Grecja - Kiedy jechać?

slider-left-handle.png
 • 902_iconslider.jpg
 • 903_iconslider.jpg
 • 894_iconslider.jpg
 • 895_iconslider.jpg
 • 896_iconslider.jpg
 • 897_iconslider.jpg
 • 898_iconslider.jpg
 • 899_iconslider.jpg
 • 900_iconslider.jpg
 • 901_iconslider.jpg
slider-right-handle.png

Grecja jest uznawana za kraj, który można odwiedzać przez cały rok. Już przyjazd wczesną wiosną w kwietniu, mimo powiewów niedawnej zimy, sprzyja aktywnemu wypoczynkowi nastawionemu na podziwianie starożytnych zabytków czy odbycie wypraw edukacyjnych szlakiem wykopalisk. Szczyt ruchu turystycznego w Grecji przypada na początek lipca i trwa do końca sierpnia, a więc w miesiącach wakacyjnych. Wtedy to w Grecji panują najbardziej dogodnie warunki do spędzania czasu pod względem temperatur. Grecja w tym czasie kipi życiem towarzyskim, zabawą i intensywnymi doznaniami. Jest to najlepszy czas dla plażowiczów i rodzinnych wypadów ze względu na najwyższy w tym okresie standard usług i najbogatszą ofertę promocyjną (m.in. organizacja objazdowych wycieczek lub kursy nurkowania).

Dobrym czasem na urlop w Grecji jest również czerwiec oraz wrzesień, gdy temperatura jest jeszcze wysoka, a przy tym liczba turystów jest stosunkowo mała.  W październiku w Grecji może występować okres burzowy, jednak mamy tu do czynienia również z Arios Dhimirios - Grecką wersją indiańskiego lata. Burze jednak są zazwyczaj związane z terenami górzystym. W tym czasie dogodnymi rejonami do spędzenia wolnego czasu są malownicze Greckie wyspy, m. in. wspomniana już Kreta położona na południu.

Od grudnia do marca w Grecji panuje zima z niskimi temperaturami. Ta pora roku posiada również swój urok poprzez łagodne zjawiska klimatyczne. W górach w Grecji w tym czasie pojawia się śnieg, klimat staje się spokojniejszy, powietrze świeższe i krystalicznie czyste. Śnieg może utrzymywać się do maja. Czas ten jest idealny dla turystów lubiących aktywny wypoczynek. Grecja posiada kilkanaście obiektów narciarskich - nieco prowincjonalnych, ale za to malowniczych i na pewno w pewnym sensie oryginalnych. Wbrew pozorom narty w Grecji to też pomysł na spędzenie udanego urlopu. W czasie zimy występują w Grecji różnice klimatyczne - na południu w okolicach wysp jest łagodniej, ostrzej staje się bardziej na północ przesuwając sie w kierunku gór.

Ogólnie rzecz biorąc klimat Grecji należy do łagodnych, a zarazem zróżnicowanych, co poszerza ofertę turystyczną tego kraju i daje nam możliwość wyboru i dopasowania pobytu odpowiednio do naszych potrzeb. Poza sezonem burzowym, które w tej klasycznej scenerii w cieniu Olimpu, również maja swoje atrakcyjne oblicze, pogoda z reguły była spokojna i słoneczna.

Nie wiesz gdzie jechać?

Wypełnij poniższy formularz, a my pomożemy
Ci wybrać najlepszą ofertę.

Zostaw wiadomość »

Zadzwoń do nas

12 333 77 79
 pn-sb: 10-21, nd: 10-20

Przewodnik - losowe artykuły

9303_guide_randomarticle.jpg Niezapomniane oferty sylwestrowe

Choć do Sylwestra pozostało jeszcze dużo czasu, to warto...

138_guide_randomarticle.jpg Morze muzyki

Przez większą część roku nad brzegami Morza Śródziemnego...

9499_guide_randomarticle.jpg Zostań Wczasowiczem!

Serwis wycieczka.pl uruchomił nową funkcjonalność...

462_guide_randomarticle.jpg Najlepsze miejsca dla plażowiczów

Polacy najczęściej swój urlop utożsamiają z błogim...

8453_guide_randomarticle.jpg Czarnogórska dawka adrenaliny

Nuda w Czarnogórze nikomu nie grozi – i to nie tylko z...

495_guide_randomarticle.jpg Gdzie w podróż poślubną?

Nadszedł ten długo oczekiwany wielki dzień – ceremonia...

Przewodnik - inne kraje

Polecane wycieczki

woman-in-hat.jpg
Dlaczego warto rezerwować
na Wycieczka.pl?
 • Gwarancja najniższej ceny!
 • Miła i fachowa pomoc konsultanta
 • Bezpieczne zakupy
Odwiedź nasz salon sprzedaży
w Krakowie!
Biuro
Biuro Podróży Wycieczka.pl
Futura Park Kraków
ul. Prof. A. Różańskiego 32
32-085 Modlniczka k. Krakowa

Zobacz na mapie »

Najlepsze biura podróży na Wycieczka.pl

Neckermann Rainbow Tours Rainbow Tours Biuro podróży ITAKA Net Holiday Grecos Exim Tours 7Islands Wezyr Holidays Wygoda Travel Logos Tours Biuro podróży Best Reisen Trade and Travel Rudolf Reisen Ecco Holiday Ecco Travel Atlas Tours Easy Travel Itaka & Gala Prima Holiday Sun & Fun
Pomożemy Ci znaleźć odpowiednią ofertę.
Zostaw swój numer. Oddzwonimy wkrótce.