Indie - Zdrowie i szczepienia

slider-left-handle.png
 • 1149_iconslider.jpg
 • 1150_iconslider.jpg
 • 1151_iconslider.jpg
 • 1152_iconslider.jpg
 • 1153_iconslider.jpg
 • 8382_iconslider.jpg
 • 1144_iconslider.jpg
 • 1145_iconslider.jpg
 • 1146_iconslider.jpg
 • 1147_iconslider.jpg
 • 1148_iconslider.jpg
slider-right-handle.png

Podróże do Indii wymagają odpowiedniego przygotowania. Choć w Indiach nie istnieje zagrożenie epidemiologiczne, warto zasięgnąć opinii lekarza dotyczącej ewentualnych szczepień. Przed wizytą powinniśmy przygotować informacje, które przedłożymy lekarzowi (gdzie dokładnie jedziemy i w jakim okresie, jakie leki obecnie przyjmujemy, bądź przyjmowaliśmy w przeszłości, czy cierpimy na przewlekłe choroby, a także te dotyczące naszych wcześniejszych wyjazdów – szczególnie do państw egzotycznych).Dzięki temu możemy uzyskać fachowe porady, które uchronią nas przed naprawdę ciężkimi skutkami tropikalnych chorób. Jednocześnie dowiemy się, czy warto zaszczepić organizm przed chorobami występującymi w Indiach. Chodzi szczególnie o :
-wirusowe zapalenie wątroby typu A i B
-dur brzuszny
-błonicę
-tężca
-polio
-japońskie zapalenie mózgu

Podróżnych z Polski nie obowiązują żadne szczepienia obowiązkowe – ewentualne szczepienie zależy od naszej decyzji i porady lekarskiej.Jednym z największych zagrożeń w Indiach jest malaria, która występuje głównie na nizinach po intensywnych opadach monsunowych.

Choroba roznoszona jest przez komary, dlatego uzasadnione jest spanie pod moskitierą spryskaną środkami owadobójczymi. Wieczorami najlepiej ubierać długą odzież.Dla odstraszania owadów Hindusi stosują dym z różnego rodzaju kadzideł – być może warto na wycieczce w Indiach zastosować tą sprawdzona metodę.Objawami choroby są dreszcze, wysoka gorączka, wymioty, biegunka, nudności, bóle głowy. Malaria może być śmiertelna, dlatego po wystąpieniu pierwszych objawów należy niezwłocznie skontaktować się z lekarzem.Innymi dolegliwościami, które często dopadają turystów w Indiach są m.in. biegunka i spowodowane nią odwodnienie (aby przeciwdziałać skutkom należy odpoczywać i pić dużo przefiltrowanej wody), choroba wysokościowa, pojawiająca się powyżej 2500 m. n.p.m. (jeśli spowodowane nią złe samopoczucie utrzymuje się dłużej należy zejść na niższą wysokość), oparzenia słoneczne (pamiętajmy o kremach z wysokim filtrem UV i długiej odzieży), a także udar – może mieć niezwykle poważne skutki, dlatego należy schłodzić ciało poszkodowanego i wezwać pogotowie ratunkowe. Pamiętajmy o nakryciu głowy, częstym piciu dużej ilości przegotowanej wody i unikaniu silnego słońca. Indie są pięknym i wartym uwagi krajem, jednak nie możemy zapominać o zachowaniu zdrowego rozsądku.

Przed wyjazdem do Indii należy się ubezpieczyć, aby w razie wypadku, bądź choroby nie ponosić kosztów leczenia, które nie jest tak drogie, jak w Europie Zachodniej, ale i tak może poważnie nadszarpnąć naszą kieszeń.Osoby posiadające karty typu ISIC, czy Euro26 są automatycznie ubezpieczane. Pamiętajmy, aby w razie potrzeby natychmiast powiadomić naszego ubezpieczyciela – w przeciwnym wypadku możemy mieć problemy z odzyskaniem pieniędzy wydanych na leczenie. W większych miastach nie ma problemu ze znalezieniem lekarza mówiącego po angielsku (szczególnie w hotelach o wyższym standardzie), ani dobrze wyposażonej apteki (te znajdują się nawet w mniejszych miastach). Jeśli regularnie przyjmujemy jakiś lek należy mieć przy sobie jego skład po łacinie, bądź wykupić jeszcze w Polsce odpowiedni zapas.

