Indie - Regiony

slider-left-handle.png
 • 1339_iconslider.jpg
 • 1340_iconslider.jpg
 • 1341_iconslider.jpg
 • 1342_iconslider.jpg
 • 1343_iconslider.jpg
 • 1344_iconslider.jpg
 • 1335_iconslider.jpg
 • 1336_iconslider.jpg
 • 1337_iconslider.jpg
 • 1338_iconslider.jpg
slider-right-handle.png

Indie należą do grona państw, których PKB przekracza 1 bilion USD, ale jednocześnie na ulicach wielkich miast spotkać się możemy z potworną biedą.Metropolie indyjskie (np. Delhi, Kalkuta, Bombaj) stanowią wspaniałe centra przemysłu, kultury i nauki, ale należące do miast slumsy przerażają turystów skumulowaną dawką ludzkich nieszczęść. Nadzieję dla ubogich mieszkańców kraju może stanowić bardzo dynamiczny rozwój gospodarki. Miasto Bangalore nazywane „indyjską Doliną Krzemową” pełni dziś rolę nowoczesnej wizytówki kraju. Swą siedzibę mają tu wielkie międzynarodowe koncerny i państwowe ośrodki badawcze.Coraz większą rolę zaczyna odgrywać turystyka, a dzięki prężnie rozwijającej się infrastrukturze Indie są już w stanie przyjąć prawdziwe rzesze turystów.Swoistą ciekawostką jest indyjski przemysł filmowy – największy na świecie, a jednocześnie skierowany głównie na odbiorców krajowych. Bollywood zatrudnia 2,5 mln osób i produkuje około 1000 filmów rocznie.

Indie to kraj tysięcy barw i setek kultur, które wzajemnie przenikają się i tworzą piękną mozaikę – jeden z najwspanialszych tygli kulturowych świata. To wielkie państwo zajmuje powierzchnię ponad 3 mln km² i jest drugim na świecie pod względem liczby ludności (1 150 000 000).

Ludy zamieszkujące subkontynent indyjski stworzyły jedną z najstarszych i najbardziej intrygujących cywilizacji w historii świata. Rozwinęły się tu wspaniałe religie i systemy filozoficzne, które do dnia dzisiejszego jednoczą ludność miejscową i niczym magnes przyciągają ludzi z całego świata.

Żyjące obok siebie narody, ludy i plemiona posługują się wieloma (!) językami i dialektami. Dzięki temu każdy z nich może opisywać hinduską rzeczywistość na swój barwny, pełen magii sposób.

Przez stulecia (a nawet tysiąclecia) kultura Indii rozwijała się zarówno dzięki wewnętrznym impulsom, jak i najeźdźcom, którzy doprowadzili do powstania wspaniałych cywilizacji.

Pochodzący z Azji Centralnej Ariowie przyczynili się do rozwoju systemu kastowego i są uważani za przodków dzisiejszych Hindusów. Arabskie plemiona przyniosły tu islam, a dynastia Wielkich Mogołów doprowadziła do powstania eklektycznej kultury (szczególnie architektury) zawierającej w sobie elementy islamskie, hinduskie i perskie. To dzięki nim powstały jedne z najwspanialszych zabytków świata – Tadż Mahal, Czerwony Fort w Agrze, czy Fatehpur Sikri.

Do dnia dzisiejszego widoczny jest także wpływ Anglików, którzy nazywali Indie „perłą w koronie”. Pozostałością po tych czasach są liczne zabytki – szczególnie budynki użyteczności publicznej (m.in. Dworzec Wiktorii i Poczta Główna w Bombaju). Wielką rolę odgrywa dziś w Indiach język angielski, pełniący (obok hindi) rolę języka urzędowego.

Oprócz wspaniałych zabytków, orientalnej kuchni i przeżyć duchowych związanych z indyjskim teatrem, tańcem i fascynującą sztuką, kraj ma nam do zaoferowania niezwykłe cuda przyrody.

Parki narodowe Kaziranga i Manes zamieszkują niezwykle rzadkie i cenne gatunki zwierząt – nosorożce i słonie indyjskie, pantery i tygrysy.
W parku narodowym Keoladeo żyją setki gatunków ptaków z całej Azji.

