Tunezja - Zakupy i pamiątki

Zakupy pamiątek to jedna z najmilszych rzeczy na wakacjach. Tunezja należąca do innej kultury z pewnością wyda nam się bardzo atrakcyjna również pod tym względem. Za przystępne ceny w Tunezji można zostać właścicielem arabskich cudeniek. Ceny w Tunezji nie są wysokie, choć bardzo tanio też nie jest. Wiele zależy od tego, jak daleko od centrum jesteśmy i o ile uda nam się obniżyć cenę.

Największa przyjemność i najniższe ceny w Tunezji wiążą się z kupowaniem na suku, czyli tradycyjnym targu arabskim. To właśnie tu możemy prowadzić grę, jaką jest targowane się i jeszcze bardziej zbijać ceny. Ponadto znajdziemy tu niemal wszystko. Suk w Tunezji znajduje się zazwyczaj w centrum miasta, a sklepy na nim są rozmieszczone według branż.

Dla tych, którzy nie lubią się kłócić o cenę i wolą mieć ją określoną, dobre w Tunezji będą sklepy z pamiątkami ONAT. Jest to tunezyjska sieć sklepów z pamiątkami. Ceny są tu jednak wyższe niż na suku.

W mniejszych wioskach Tunezji niezwykle ważnym wydarzeniem jest cotygodniowy targ, wokół którego kręci się całe życie lokalnej społeczności Tunezji. Warto na takim targu pojawić się choć raz podczas pobytu w Tunezji.  W Tunezji z pewnością nie będziemy narzekać na brak ładnych pamiątek w przystępnych cenach.

Do najładniejszych (choć kruchych) tunezyjskich towarów trzeba zaliczyć ceramikę. Najlepsza jest ta wytwarzana w Nabulu i na Djerbie, ale można ją kupić w całej Tunezji. Najniższe ceny są jednak na miejscu. Mnogość wzorów i kolorów zachwyci każdego. Inną typową pamiątką z Tunezji jest dywan. Najlepiej kupować te w tunezyjskich sklepach ONAT, tylko wtedy dostaniemy potwierdzenie ich autentyczności. Ceny dywanów są wyższe, ale też wkład pracy w ich tworzenie jest bez porównania większy.

Uwaga na granicy Tunezji! Od dywanów trzeba zapłacić cło w Tunezji, więc musimy mieć ze sobą rachunek.

Kobiety będzie ciężko oderwać od stoisk z tunezyjską biżuterią. Bardzo popularny jest koral (choć koralowce w Tunezji są pod ochroną). Swoją alejkę mają złotnicy na każdym niemal targu w Tunezji. Trudno jest opuścić też stoiska z perfumami, nad którymi unosi się woń jaśminu i róży.  Fiolki od perfum są złocone i już same w sobie mogą stanowić ciekawy prezent z wycieczki do Tunezji. Panom za to z pewnością się spodobają miecze i sztylety. Za niskie ceny możemy też kupić w Tunezji wyroby z miedzi, ze skóry i drewna. Bardzo ciekawe i pięknie zdobione są też ubrania, można dostać nawet tradycyjny tunezyjski strój ślubny.

Nie wiesz gdzie jechać?

Wypełnij poniższy formularz, a my pomożemy
Ci wybrać najlepszą ofertę.

Zostaw wiadomość »

Zadzwoń do nas

12 333 77 79
 pn-sb: 10-21, nd: 10-20

Przewodnik - losowe artykuły

9559_guide_randomarticle.JPG Gdzie można jechać bez paszportu?

Marzą Ci się egzotyczne wakacje? A może chciałbyś stanąć...

9499_guide_randomarticle.jpg Zostań Wczasowiczem!

Serwis wycieczka.pl uruchomił nową funkcjonalność...

498_guide_randomarticle.jpg Afrykańska przygoda

Polacy zakochali się w Egipcie i Tunezji, ale czy będąc w...

187_guide_randomarticle.jpg Stąpając po tureckiej krainie...

Turcja dla wielu to wciąż tylko piękna pogoda, rozległe...

9560_guide_randomarticle.jpg Słowacka alternatywa wakacji

Aby nasze wakacje były udane wcale nie musimy jechać do...

107_guide_randomarticle.jpg Przysmaki kuchni...

Prawie każdy słyszał o gazpacho czy frittacie. Ale co się...

Przewodnik - inne kraje

Polecane wycieczki

woman-in-hat.jpg
Dlaczego warto rezerwować
na Wycieczka.pl?
  • Gwarancja najniższej ceny!
  • Miła i fachowa pomoc konsultanta
  • Bezpieczne zakupy
Odwiedź nasz salon sprzedaży
w Krakowie!
Biuro
Biuro Podróży Wycieczka.pl
Futura Park Kraków
ul. Prof. A. Różańskiego 32
32-085 Modlniczka k. Krakowa

Zobacz na mapie »

Najlepsze biura podróży na Wycieczka.pl

Rainbow Tours Rainbow Tours Biuro podróży ITAKA Grecos Exim Tours Wezyr Holidays Logos Tours Biuro podróży Best Reisen Trade and Travel Rudolf Reisen Ecco Holiday Ecco Travel Atlas Tours Itaka & Gala Prima Holiday Sun & Fun
Pomożemy Ci znaleźć odpowiednią ofertę.
Zostaw swój numer. Oddzwonimy wkrótce.