Koszt wizyty lekarskiej waha się od kilkunastu do kilkudziesięciu dolarów, a doba w szpitalu od kilkudziesięciu do ponad stu dolarów (nie obejmuje to badań i specjalistycznych zabiegów).

W Indiach należy uważać na to co i gdzie jemy. Omijajmy lokale, które wyglądają podejrzanie i nie zachowują podstawowych zasad higieny.Pamiętajmy o myciu owoców i warzyw (przegotowaną wodą), starajmy się także obierać je ze skórki.Szczególną uwagę trzeba zwrócić na sałatki, lody, mięso i owoce morza.Nie możemy zapomnieć o tym, aby stopniowo zaznajamiać żołądek z nową kuchnią i zupełnie innymi kulturami bakterii. Jeśli natychmiast po przyjeździe zdecydujemy się na duży hinduski posiłek, skutki mogą być dość nieprzyjemne…

Mimo, że w większych miastach woda jest chlorowana, to i tak powinniśmy zachować ostrożność. Należy wystrzegać się wody z nieznanego źródła, napojów z kostkami lodu (zazwyczaj zrobiony jest z nieprzegotowanej wody), o ile to możliwe najlepiej kupować gazowaną wodę mineralną (niegazowana może pochodzić z kranu – najlepiej sprawdzić, czy butelka nie była wcześniej odkręcana).Aby woda nadawała się do picia należy ją przegotować, bądź rozpuścić w niej tabletki uzdatniające wodę – wówczas będziemy mieli pewność, iż woda jest bezpieczna.Uważajmy też na inne napoje np. mleko i soki owocowe.

Nie wiesz gdzie jechać?

Wypełnij poniższy formularz, a my pomożemy
Ci wybrać najlepszą ofertę.

Zostaw wiadomość »

Zadzwoń do nas

12 333 77 79
 pn-sb: 10-21, nd: 10-20

Przewodnik - losowe artykuły

506_guide_randomarticle.jpg Wakacje za 1000zł

Nie ma chyba osoby, która nie marzyłaby o zagranicznych...

280_guide_randomarticle.jpg Sposób na karnawał

Zupełnie inne państwa, a co za tym idzie - zupełnie inna...

495_guide_randomarticle.jpg Gdzie w podróż poślubną?

Nadszedł ten długo oczekiwany wielki dzień – ceremonia...

530_guide_randomarticle.jpg Cypr Północny, nowy raj dla...

Cypr  Północny  to  kraj  dziewiczy...

444_guide_randomarticle.jpg Na co zwrócić uwagę przy...

„W przypadku imprezy Last minute Klient nie może stawiać...

404_guide_randomarticle.jpg Niezbędnik wczasowicza

Swój urlop planowaliśmy już od dawna, wybraliśmy...

Przewodnik - inne kraje

Polecane wycieczki

woman-in-hat.jpg
Dlaczego warto rezerwować
na Wycieczka.pl?
 • Gwarancja najniższej ceny!
 • Miła i fachowa pomoc konsultanta
 • Bezpieczne zakupy
Odwiedź nasz salon sprzedaży
w Krakowie!
Biuro
Biuro Podróży Wycieczka.pl
Futura Park Kraków
ul. Prof. A. Różańskiego 32
32-085 Modlniczka k. Krakowa

Zobacz na mapie »

Najlepsze biura podróży na Wycieczka.pl

Rainbow Tours Rainbow Tours Biuro podróży ITAKA Grecos Exim Tours Wezyr Holidays Logos Tours Biuro podróży Best Reisen Trade and Travel Rudolf Reisen Ecco Holiday Ecco Travel Atlas Tours Itaka & Gala Prima Holiday Sun & Fun
Pomożemy Ci znaleźć odpowiednią ofertę.
Zostaw swój numer. Oddzwonimy wkrótce.