Argentyna - Zabytki

slider-left-handle.png
  • 205_iconslider.jpg
  • 8535_iconslider.jpg
slider-right-handle.png

Niezwykłą przygodę w Argentynie nie sposób nie zacząć od odwiedzenia stolicy tego kraju – Buenos Aires. Miasto to jest gospodarczym, kulturalnym i komunikacyjnym głównym ośrodkiem w Argentynie. W Buenos Aires znajduje się także ogromny port morski przy estuarium La Platy, gdzie dwie ogromne rzeki Parana i Urugwaj wspólnie uchodzą do Oceanu Atlantyckiego. Miasto to ma wielowiekową tradycję, zostało założone w 1536 roku przez hiszpańską ekspedycję poszukującą złota. Już w 1541 zostało opuszczone i założone ponownie w 1580 roku przez Juana de Garaya. Stolicą Argentyny zostało w 1821 roku. Zamieszkiwane jest obecnie przez 2 mln 776 tys osób. Jest ono miejscem magicznym, z licznymi zabytkami i mocą atrakcji, dla tego też jest jednym z najczęściej odwiedzanych miast świata.

Wycieczkę po Buenos rozpocznijmy od spaceru po Plaza de Mayo – najstarszego placu miasta założonego w 1580 roku. Następnie koniecznie skierujmy się w stronę Katedry Metropolitarnej powstałej w latach 1687 – 1729. We wnętrzach katedry znajduje się grobowiec jednego z największych bohaterów walk o niepodległość Ameryki Południowej, czczonego w Argentynie – Josego de San Martin. Kolejnym punktem naszej wycieczki niechaj będzie Różowy Dom – pałac prezydencki, który pozostaje otwarty dla odwiedzających go turystów.

Osoby, które mogą poczuć się zmęczone nadmiarem wrażeń powinny poszukać odpoczynku w San Telmo – dzielnicy artystów. Oprócz tego, że znajduje się w niej całe mnóstwo różnorakich restauracji, knajpek czy klubów muzycznych, można odwiedzić najstarszy kościół w mieście, pochodzący z XVII wieku, pod wezwaniem św. Ignacego. Inną ciekawą dzielnicą Buenos Aires jest La Boca. Ta część miasta została wzniesiona przez włoskich imigrantów wzdłuż kanału Riachuelo. Charakterystyczną jej cechą jest to, że budynki są pomalowane na żywe kolory.

Równie interesującym miejscem jest jeden z największych cmentarzy na świecie – Recoleta, na którym jest pochowana między innymi Evita Peron.

Miłośnicy sztuki i historii powinni koniecznie odwiedzić dwa muzea. Narodowe Muzeum Sztuk Pięknych posiada jedną z największych w Argentynie kolekcję dzieł sztuki. Zobaczymy w nim m. in. obrazy Renoira, Moneta oraz Van Gogha. Za to w Muzeum Miejskim zapoznamy się z ekspozycją prezentującą historię Buenos Aires.

Argentyna to także wspaniały świat przyrody. Miłośnicy natury nie będą mieć absolutnie powodów do narzekania. Na Półwyspie Valdes znajduje się rezerwat zwierząt. W okresie do czerwca do grudnia przepływają obok półwyspu stada wielorybów. Natomiast wspaniała kolekcja pingwinów Magellana jest w Punta Tombo – naturalnym rezerwacie w Ameryce Południowej. Znajdują się tam także liczne kolonie ptaków: kormorany, petrele oraz kaczki. Warto także wstąpić do Parku Narodowego Los Glaciares, w którym zobaczymy 60-metrowej wysokości lodowiec Perito Moreno. Innym parkiem narodowym jest Tierra del Fuego.

Dodatkową atrakcją z której warto skorzystać będąc w Argentynie to rejs na wyspę Ziemię Ognistą oddalonej o ok. 5000 km od Bieguna Południowego.

Przewodnik   Miasta i regiony
 

Oferty

NPL-H7330A-0.jpg
Chorwacja / Istria
18-10-2019 / 6 dni
od: 750 zł
 
NPL-74121A-0.jpg
Włochy / Riwiera Adriatycka
08-09-2019 / 7 dni
od: 750 zł
 
NPL-03607A-0.jpg
Włochy / Trentino
02-01-2020 / 6 dni
od: 750 zł
 
NPL-1IGM6A-0.jpg
Włochy / Jezioro Garda
02-06-2019 / 7 dni
od: 750 zł
 
NPL-11559A-0.jpg
12-11-2019 / 8 dni
od: 750 zł
 

Nie wiesz gdzie jechać?

Wypełnij poniższy formularz, a my pomożemy
Ci wybrać najlepszą ofertę.

Zostaw wiadomość »

Zadzwoń do nas

12 333 77 79
 pn-sb: 10-21, nd: 10-20

Przewodnik - losowe artykuły

495_guide_randomarticle.jpg Gdzie w podróż poślubną?

Nadszedł ten długo oczekiwany wielki dzień – ceremonia...

498_guide_randomarticle.jpg Afrykańska przygoda

Polacy zakochali się w Egipcie i Tunezji, ale czy będąc w...

9600_guide_randomarticle.jpg Tymi uliczkami chodzili pierwsi...

Syria kojarzy się przeciętnemu człowiekowi z niespokojnym...

9597_guide_randomarticle.JPG Ruszyło stacjonarne biuro...

Wycieczka.pl rozszerzyła swoją działalność i od dzisiaj...

9603_guide_randomarticle.jpg Riwiera Egejska - bajkowa kraina...

Riwiera Egejska, do niedawna mało znana polskim turystom...

531_guide_randomarticle.jpg Wyspy Kanaryjskie - Ziemia w...

Wyspy Kanaryjskie (Islas Canarias) to archipelag...

Przewodnik - inne kraje

Polecane wycieczki

woman-in-hat.jpg
Dlaczego warto rezerwować
na Wycieczka.pl?
  • Gwarancja najniższej ceny!
  • Miła i fachowa pomoc konsultanta
  • Bezpieczne zakupy
Odwiedź nasz salon sprzedaży
w Krakowie!
Biuro
Biuro Podróży Wycieczka.pl
Futura Park Kraków
ul. Prof. A. Różańskiego 32
32-085 Modlniczka k. Krakowa

Zobacz na mapie »

Najlepsze biura podróży na Wycieczka.pl

Neckermann Rainbow Tours Rainbow Tours Biuro podróży ITAKA Net Holiday Grecos Exim Tours 7Islands Wezyr Holidays Wygoda Travel Logos Tours Biuro podróży Best Reisen Trade and Travel Rudolf Reisen Ecco Holiday Ecco Travel Atlas Tours Easy Travel Itaka & Gala Prima Holiday Sun & Fun
Pomożemy Ci znaleźć odpowiednią ofertę.
Zostaw swój numer. Oddzwonimy wkrótce.