Antyle holenderskie - Zabytki

slider-left-handle.png
  • 385_iconslider.jpg
  • 386_iconslider.jpg
  • 9338_iconslider.jpg
slider-right-handle.png

Każda z wysp zachwyca czymś innym. Niezwykle interesującym, ciekawym pod względem znajdujących się tam zabytków, miejscem jest stolica regionu, mieszcząca się na wyspie Curacao – Willemstad. To fascynujące, typowo portowe miasto zachwyca swą holenderską, a tutaj wręcz bajecznie kolorową architekturą, w szczególności niezwykła jest  malownicza starówka.

Architektura ta została wpisana na listę światowego dziedzictwa kulturowego UNESCO. Dlaczego budynki są tak kolorowe? Podobno pewien gubernator zażyczył sobie, aby je przemalować, ponieważ wcześniejsza biel raziła go w oczy, gdy odpoczywał podczas sjesty na tarasie swego domostwa.

Ciekawe jest położenie miasta. Leży nad oceanem i jest przedzielone urokliwą zatoką, która oddziela dwie dzielnice, połączone mostem pontonowym. Jedną z dzielnic jest Punda – najbardziej zabytkowa dzielnica miasta. Willemstad nazywany jest „małym Amsterdamem”, nic dziwnego - przylegające do siebie domy wyglądają jak rodem ze stolicy Holandii, a miasto zachwyca bogactwem kulturowym i rozrywkowym.
Wartym odwiedzenia jest Muzeum Kura Hulanda – muzeum antropoligoczne, które zawiera ciekawe zbiory zabytków kolekcjonowanych na wyspie na przestrzeni lat, swoistą kronikę rozwoju człowieka.  Jest ono poświęcone kulturom Zachodniej Afryki oraz historii niewolnictwa. Zawiera zabytki z czasów niewolnictwa i handlu niewolnikami,  pamiątki sztuki antylskiej.

Ciekawym miejscem jest Scharloo - stara dzielnica żydowska, a ważnym dla religii żydowskiej zabytkiem stolicy jest podobno najstarsza synagoga na półkuli zachodniej - Synagoga Mikve Israel-Emanuel.
Miasto to rozwija się prężnie i być może znów osiągnie świetność, jak za czasów kolonialnych.

Wyspa Sint Marteen podzielona jest na część francuską i holenderską. Francuska część wyspy jest nieco bardziej wyrafinowana, a piękne białe plaże bardziej ustronne i zaciszne. Część holenderska natomiast jest bardziej rozrywkowa i mniej spokojna, z kasynami, licznymi sklepami, tętniąca życiem o każdej porze. Philipsburg - stolica wyspy, urzeka uroczymi, wąskimi alejkami, arkadami, wspaniałą architekturą i kolorowymi kwiatami. Dziś portowa dzielnica tego miasta jest często odwiedzana przez statki wycieczkowe pływające w okolicach wysp. Ciekawym miejscem jest Muzeum Simartin – doskonałe wprowadzenie do lokalnej historii. Ważnym wydarzeniem kulturowym na Sint Marteen jest coroczny karnawał, kiedy na ulicach królują barwne stroje, pokazy, muzyka, a wszędzie można skosztować wykwintnych, tradycyjnych potraw specjalnie przygotowywanych na tę okazję.

Nie wiesz gdzie jechać?

Wypełnij poniższy formularz, a my pomożemy
Ci wybrać najlepszą ofertę.

Zostaw wiadomość »

Zadzwoń do nas

12 333 77 79
 pn-sb: 10-21, nd: 10-20

Przewodnik - losowe artykuły

531_guide_randomarticle.jpg Wyspy Kanaryjskie - Ziemia w...

Wyspy Kanaryjskie (Islas Canarias) to archipelag...

107_guide_randomarticle.jpg Przysmaki kuchni...

Prawie każdy słyszał o gazpacho czy frittacie. Ale co się...

9603_guide_randomarticle.jpg Riwiera Egejska - bajkowa kraina...

Riwiera Egejska, do niedawna mało znana polskim turystom...

9560_guide_randomarticle.jpg Słowacka alternatywa wakacji

Aby nasze wakacje były udane wcale nie musimy jechać do...

455_guide_randomarticle.jpg Najlepsze miejsca dla lubiących...

Wakacje to nie tylko błogie wylegiwanie się na plaży czy...

449_guide_randomarticle.jpg Którą Wyspę Kanaryjską wybrać?

Wyspy Kanaryjskie niemalże od zawsze uznawane są za idealne...

Przewodnik - inne kraje

Polecane wycieczki

woman-in-hat.jpg
Dlaczego warto rezerwować
na Wycieczka.pl?
  • Gwarancja najniższej ceny!
  • Miła i fachowa pomoc konsultanta
  • Bezpieczne zakupy
Odwiedź nasz salon sprzedaży
w Krakowie!
Biuro
Biuro Podróży Wycieczka.pl
Futura Park Kraków
ul. Prof. A. Różańskiego 32
32-085 Modlniczka k. Krakowa

Zobacz na mapie »

Najlepsze biura podróży na Wycieczka.pl

Rainbow Tours Rainbow Tours Biuro podróży ITAKA Grecos Exim Tours Wezyr Holidays Logos Tours Biuro podróży Best Reisen Trade and Travel Rudolf Reisen Ecco Holiday Ecco Travel Atlas Tours Itaka & Gala Prima Holiday Sun & Fun
Pomożemy Ci znaleźć odpowiednią ofertę.
Zostaw swój numer. Oddzwonimy wkrótce.