Strona główna » Przewodnik » Indie - Jak dotrzeć?

Indie - Jak dotrzeć?

Zdecydowanie najłatwiej i najszybciej dostaniemy się do Indii samolotem. Niestety na trasie czeka nas przesiadka, ponieważ Polska nie posiada bezpośredniego połączenia z Indiami. Dotrzemy tam jednak za pośrednictwem wielu przewoźników europejskich. Najtańsze połączenia oferuje Aerofłot. Z Polski (uwzględniając przesiadkę) możemy dotrzeć do wielu miast subkontynentu indyjskiego: Delhi, Mumbaju, Kalkuty, Bangaluru, Pune, Hyderabadu, Madrasu.Lot trwa około 11 h, a ceny biletów są dość wysokie - niestety nie ma mowy o tanich lotach, ale jeśli będziemy mieli szczęście może trafimy na jakąś promocję. Warto korzystać z opcji wycieczek - Indie last minute. Wyprawa do Indii drogą lądową to poważne przedsięwzięcie.

Preferowane są dwie trasy:
-przez Bliski Wschód (Turcja i Iran), a potem Pakistan,
-a także przez Wschodnią Europę i republiki byłego ZSRR.

Musimy jednak pamiętać, że taka podróż może nie być najtańsza. Oprócz opłat za środki transportu należy także dodać do kosztów ceny wiz i utrzymania na trasie, która do krótkich nie należy. Jeśli wybierzemy się własnym pojazdem (uwaga - w Indiach panuje ruch lewostronny), pamiętajmy o przeróżnych opłatach na granicy (często bezprawnych), a także kosztach paliwa i ewentualnej naprawy samochodu (drogi niekoniecznie będą reprezentować europejskie standardy).

Wielkim plusem tego rozwiązania jest możliwość zwiedzenie wspaniałych miejsc w trakcie podróży, a także zaznajomienia się (przynajmniej powierzchownie) z kulturą narodów zamieszkujących w/w regiony.

Środki transportu (pociągi, autobusy) są bardzo tanie - chyba, że zdecydujemy się na lepszą, a jednocześnie dużo droższą klasę.
Pociągami w Indiach można dotrzeć prawie wszędzie, a jako że trasy są długie, nie ma problemu z kupnem jedzenia w drodze.

Klasy pociągów to:
-2nd class (druga klasa siedząca),
-slippery (miejsca siedzące, rozkładane do spania),
-AC CC (miejsca siedzące z klimatyzacją),
-fist class (miejsca siedzące bez klimatyzacji),
-AC3 (trzecia klasa z klimatyzacją, miejsca na noc rozkładane),
-AC2 (druga klasa z klimatyzacją, miejsca na noc rozkładane) i
-AC (pierwsza klasa, bywa droższa od samolotu),

Pociągi są dość wygodne i stosunkowo szybkie, jednak ze względu na odległości podróż i tak zwykle trwa kilka-kilkanaście godzin. Dlatego dobrze jest podróżować w nocy.

Niezmiernie ważny jest 4-ro cyfrowy numer pociągu, podawany na bilecie - to on identyfikuje pociąg - na dużych dworcach wyświetlany jest na elektronicznych tablicach.

Aby kupić bilety na kolej w Indiach, trzeba odstać swoje w kolejce. Bilety zawsze należy kupować z wyprzedzeniem! Warto rozważyć opcję kupna biletów w indyjskim biurze podróży / kolejowym biurze dla turystów (większe miasta, np.: Delhi, Jaipur, Kalkuta) - unikniemy kolejek, a czasem kilkudniowego koczowania na dworcu w oczekiwaniu na miejsce w pociągu.

System kupowania biletów jest dość skomplikowany i warto się z nim zapoznać przed wyjazdem. Turyści mogą otrzymać bilety z puli foreign tourist quota, a gdy ich brakuje, dostaje się bilety z puli głównej lub tatkal quota (last minute, dostęne najwcześniej 5 dni przed terminem odjazdu). Jeśli wszystkie miejsca są zarezerwowane, jest jeszcze pula RAC (Reservation Against Cancellation), a dalej Waiting List. Osoby pierwsze na liście RAC otrzymują rezerwację w miarę jak inni z nich rezygnują, ale i tak miejsce w pociągu jest zapewnione, trzeba jedynie dzielić ławkę do siedzenia.

Podczas płacenia za bilet może być wymagane potwierdzenie wymiany waluty, dlatego zachowajmy rachunek za nabycie waluty - będzie potrzebny również do sprzedania rupii przed wyjazdem, o czym pisaliśmy wcześniej.

Na koniec: pamiętajmy, że indyjska kolej obsługuje niewyobrażalną dla nas rzeszę podróżnych, nie wspominając o ogromie terytorium. Nie dajmy się zirytować z tego powodu i pamiętajmy, że Indie są fascynujące, a chaos wpisany jest w ich urok.

Przewodnik   Miasta i regiony
 

Indie Oferty

07-03-2018 / 7 dni
od: 3490 zł
 
11-03-2018 / 9 dni
od: 3890 zł
 
04-09-2017 / 6 dni
od: 4168 zł
 
13-10-2017 / 7 dni
od: 4229 zł
 
17-04-2018 / 7 dni
od: 4289 zł
 

Nie wiesz gdzie jechać?

Wypełnij poniższy formularz, a my pomożemy
Ci wybrać najlepszą ofertę.

Zostaw wiadomość »

Zadzwoń do nas

12 333 77 79
 pn-sb: 10-21, nd: 10-20

Przewodnik - losowe artykuły

Poznaj zalety wycieczek first minute!

W ostatnim czasie wybuchł prawdziwy boom na wycieczki last...

Zostań Wczasowiczem!

Serwis wycieczka.pl uruchomił nową funkcjonalno...

Najlepsze miejsca dla lubiących zwiedzanie

Wakacje to nie tylko błogie wylegiwanie się na plaży czy...

Afrykańska przygoda

Polacy zakochali się w Egipcie i Tunezji, ale czy będąc w...

Czego nie wolno przewozić przez granicę?

Podczas wczasów w Egipcie, Tunezji czy Maroku szturmujemy...

Gdzie na zagraniczne wakacje z dzieckiem?

Wakacje z maluchem to świetna okazja żeby spędzić ze sob...

Polecane wycieczki

Dlaczego warto rezerwować
na Wycieczka.pl?
  • Gwarancja najniższej ceny!
  • Miła i fachowa pomoc konsultanta
  • Bezpieczne zakupy
Odwiedź nasz salon sprzedaży
w Krakowie!
Biuro Podróży Wycieczka.pl
Futura Park Kraków
ul. Prof. A. Różańskiego 32
32-085 Modlniczka k. Krakowa

Zobacz na mapie »

Najlepsze biura podróży na Wycieczka.pl

Pomożemy Ci znaleźć odpowiednią ofertę.
Zostaw swój numer. Oddzwonimy wkrótce.