i...

Polecane wycieczki

Dlaczego warto rezerwować
na Wycieczka.pl?
  • Gwarancja najniższej ceny!
  • Miła i fachowa pomoc konsultanta
  • Bezpieczne zakupy
Odwiedź nasz salon sprzedaży
w Krakowie!
Biuro Podróży Wycieczka.pl
Futura Park Kraków
ul. Prof. A. Różańskiego 32
32-085 Modlniczka k. Krakowa

Zobacz na mapie »

Najlepsze biura podróży na Wycieczka.pl

Pomożemy Ci znaleźć odpowiednią ofertę.
Zostaw swój numer. Oddzwonimy wkrótce.