Indie to kraj niezwykle urozmaicony geograficznie. Na północy rozciągają się najwyższe góry świata (Himalaje i Karakorum), subkontynent z trzech stron oblewają wody Oceanu Indyjskiego (dzięki czemu powstały tu wspaniałe plaże – np. w Goa).

Wewnątrz kraju możemy odwiedzić pustynie, dżungle i rozlewiska wielkich rzek. Do Indii należą także archipelagi Lakkadiwów, Andamanów i Nikobarów.

Wobec Indii nie można być obojętnym. Kraj ten elektryzuje każdego, kto odwiedził go przynajmniej raz w życiu. Tradycja, która przeplata się tu z nowoczesnością i bogactwo kultur, religii, i wspaniałych barw sprawią, że z pewnością powrócimy do tego kraju – być może na dużo dłużej…

Przewodnik   Miasta i regiony
 

Indie Oferty

ITAK-DELINDI-0.jpg
Indie / Wyc. objazdowe
30-06-2019 / 7 dni
od: 3498 zł
 
ECCO-DEL630-0.jpg
Indie / Wyc. objazdowe
30-10-2019 / 7 dni
od: 3690 zł
 
ECCO-DEL631-0.jpg
Indie / Wyc. objazdowe
29-09-2019 / 9 dni
od: 4290 zł
 
TRAD-GIJOB-0.jpg
Indie / Goa
03-09-2019 / 7 dni
od: 4318 zł
 
TRAD-INSOPA-0.jpg
Indie / Wybrzeże Malabarskie
29-07-2019 / 7 dni
od: 4323 zł
 

Nie wiesz gdzie jechać?

Wypełnij poniższy formularz, a my pomożemy
Ci wybrać najlepszą ofertę.

Zostaw wiadomość »

Zadzwoń do nas

12 333 77 79
 pn-sb: 10-21, nd: 10-20

Przewodnik - losowe artykuły

511_guide_randomarticle.jpg Odważne wakacje!

Porzuć myśl o Grecji, Egipcie czy Tunezji. Odkryj zupełnie...

9604_guide_randomarticle.jpg Riwiera Turecka - który kurort...

Riwiera Turecka to najpopularniejszy turecki region wśród...

498_guide_randomarticle.jpg Afrykańska przygoda

Polacy zakochali się w Egipcie i Tunezji, ale czy będąc w...

462_guide_randomarticle.jpg Najlepsze miejsca dla plażowiczów

Polacy najczęściej swój urlop utożsamiają z błogim...

9600_guide_randomarticle.jpg Tymi uliczkami chodzili pierwsi...

Syria kojarzy się przeciętnemu człowiekowi z niespokojnym...

494_guide_randomarticle.jpg Bułgaria pachnąca słońcem

Morze leniwie wdziera się w złoty piasek, słońce promiennie...

Przewodnik - inne kraje

Polecane wycieczki

woman-in-hat.jpg
Dlaczego warto rezerwować
na Wycieczka.pl?
 • Gwarancja najniższej ceny!
 • Miła i fachowa pomoc konsultanta
 • Bezpieczne zakupy
Odwiedź nasz salon sprzedaży
w Krakowie!
Biuro
Biuro Podróży Wycieczka.pl
Futura Park Kraków
ul. Prof. A. Różańskiego 32
32-085 Modlniczka k. Krakowa

Zobacz na mapie »

Najlepsze biura podróży na Wycieczka.pl

Neckermann Rainbow Tours Rainbow Tours Biuro podróży ITAKA Net Holiday Grecos Exim Tours 7Islands Wezyr Holidays Wygoda Travel Logos Tours Biuro podróży Best Reisen Trade and Travel Rudolf Reisen Ecco Holiday Ecco Travel Atlas Tours Easy Travel Itaka & Gala Prima Holiday Sun & Fun
Pomożemy Ci znaleźć odpowiednią ofertę.
Zostaw swój numer. Oddzwonimy wkrótce.