Argentyna - Kultura i religia

slider-left-handle.png
 • 2121_iconslider.jpg
 • 2122_iconslider.jpg
 • 2123_iconslider.jpg
 • 2124_iconslider.jpg
 • 2117_iconslider.jpg
 • 2118_iconslider.jpg
 • 2119_iconslider.jpg
 • 2120_iconslider.jpg
slider-right-handle.png

Oficjalną religią Argentyny jest katolicyzm, który wyznaje 90% społeczeństwa. Jednak w kraju tym panuje całkowita wolność wyznań. Swoich wyznawców mają także: protestantyzm, judaizm, islam oraz prawosławie.Jednak wielu Argentyńczyków praktykuje także spirytualizm – wiarę z kontakt z duchami nieżyjących już ludzi i kult zmarłych. Otaczają ogromną czcią cmentarze i osoby zmarłe, w tym w szczególności przywódców kraju takich jak Evita i Juan Peron. Sporą popularnością cieszą się też wierzenia częściowo pogańskie, np. Diffuna Correa.

Argentyna to kraj reprezentujący jak gdyby dwa odrębne światy. Miasta przypominają swą architekturą i kulturą europejskie stolice, natomiast na prowincji spotyka się ludzi żyjących w zgodzie z tradycją przodków Indian.

Argentyńczycy przywiązują dużą wagę do etykiety i zwyczajów. Wszyscy oni witają się soczystymi buziakami, także mężczyźni. Stałym tematem kurtuazyjnych rozmów jest kwestia pogody. Goście odwiedzający swą rodzinę, przyjaciół lub sąsiadów goszczeni są yerba mate. Wszyscy piją z jednej mate, przekazując ją sobie po kolei, patrząc w kierunku następcy. Nie wolno także przekręcać słomki w czasie spożywania napoju.

Mężczyźni w Argentynie mają bardzo otwarty stosunek do kobiet, szczególnie turystek z Europy. Wszyscy oni uważający się za macho. Cmokanie, gwizdanie i wołanie „hola linda” (cześć ślicznotko) jest zachowaniem na porządku dziennym, na które nie warto wcale reagować.

Ważną częścią tradycji i kultury argentyńskiej jest kuchnia. Do najpopularniejszych i najznakomitszych potraw należą: wołowina z grilla, empanady (duże, pieczone w piecu pierogi z wieloma rodzajami nadzienia, od mozzarelli z pomidorami po wołowinę na ostro). Poza tym powinniśmy skosztować choripan czyli kiełbaskę pieczoną na grillu (parilla) w bułce oraz milaneze czyli rodzaj kotleta schabowego. Na deser posmakujmy miękkich i malutkich awokado oraz łakoci takich jak ciastka z dulce de lece (z mlecznym karmelem). Popularne są także alkohole: wina oraz piwo (najsłynniejsze to Quilmes).

 Charakterystycznymi elementami argentyńskiego krajobrazu są piłka nożna i taniec – argentyńskie tango. Dawniej był to taniec wykonywany przez najbiedniejszych mieszkańców przedmieść Buenos Aires. Odrzucany był przez tzw. wyższe sfery z racji jego rzekomej niemoralności. Obecnie tango należy do klasyki tańców latynoamerykańskich.

Ważne miejsce w dorobku kulturalnym Argentyny stanowi muzyka. Do najsłynniejszych kompozytorów przełomu XIX i XX wieku zaliczają się: A. Williams, A. Ginastera oraz N. Moretta. Współcześni argentyńscy muzycy to: Murillo, Lanza, Tauriello oraz Guarnieri.

Nie wiesz gdzie jechać?

Wypełnij poniższy formularz, a my pomożemy
Ci wybrać najlepszą ofertę.

Zostaw wiadomość »

Zadzwoń do nas

12 333 77 79
 pn-sb: 10-21, nd: 10-20

Przewodnik - losowe artykuły

495_guide_randomarticle.jpg Gdzie w podróż poślubną?

Nadszedł ten długo oczekiwany wielki dzień – ceremonia...

524_guide_randomarticle.jpg Najbardziej nietypowe hotele...

Urlop kojarzy nam się przede wszystkim z odpoczynkiem...

471_guide_randomarticle.jpg Dokąd na ciepłe wakacje zimą?

Nikt nie wątpi w to, że Polska posiada swoje uroki i...

531_guide_randomarticle.jpg Wyspy Kanaryjskie - Ziemia w...

Wyspy Kanaryjskie (Islas Canarias) to archipelag...

476_guide_randomarticle.jpg Najlepsza egzotyka w korzystnej...

Niemalże każdy egzotyczne wakacje utożsamia z luksusem...

518_guide_randomarticle.jpg Wakacje dla singla

Lato to czas podróży i mimo że najczęściej podróżujemy ze...

Przewodnik - inne kraje

Polecane wycieczki

woman-in-hat.jpg
Dlaczego warto rezerwować
na Wycieczka.pl?
 • Gwarancja najniższej ceny!
 • Miła i fachowa pomoc konsultanta
 • Bezpieczne zakupy
Odwiedź nasz salon sprzedaży
w Krakowie!
Biuro
Biuro Podróży Wycieczka.pl
Futura Park Kraków
ul. Prof. A. Różańskiego 32
32-085 Modlniczka k. Krakowa

Zobacz na mapie »

Najlepsze biura podróży na Wycieczka.pl

Rainbow Tours Rainbow Tours Biuro podróży ITAKA Grecos Exim Tours Wezyr Holidays Logos Tours Biuro podróży Best Reisen Trade and Travel Rudolf Reisen Ecco Holiday Ecco Travel Atlas Tours Itaka & Gala Prima Holiday Sun & Fun
Pomożemy Ci znaleźć odpowiednią ofertę.
Zostaw swój numer. Oddzwonimy wkrótce.