Tunezja - Kultura i religia

slider-left-handle.png
  • 110_iconslider.jpg
  • 111_iconslider.jpg
  • 8274_iconslider.jpg
slider-right-handle.png

Tunezja jest w dużej mierze zeuropeizowanym krajem, więc spędzając urlop w Tunezji raczej nie przeżyjemy szoku kulturowego, jak by to mogło mieć miejsce w przypadku bardziej konserwatywnych arabskich krajów. Jednak różnice kulturowe będziemy zauważać w Tunezji na każdym kroku.

Kultura w Tunezji kształtowała się przez tysiące lat, choć duży wpływ na nią miały też wydarzenia niedawne. Na obecny kształt kultury w Tunezji spory wpływ miał protektorat francuski trwający 75 lat. W tym okresie na tyle poprawiły się warunki bytowe i zdrowotne, że liczba mieszkańców w Tunezji powiększyła się czterokrotnie. Dziś więcej niż połowa mieszkańców Tunezji nie przekroczyła 20 roku życia.

Do tradycji w Tunezji należy chodzenie do kawiarni głównie przez mężczyzn. Tunezyjczycy spotykają się, żeby zapalić sziszę, zagrać w karty i... poplotkować. O czym? Chyba trzeba przekonać się samemu. To pierwszy typ kawiarni, typowo męskich, kobiety spotyka się tu rzadko, choć pełne ekspresji okrzyki graczy mogą być dużą rozrywką dla turystów w Tunezji. Są też w Tunezji kawiarnie mieszane, z większym wyborem menu.

Nie ma znaczenia czy preferujesz kąpiele słoneczne, czy aktywny wypoczynek - w Tunezji zawsze znajdziesz coś dla siebie! Piękne, piaszczyste plaże rozciągają się kilometrami, kusząc gorącym piaskiem i turkusowym morzem. Jeśli jesteś aktywnym podróżnikiem na pewno zainteresuje Cię nurkowanie na rafie koralowej, windsurfing, latanie balonem lub po prostu zwiedzanie, czy wyjazd na safari. Tunezja to mnogość różnorakich form wypoczynku!

Zdecydowanie warto zobaczyć rzymskie i fenickie ruiny oraz stare arabskie miasta np. Sousse i Tunise, w których znajdują się niesamowite meczety i pałace. Architektura Tunezji wyróżnia się smukłymi minaretami, ogromnymi kopułami i białymi domkami mieszkalnymi. Dla europejczyka obcowanie z tą inną kulturą, na pewno będzie niezapomnianym doświadczeniem. Urlop w Tunezji to także okazja do buszowania po sukach, czyli arabskich targowiskach. Hałaśliwi Arabowie są skorzy do targowania się dzięki czemu np. ubrania lub ceramikę można kupić naprawdę bardzo tanio. Tunezja wyróżnia się więc piaszczystymi plażami, atrakcjami i architekturą.

 

Nie wiesz gdzie jechać?

Wypełnij poniższy formularz, a my pomożemy
Ci wybrać najlepszą ofertę.

Zostaw wiadomość »

Zadzwoń do nas

12 333 77 79
 pn-sb: 10-21, nd: 10-20

Przewodnik - losowe artykuły

138_guide_randomarticle.jpg Morze muzyki

Przez większą część roku nad brzegami Morza Śródziemnego...

501_guide_randomarticle.jpg Na co uważać za granicą?

Wakacje to błogi czas relaksu, na który czekamy cały rok. Z...

524_guide_randomarticle.jpg Najbardziej nietypowe hotele...

Urlop kojarzy nam się przede wszystkim z odpoczynkiem...

8581_guide_randomarticle.jpg Koniecznie zapakuj...

Inne gniazdka elektryczne oznaczają problemy z naładowaniem...

9607_guide_randomarticle.jpg Idealna Tunezja, czyli który...

Tunezja to piękny północno-afrykański kraj, który oferuje...

488_guide_randomarticle.jpg Co kraj, to obyczaj!

Planujesz zagraniczną wycieczkę? Przygotowałeś już...

Przewodnik - inne kraje

Polecane wycieczki

woman-in-hat.jpg
Dlaczego warto rezerwować
na Wycieczka.pl?
  • Gwarancja najniższej ceny!
  • Miła i fachowa pomoc konsultanta
  • Bezpieczne zakupy
Odwiedź nasz salon sprzedaży
w Krakowie!
Biuro
Biuro Podróży Wycieczka.pl
Futura Park Kraków
ul. Prof. A. Różańskiego 32
32-085 Modlniczka k. Krakowa

Zobacz na mapie »

Najlepsze biura podróży na Wycieczka.pl

Rainbow Tours Rainbow Tours Biuro podróży ITAKA Grecos Exim Tours Wezyr Holidays Logos Tours Biuro podróży Best Reisen Trade and Travel Rudolf Reisen Ecco Holiday Ecco Travel Atlas Tours Itaka & Gala Prima Holiday Sun & Fun
Pomożemy Ci znaleźć odpowiednią ofertę.
Zostaw swój numer. Oddzwonimy wkrótce.