Tunezja - Klimat i pogoda

Tym, czym najbardziej kusi Tunezja, są oczywiście pogoda i gorący klimat. Temperatury w Tunezji są atrakcyjne nawet gdy w Polsce trwa zima. Tunezja to jeden z tych krajów, w którym pogoda nigdy nas nie rozczaruje.

Ze względu na klimat na wakacje do Tunezji można się wybrać już w marcu, kiedy pogoda jeszcze nie uprzykrza zwiedzania, a już jest na tyle ciepło, że można kąpać się w tunezyjskim morzu. Wiosenna pogoda w Tunezji łączy się również z nieustannym festynem kwitnących kwiatów. W wakacje pogoda w Tunezji bardziej niż do podróżowania po kraju nadaje się do wypoczynku na plaży. Dobry czas na wczasy w Tunezji to również wrzesień, to wtedy jest najlepsza pogoda i temperatury, aby wybrać się na saharyjskie piaski.

W Tunezji można rozróżnić klimat podzwrotnikowy śródziemnomorski i zwrotnikowy suchy. Pierwszy typ klimatu znajdziemy na północy, drugi na południu Tunezji. Klimat śródziemnomorski sprawia, że w tej części Tunezji lato jest suche i gorące, tunezyjska zima zaś chłodna i wilgotna.

Temperatura wody u wybrzeży Tunezji w wakacje, a więc od lipca do września, waha się od 25 do 27 stopni, natomiast temperatura powietrza nad morzem Tunezji to średnio 25 stopni. Na południu Tunezji jest bardziej gorący klimat - tam średnia temperatura to 35 stopni. Podczas tunezyjskiego lata często wieje znad Sahary wiatr sirocco, przez co temperatura w Tunezji jest jeszcze wyższa.

Niższe temperatury w Tunezji występują w górach, gdzie spotkamy również deszcz i ogólnie mniej przyjazny klimat. W głębi Tunezji temperatura w dzień i w nocy zdecydowanie się różni. Na przykład w miejscowości Tauzar, w środkowo-zachodniej Tunezji, lipcowe temperatury potrafią przekroczyć 40 stopni, a w nocy spaść poniżej zera.

Niezwykle sprzyjający wakacjom jest klimat na wyspie Djerba na południu Tunezji, gdzie słońce świeci cały czas. Na zimowe wakacje w Tunezji najlepiej więc przyjechać właśnie tutaj. Latem natomiast morska bryza łagodzi gorący klimat Tunezji. Temperatura morza w Tunezji jest wystarczająco wysoka do pływania nawet w grudniu.

Nie wiesz gdzie jechać?

Wypełnij poniższy formularz, a my pomożemy
Ci wybrać najlepszą ofertę.

Zostaw wiadomość »

Zadzwoń do nas

12 333 77 79
 pn-sb: 10-21, nd: 10-20

Przewodnik - losowe artykuły

524_guide_randomarticle.jpg Najbardziej nietypowe hotele...

Urlop kojarzy nam się przede wszystkim z odpoczynkiem...

9603_guide_randomarticle.jpg Riwiera Egejska - bajkowa kraina...

Riwiera Egejska, do niedawna mało znana polskim turystom...

444_guide_randomarticle.jpg Na co zwrócić uwagę przy...

„W przypadku imprezy Last minute Klient nie może stawiać...

9559_guide_randomarticle.JPG Gdzie można jechać bez paszportu?

Marzą Ci się egzotyczne wakacje? A może chciałbyś stanąć...

498_guide_randomarticle.jpg Afrykańska przygoda

Polacy zakochali się w Egipcie i Tunezji, ale czy będąc w...

449_guide_randomarticle.jpg Którą Wyspę Kanaryjską wybrać?

Wyspy Kanaryjskie niemalże od zawsze uznawane są za idealne...

Przewodnik - inne kraje

Polecane wycieczki

woman-in-hat.jpg
Dlaczego warto rezerwować
na Wycieczka.pl?
  • Gwarancja najniższej ceny!
  • Miła i fachowa pomoc konsultanta
  • Bezpieczne zakupy
Odwiedź nasz salon sprzedaży
w Krakowie!
Biuro
Biuro Podróży Wycieczka.pl
Futura Park Kraków
ul. Prof. A. Różańskiego 32
32-085 Modlniczka k. Krakowa

Zobacz na mapie »

Najlepsze biura podróży na Wycieczka.pl

Rainbow Tours Rainbow Tours Biuro podróży ITAKA Grecos Exim Tours Wezyr Holidays Logos Tours Biuro podróży Best Reisen Trade and Travel Rudolf Reisen Ecco Holiday Ecco Travel Atlas Tours Itaka & Gala Prima Holiday Sun & Fun
Pomożemy Ci znaleźć odpowiednią ofertę.
Zostaw swój numer. Oddzwonimy wkrótce.