Tunezja - Sousse

Wybierając się na urlop w Tunezji polecam wypoczynek w Sousse. Miasto jest znanym tunezyjskim kurortem nadmorskim, lecz przyciąga turystów nie tylko piaszczystą i gorącą plażą, ale również słynnym portem jachtowym i zabytkami. Tunezja, a zwłaszcza Sousse to sposób na tanie wakacje dla każdego i mile spędzony czas.

Sousse założono już w IX w. p.n.e. pod nazwą Hadrumet. Miasto zostało jednak podbite przez Kartaginę i pozostawało w strefie jej wpływów przez wiele lat. W VII wieku n.e. Arabowie doszczętnie je zniszczyli i dopiero dwa wieki później Sousse zostało częściowo odbudowane. Powstało tu miasto portowe, a starówka tzw. medyna, pozostała do dziś prawie niezmieniona, co umożliwia turystom przybywającym do Tunezji, podziwianie jej historycznego piękna. Obecnie miasto opiera się głównie na turystyce i słynie z wyrobu doskonałej oliwy i tekstyliów.

Tunezja słynie z kurortów nadmorskich. Do Sousse rocznie przybywa ponad milion podróżników! Plaże zadowolą nawet najbardziej wybrednego turystę, zachwycając złotym piaskiem i turkusowym morzem. Miasto słynie także z urokliwych zabytków. Medyna w tunezyjskim Sousse została wpisana na listę światowego dziedzictwa kultury UNESCO. Na pewno warto zobaczyć Wielki Meczet z 851 r., spełniający nie tylko funkcje religijne, ale także militarne. W ostatnich latach został odrestaurowany i umożliwiono zwiedzanie go przez innowierców. Ribat w Sousse to muzułmański klasztor, starszy od Wielkiego Meczetu o 30 lat, który spełniał funkcje zarówno religijne, jak i obronne. Strażnicy z wieży w razie niebezpieczeństwa ostrzegali mieszkańców przed obcym najeźdźcą. Dziś z Ribatu można podziwiać panoramę całego miasta, a zwłaszcza medyny. Zwiedzając Sousse nie można zapomnieć o Katakumbach Dobrego Pasterza (miejscu pochówku chrześcijan z IV i V w.) ciągnących się przez ponad 5 km oraz Muzeum Archeologicznym i zgromadzonej w nim najznakomitszej kolekcji mozaik w całej Tunezji!

Jeśli chcesz spędzić udane i tanie wakacje w Tunezji, Sousse jest idealnym rozwiązaniem. Podróżując po mieście masz wrażenie, że czas się zatrzymał. Urokliwe zabytki, kolorowe targi, piaszczyste plaże, spokojne morze? to wszystko sprawia, iż masz ochotę westchnąć: "Sousse, ach to Sousse!".

Nie wiesz gdzie jechać?

Wypełnij poniższy formularz, a my pomożemy
Ci wybrać najlepszą ofertę.

Zostaw wiadomość »

Zadzwoń do nas

12 333 77 79
 pn-sb: 10-21, nd: 10-20

Przewodnik - losowe artykuły

471_guide_randomarticle.jpg Dokąd na ciepłe wakacje zimą?

Nikt nie wątpi w to, że Polska posiada swoje uroki i...

506_guide_randomarticle.jpg Wakacje za 1000zł

Nie ma chyba osoby, która nie marzyłaby o zagranicznych...

438_guide_randomarticle.jpg Na co zwrócić uwagę przy wyborze...

Zapadła decyzja – jedziemy na wakacje! Przed nami dużo...

520_guide_randomarticle.jpg Przereklamowane atrakcje

Jedziemy na wakacje z nadzieją, że zachwycą nas skarby...

476_guide_randomarticle.jpg Najlepsza egzotyka w korzystnej...

Niemalże każdy egzotyczne wakacje utożsamia z luksusem...

482_guide_randomarticle.jpg Poznaj zalety wycieczek first...

W ostatnim czasie wybuchł prawdziwy boom na wycieczki last...

Przewodnik - inne kraje

Polecane wycieczki

woman-in-hat.jpg
Dlaczego warto rezerwować
na Wycieczka.pl?
  • Gwarancja najniższej ceny!
  • Miła i fachowa pomoc konsultanta
  • Bezpieczne zakupy
Odwiedź nasz salon sprzedaży
w Krakowie!
Biuro
Biuro Podróży Wycieczka.pl
Futura Park Kraków
ul. Prof. A. Różańskiego 32
32-085 Modlniczka k. Krakowa

Zobacz na mapie »

Najlepsze biura podróży na Wycieczka.pl

Rainbow Tours Rainbow Tours Biuro podróży ITAKA Grecos Exim Tours Wezyr Holidays Logos Tours Biuro podróży Best Reisen Trade and Travel Rudolf Reisen Ecco Holiday Ecco Travel Atlas Tours Itaka & Gala Prima Holiday Sun & Fun
Pomożemy Ci znaleźć odpowiednią ofertę.
Zostaw swój numer. Oddzwonimy wkrótce.