Wycieczka.pl

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur
adipiscing elit. Etiam posuere varius
magna, ut accumsan quam pretium
vel. Duis ornare

Latest News
Follow Us
GO UP
  /  Przewodnik   /  Kenia – przewodnik, porady, informacje

Kenia – przewodnik, porady, informacje

Safari w języku Suahili znaczy podróż. Mzungu uwielbia Safari. Mzungu to w Suahili biały europejczyk. Safari jest jego podróżą miliony lat w przeszłość – do czasu kiedy jeszcze nie było Mzungu. W Kenii rozpoczęła się wielka podróż człowieka. Pra pra pra dziadowie Mzungu żyli i polowali na tych sawannach. Mzungu też poluje. Strzela zdjęcia. Oto cała Kenia!

Dookoła tysiące egzotycznych zwierząt. Dostojne słonie afrykańskie, szybkie gepardy, potężne bawoły, wysokie żyrafy, zebry i król wszystkich zwierząt – lew. Władcami sawanny są ssaki. Najlepiej ze wszystkich zwierząt udało im się dopasować do warunków naturalnych otoczenia. Słoń jest największym zwierzęciem lądowym, żyrafa – najwyższym, gepard – najszybszym. Zwierzęta te żyły w całej Afryce zanim pojawił się człowiek. Teraz żyją w rezerwatach. Można je zwiedzać na kilka sposobów: jeepem, konno lub na grzbiecie wielbłąda. Wszystkie sposoby gwarantują niezapomniane przeżycia. Dodatkowo podróż na grzbiecie konia lub wielbłąda dostarcza sporej dawki adrenaliny. Pod koniec udanego safari turyści skaczą z radości. Skakanie wywodzi się z Afryki. Skaczą tam wszyscy. Jeśli jest coś co jest w stanie połączyć wszystkie plemiona afrykańskie to tylko zamiłowanie do tańca w podskokach i muzyki granej na bębnach. Najwyżej skaczą Masajowie. Legenda mówi, że to dlatego są tacy wysocy. Cieszą się szacunkiem wśród okolicznych plemion, nie dzięki skakaniu lecz dzięki odwadze i dumie. Uznanie znaleźli sobie też w świecie. Stanowiąc zaledwie 2% społeczeństwa Kenii są najbardziej rozpoznawalnym plenieniem. Masajowie są wierni tradycji. Prowadzą półkoczowniczy tryb życia, które toczy się wokół hodowli bydła będącego dostarczycielem większości pożywienia. Spotkanie z Masajami należy do wyjątkowych przeżyć. Oczarowują swoją otwartością i prostolinijnością. Zresztą prawdziwym bogactwem Kenii są właśnie jej mieszkańcy. Uśmiechnięci, serdeczni, czasem zbyt ciekawscy ale nigdy nachalni. Mieszkają w kraju leżącym po obu stronach równika, który jest jednym z ostatnich na świecie obszarem o tak bogatym środowisku naturalnym: rafy koralowe, rozległe sawanny, tropikalne lasy oraz jeziora sodowe. Obszary te zamieszkuje nieskończone bogactwo zwierząt, które na terenie parków przyzwyczaiły się do obecności człowieka, co daje okazję spotkania ‘’oko w oko’’ z takimi mieszkańcami sawanny jak lew czy gepard.

Kenia wywodzi swą nazwę od góry, znanej wcześniej pod nazwą Kirinyaga. Góra ma 5199 m. i jest najwyższym szczytem w Kenii i drugim najwyższym w Afryce. To jedno z niewielu miejsc w okolicach równika, w których występują wieczne lodowce. Okoliczne plemiona uważają ją za siedzibę bogów. 

Wybrzeże Kenii to słońce, niekończące się piaszczyste plaże, wiatr szeleszczący w palmowych liściach, ciepły, błękitny ocean. W wodach kryją się ogromne rafy koralowe o urzekającym krajobrazie. Od płytkich ogrodów koralowych po studnie głębokie nawet na 200 metrów

Zostaw komentarz

Oferta dedykowana

Formularz kontaktowy

Nie wiesz dokąd jechać? Masz pytanie lub po prostu chcesz się z nami skontaktować?
Zapraszamy do wypełnienia formularza, przygotujemy ofertę specjalnie dla Ciebie.

Twoje dane kontaktowe

Dorośli: - + Dzieci: - +

Kiedy i dokąd

Wyczyść Wyczyść Popularne kierunki Wszystkie kierunki Bułgaria
Egipt
Grecja
Hiszpania
Tunezja
Turcja
Wyspy Zielonego Przylądka
Włochy
Zjednoczone Emiraty Arabskie

Długość pobytu

do 3 dni 4-6 dni 7-9 dni 10-13 dni 14-16 dni

Dodatkowe informacje