Regulamin serwisu

Ogólne zasady funkcjonowania serwisu

1. Wycieczka.pl zastrzega sobie możliwość dokonywania przerw spowodowanych nieprzewidzianymi sytuacjami bądź konserwacją serwisu. Wycieczka.pl w żadnym wypadku nie odpowiada za ewentualne straty spowodowane takimi przerwami lub korzystaniem z serwisu Wycieczka.pl.

2. Serwis wycieczka.pl ma prawo do zmiany funkcjonalności serwisu w każdym czasie, czasowego zawieszania działania serwisu, trwałego wyłączenia serwisu.


Ceny w serwisie


1. Wszystkie ceny podane w serwisie mają jedynie charakter informacyjny. Podane ceny zawierają podatek VAT.

2. Ceny podane w serwisie mogą ulec zmianie z powodu zmian wprowadzonych przez organizatora imprezy turystycznej (np. wzrost kosztów paliwa, wzrost opłat lotniskowych) i innych niezależnych od touroperatora, np. z powodu zmian kursów walut, chyba że objęte są gwarancją niezmienności ceny.

3. Ostateczna cena wycieczki jest określana przez organizatora w dniu dokonania rezerwacji imprezy turystycznej i podawana przez konsultanta.


Rezerwacja


1. Do momentu potwierdzenia rezerwacji przez organizatora wszelkie rezerwacje mają charakter informacyjny (rezerwacja wstępna).

2. Pracownik naszej firmy dokonuje potwierdzenia złożenia rezerwacji w ciągu 24 godzin w dni robocze.

3. Informacje dotyczące ofert umieszczone na stronie nie stanowią oferty w rozumieniu przepisów kodeksu cywilnego.

4. Informacja o ofercie znajdująca się na stronie nie oznacza, że jest ona dostępna w danym momencie z uwagi na opóźnienia spowodowane aktualizacją systemu rezerwacyjnego.

Płatności

1.Agent turystyczny wycieczka.pl jest osobą uprawnioną do pobrania od Klienta, w imieniu organizatora podróży, należności za zakupione usługi.

2. Należności za zakupione wycieczki i świadczenia płatne są wg warunków podróżowania i płatności wybranego organizatora lub przewoźnika w uzgodnionych terminach na rachunek bankowy agenta turystycznego lub u organizatora podróży. Jako datę dokonania zapłaty uznaje się datę zaksięgowania środków na rachunku odbiorcy. Gwarantuje to terminowe otrzymanie dokumentów podróży przez podróżnego. Brak opłaty za zarezerwowane świadczenia i usługi, w wyznaczonym warunkami uczestnictwa terminie, upoważnia serwis wycieczka.pl do anulowania rezerwacji zgodnie z obowiązującymi warunkami podróżowania i płatności danego organizatora. Koszty anulacji powstałe w tym procesie obciążają Klienta.

3. Jeżeli dany organizator podróży oświadczy, że nie może przyjąć zgłoszenia podróży, to kwota zaliczki zostaje natychmiast zwrócona Klientowi. W przypadku nieprzyjęcia zgłoszenia przez organizatora podróży Klient nie jest uprawniony do żądania odszkodowania agenta wycieczka.pl

4. Każdy organizator podróży ma prawo do zmiany poszczególnych usług w stosunku od uzgodnionej treści umowy, zgodnie z Ogólnymi Warunkami Podróżowania i Płatności danego organizatora. Wycieczka.pl nie ponosi odpowiedzialności za zmiany dokonane przez organizatora. 

5. Każdy klient może przed rozpoczęciem podróży odstąpić od zawartej z serwisem wycieczka.pl umowy. Ewentualne koszty z tym związane ponosi Klient. Wiążącym terminem odstąpienia przez Klienta od umowy jest data otrzymania przez wycieczka.pl pisemnego oświadczenia Klienta o odstąpieniu od umowy. Tylko taka forma rezygnacji jest ważna.

6. Informuje, że jeżeli na życzenia klienta będą podejmowane po zawarciu umowy, zmiany w odniesieniu do terminu podróży, jej celu, miejsca rozpoczęcia podróży, zakwaterowania oraz rodzaju transportu (zmiana rezerwacji), to organizator podróży pobiera opłatę z tytułu zmiany rezerwacji od każdego podróżnego. Zwrot kosztów z tytułu nie odbytych lotów w przypadku podróży lotniczych jest uzależniony od przewoźnika oraz zastosowanej taryfy biletowej.

7. Jeżeli podróżujący nie skorzysta z poszczególnych usług podróży ze względu na wcześniejszy powrót lub z innych ważnych przyczyn, to organizator podróży lub usługodawca nie jest zobowiązany do zwrotu ceny podróży. Polecamy zawarcie odpowiedniego ubezpieczenia podróży

Prawa autorskie

1. Serwis nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek błędy czy nieaktualne informacje zawarte w serwisie. Korzystanie z utworów, informacji, danych umieszczonych w serwisu wycieczka.pl nie oznacza dla użytkowników nabycia do nich jakichkolwiek praw. Użytkownik może korzystać z tych utworów jedynie w zakresie dozwolonym przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (Dz. U. Nr 24, poz. 83 z późn. zm.).

 ˆNa górę strony

Potrzebujesz pomocy?

Zostaw wiadomość »
lub:
Porozmawiaj
z konsultantem
12 333 77 79
pn-sb: 10-21, nd: 10-20
woman-in-hat.jpg
Dlaczego warto rezerwować
na Wycieczka.pl?
  • Gwarancja najniższej ceny!
  • Miła i fachowa pomoc konsultanta
  • Bezpieczne zakupy
Odwiedź nasz salon sprzedaży
w Krakowie!
Biuro
Biuro Podróży Wycieczka.pl
Futura Park Kraków
ul. Prof. A. Różańskiego 32
32-085 Modlniczka k. Krakowa

Zobacz na mapie »
Pomożemy Ci znaleźć odpowiednią ofertę.
Zostaw swój numer. Oddzwonimy wkrótce.