Wycieczka.pl

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur
adipiscing elit. Etiam posuere varius
magna, ut accumsan quam pretium
vel. Duis ornare

Latest News
Follow Us
GO UP
  /  Przewodnik   /  Brazylia   /  Brazylia – Jak dotrzeć?

Brazylia – Jak dotrzeć?

Pomiędzy Polską, a Brazylią nie ma bezpośrednich połączeń lotniczych. Połączenie możliwe jest tylko z przesiadką w jednym z europejskich lub amerykańskich miast. Najdogodniejsze z nich są przez Frankfurt – Lufthansa/Varig, Amsterdam – KLM, Paryż – Air France/TAM, Zurich – SWISS, Londyn British Airways/TAM. Lot z Warszawy na lotnisko europejskie zajmuje ok. 2 godz., z lotniska europejskiego do Rio de Janeiro/Sao Paulo – ok. 12 godz. Różnica czasu pomiędzy Polską, a Brazylią to – 4 godz. zimą i – 5 latem. Najbardziej zatłoczone brazylijskie lotniska to Galeăo (Aeroporto Internacional António Carlos Jobim) w Rio de Janeiro, Guarulhos w Săo Paulo i Brasilia International Airport. Dysponują one regularnymi połączeniami z miastami w całej Brazylii.


Sao Paulo-Guarulhos (Guarulhos International Airport ,GRU) jest położone 30 km od centrum Sao Paolo. Pod względem liczby przewiezionych pasażerów jest największym międzynarodowym portem lotniczym Brazylii. W 2008 roku skorzystało z niego 20,4 miliona pasażerów. Lotnisko obsługuje 39 linii lotniczych i oferuje połączenia do ponad 100 miejsc w Brazylii i 28 krajów na całym świecie. Port lotniczy ma dwa terminale, między którymi można się poruszać na piechotę. Do centrum kursują taksówki, autobusy lub komunikacja miejska. Taksówki stoją przed terminalem, można też zamówić i zapłacić za nią z góry w hali przylotów obu terminali. Koszt nie powinien przekroczyć 35 Reali (ok. 60 zł). Autobusy kursują co 30 minut, a odjeżdżają sprzed terminalu. Można tez skorzystać z transportu publicznego, pochłania on najmniej pieniędzy ale najwięcej i czasu i wymaga dobrego orientowania się w terenie. Firmy Avis i Heartz umożliwiają wypożyczenie samochodu na lotnisku. Można tam też wymienić walutę czy skorzystać z bankomatu. Do dyspozycji pasażerów na lotnisku znajdują się ponadto: udogodnienia dla osób podróżujących z dziećmi, biuro rzeczy znalezionych, apteka, informacja turystyczna, poczta, poczekalnia, oraz wiele sklepów, kawiarni i restauracji. Istnieje także możliwość dostępu do Internetu.


Galeao International Airport (GIG) położone jest na niewielkiej wyspie 20 km na północ od Rio de Janeiro. Rocznie obsługuje ok. 10 milionów podróżnych Do dyspozycji są dwa terminale, pomiędzy którymi można się przemieszczać pieszo. Do centrum dostaniemy się taksówką, autobusem lub transportem publicznym. Taksówki stoją przed terminalem, można też zamówić i zapłacić za nią z góry w hali przylotów obu terminali. Autobusy kursują co 45 minut i zatrzymują się przy większych hotelach, plażach i na dworcu autobusowym. Na lotnisku znajdziemy takie udogodnienia jak: apteka, bankomaty, poczta, poczekalnia, dostępu do internetu oraz wiele sklepów, kawiarni i restauracji. Wiele firm korporacji i lokalnych firm oferuje wypożyczenie samochodu.


Brasilia International Airport (BSB) to ulokowane 11 km od centrów Brasilii lotnisko rocznie obsługuje ok. 10 milionów pasażerów. Ze względu na swoje centralne położenie jest dogodnym miejscem przesiadkowym. Do centrum można dostać taksówką, autobusem lub transportem publicznym. Taksówki stoją przed terminalem, można też zamówić i zapłacić za nią z góry w hali przylotów obu terminali. Dostępne są także autobusy miejskie, na które bilet należy kupić wcześniej w hali przylotów, oraz minibusy oferujące transport do centrum miasta. Na lotnisku znajdziemy takie udogodnienia jak: apteka, bankomaty, poczta, poczekalnia, oraz wiele sklepów, kawiarni i restauracji, dostępu do internetu, wypożyczalnie samochodów.


Inne ważne lotniska o znaczeniu międzynarodowym funkcjonują w Manaus, Macapá i Belém. Varig, najważniejsza brazylijska linia lotnicza w ruchu międzynarodowym, obsługuje połączenia z 11 miastami Ameryki Południowej.

Zostaw komentarz

Oferta dedykowana

Formularz kontaktowy

Nie wiesz dokąd jechać? Masz pytanie lub po prostu chcesz się z nami skontaktować?
Zapraszamy do wypełnienia formularza, przygotujemy ofertę specjalnie dla Ciebie.

Twoje dane kontaktowe

Dorośli: - + Dzieci: - +

Kiedy i dokąd

Wyczyść Wyczyść Popularne kierunki Wszystkie kierunki Bułgaria
Egipt
Grecja
Hiszpania
Tunezja
Turcja
Wyspy Zielonego Przylądka
Włochy
Zjednoczone Emiraty Arabskie

Długość pobytu

do 3 dni 4-6 dni 7-9 dni 10-13 dni 14-16 dni

Dodatkowe informacje