Strona główna » Przewodnik » Portugalia - Lizbona

Portugalia - Lizbona

Mówi się, że Portugalia to kraj, który od wieków jest zapatrzony w ocean. Marząc o tym, by posiąść tajemnice ukryte za horyzontem, portugalscy odkrywcy i żeglarze rozprzestrzeniali swoją pasję i przemierzali cały kraj. Historia zadecydowała, że żagle marynarskich tradycji rozłożono w Lizbonie.

Korzenie żeglarskich obyczajów są na tyle głębokie, że do dziś pozostał po nich autentyzm zabytków i historycznych portów Portugalii. W Lizbonie o morskich podbojach śpiewa się z sercem i pełną piersią, tak by wiatr roznosił romantyczne ballady od Atlantyku po zabytkowe ulice stolicy. W Lizbonie największym podróżnikom wzniesiono Pomnik Odkrywców, który wraz z jej mieszkańcami z tęsknotą spogląda w kierunku błękitnego oceanu.

Wydawać by się mogło, że historyczne metropolie pokroju Lizbony, to norma w branży turystycznej. Jednak na miano prawdziwego skarbu światowej kultury zasługują jedynie te miasta, które położone są w niezwykłym otoczeniu dającym poznać po sobie świadectwo dziejów. Lizbona oprócz malowniczych terenów, szczyci się wspaniałymi zabytkami niosącymi za sobą prawdziwe i wciąż żywe historie. Tematem każdej z tych opowieści jest morze.

W Lizbonie biją źródła wszelkich morskich wypraw i przygód portugalskich podróżników. Zwiedzając stolicę Portugalii będziemy mogli kroczyć ich śladami, podziwiać historyczne ulice, brukowane labirynty rozłożone w centrum miasta. Niektóre z ulic doprowadzą nas na samo wybrzeże, gdzie rozciągają się kolorowe porty, restauracje i tawerny.

Stolica Portugalii została wybudowana na majestatycznym wzgórzu, które piętrzy się tuż nad ujściem rzeki Tag. Na sam szczyt stromych ulic kursują charakterystyczne żółte tramwaje i kolejki linowe. Miejscem licznych pielgrzymek jest ogromny posąg Chrystusa, który swoimi ramionami obejmuje największy i najokazalszy most zwodzony w Portugalii. Zdecydowanie największą atrakcją turystyczną Lizbony jest zamek św. Jerzego. Otoczony najstarszą dzielnicą Lizbony Alfamą, pełnił funkcję twierdzy warownej broniąc do niej dostępu. W całej Lizbonie trzeba wyróżnić również takie zabytki jak:

Katedra św. Antoniego – utrzymana w stylu romańskim, wyróżnia się pięknym portalem, rozetowymi oknami i dwoma wieżyczkami. Wnętrze katedry wykończone jest z przepychem charakterystycznym dla rokoko.

Najpiękniejszym miejscem w całej Lizbonie jest dzielnica Belem, która wyróżnia się fantazyjną architekturą w stylu manuelińskim, kopią mostu Golden Gate, militarną budowlą - Torre de Belém, wspaniałym klasztorem Hieronimitów reprezentującym unikalne połączenie najlepszych elementów gotyku i renesansu. Dzielnicę Belem można uznać za swoisty hołd odkrywcom mórz i oceanów. W klasztorze znajduje się nagrobek słynnego żeglarza i podróżnika Vasco da Gamy. W słynnej dzielnicy odnajdziemy także Pomnik Odkrywców wzniesiony na cześć Henryka Żeglarza i mozaikę świata z zaznaczonymi wyprawami portugalskich żeglarzy.

Lizbona to wciąż niedocenione przez Polaków miejsce, którzy mając do wyboru Portugalię, a inne nadmorskie państwo, wybierają to drugie. A szkoda, bo Portugalia zachowała dziewiczy charakter i klimat rybackiego kurortu. Może chociaż raz warto uciec od standardowych wakacyjnych destynacji i wybrać coś równie dobrego, ale i jednocześnie świeżego?

Przewodnik   Miasta i regiony
 

Portugalia Oferty

30-11-2017 / 7 dni
od: 750 zł
 
18-03-2018 / 6 dni
od: 750 zł
 
29-04-2018 / 6 dni
od: 754 zł
 
24-11-2017 / 8 dni
od: 755 zł
 
11-02-2018 / 7 dni
od: 755 zł
 

Nie wiesz gdzie jechać?

Wypełnij poniższy formularz, a my pomożemy
Ci wybrać najlepszą ofertę.

Zostaw wiadomość »

Zadzwoń do nas

12 333 77 79
 pn-sb: 10-21, nd: 10-20

Przewodnik - losowe artykuły

Zostań Wczasowiczem!

Serwis wycieczka.pl uruchomił nową funkcjonalno...

Czarnogórska dawka adrenaliny

Nuda w Czarnogórze nikomu nie grozi – i to nie tylko z...

Koniecznie zapakuj...

Inne gniazdka elektryczne oznaczają problemy z naładowaniem...

Gdzie w podróż poślubną?

Nadszedł ten długo oczekiwany wielki dzień – ceremonia...

Czego nie wolno przewozić przez granicę?

Podczas wczasów w Egipcie, Tunezji czy Maroku szturmujemy...

Słowacka alternatywa wakacji

Aby nasze wakacje były udane wcale nie musimy jechać do...

Polecane wycieczki

Dlaczego warto rezerwować
na Wycieczka.pl?
  • Gwarancja najniższej ceny!
  • Miła i fachowa pomoc konsultanta
  • Bezpieczne zakupy
Odwiedź nasz salon sprzedaży
w Krakowie!
Biuro Podróży Wycieczka.pl
Futura Park Kraków
ul. Prof. A. Różańskiego 32
32-085 Modlniczka k. Krakowa

Zobacz na mapie »

Najlepsze biura podróży na Wycieczka.pl

Pomożemy Ci znaleźć odpowiednią ofertę.
Zostaw swój numer. Oddzwonimy wkrótce.