Strona główna » Przewodnik » Brazylia | Jak dotrzeć?

Brazylia - Jak dotrzeć?

slider-left-handle.png
 • 1001_iconslider.jpg
 • 1002_iconslider.jpg
 • 1003_iconslider.jpg
 • 1004_iconslider.jpg
 • 1005_iconslider.jpg
 • 1006_iconslider.jpg
 • 1007_iconslider.jpg
 • 8350_iconslider.jpg
slider-right-handle.png

Pomiędzy Polską, a Brazylią nie ma bezpośrednich połączeń lotniczych. Połączenie możliwe jest tylko z przesiadką w jednym z europejskich lub amerykańskich miast. Najdogodniejsze z nich są przez Frankfurt - Lufthansa/Varig, Amsterdam - KLM, Paryż - Air France/TAM, Zurich - SWISS, Londyn British Airways/TAM. Lot z Warszawy na lotnisko europejskie zajmuje ok. 2 godz., z lotniska europejskiego do Rio de Janeiro/Sao Paulo - ok. 12 godz. Różnica czasu pomiędzy Polską, a Brazylią to – 4 godz. zimą i – 5 latem. Najbardziej zatłoczone brazylijskie lotniska to Galeăo (Aeroporto Internacional António Carlos Jobim) w Rio de Janeiro, Guarulhos w Săo Paulo i Brasilia International Airport. Dysponują one regularnymi połączeniami z miastami w całej Brazylii.


Sao Paulo-Guarulhos (Guarulhos International Airport ,GRU) jest położone 30 km od centrum Sao Paolo. Pod względem liczby przewiezionych pasażerów jest największym międzynarodowym portem lotniczym Brazylii. W 2008 roku skorzystało z niego 20,4 miliona pasażerów. Lotnisko obsługuje 39 linii lotniczych i oferuje połączenia do ponad 100 miejsc w Brazylii i 28 krajów na całym świecie. Port lotniczy ma dwa terminale, między którymi można się poruszać na piechotę. Do centrum kursują taksówki, autobusy lub komunikacja miejska. Taksówki stoją przed terminalem, można też zamówić i zapłacić za nią z góry w hali przylotów obu terminali. Koszt nie powinien przekroczyć 35 Reali (ok. 60 zł). Autobusy kursują co 30 minut, a odjeżdżają sprzed terminalu. Można tez skorzystać z transportu publicznego, pochłania on najmniej pieniędzy ale najwięcej i czasu i wymaga dobrego orientowania się w terenie. Firmy Avis i Heartz umożliwiają wypożyczenie samochodu na lotnisku. Można tam też wymienić walutę czy skorzystać z bankomatu. Do dyspozycji pasażerów na lotnisku znajdują się ponadto: udogodnienia dla osób podróżujących z dziećmi, biuro rzeczy znalezionych, apteka, informacja turystyczna, poczta, poczekalnia, oraz wiele sklepów, kawiarni i restauracji. Istnieje także możliwość dostępu do Internetu.


Galeao International Airport (GIG) położone jest na niewielkiej wyspie 20 km na północ od Rio de Janeiro. Rocznie obsługuje ok. 10 milionów podróżnych Do dyspozycji są dwa terminale, pomiędzy którymi można się przemieszczać pieszo. Do centrum dostaniemy się taksówką, autobusem lub transportem publicznym. Taksówki stoją przed terminalem, można też zamówić i zapłacić za nią z góry w hali przylotów obu terminali. Autobusy kursują co 45 minut i zatrzymują się przy większych hotelach, plażach i na dworcu autobusowym. Na lotnisku znajdziemy takie udogodnienia jak: apteka, bankomaty, poczta, poczekalnia, dostępu do internetu oraz wiele sklepów, kawiarni i restauracji. Wiele firm korporacji i lokalnych firm oferuje wypożyczenie samochodu.


Brasilia International Airport (BSB) to ulokowane 11 km od centrów Brasilii lotnisko rocznie obsługuje ok. 10 milionów pasażerów. Ze względu na swoje centralne położenie jest dogodnym miejscem przesiadkowym. Do centrum można dostać taksówką, autobusem lub transportem publicznym. Taksówki stoją przed terminalem, można też zamówić i zapłacić za nią z góry w hali przylotów obu terminali. Dostępne są także autobusy miejskie, na które bilet należy kupić wcześniej w hali przylotów, oraz minibusy oferujące transport do centrum miasta. Na lotnisku znajdziemy takie udogodnienia jak: apteka, bankomaty, poczta, poczekalnia, oraz wiele sklepów, kawiarni i restauracji, dostępu do internetu, wypożyczalnie samochodów.


Inne ważne lotniska o znaczeniu międzynarodowym funkcjonują w Manaus, Macapá i Belém. Varig, najważniejsza brazylijska linia lotnicza w ruchu międzynarodowym, obsługuje połączenia z 11 miastami Ameryki Południowej.

Przewodnik   Miasta i regiony
 

Oferty

NPL-13127A-0.jpg
21-08-2018 / 7 dni
od: 750 zł
 
NPL-23188A-0.jpg
30-11-2017 / 7 dni
od: 750 zł
 
NPL-57135A-0.jpg
29-10-2017 / 6 dni
od: 750 zł
 
NPL-93871A-0.jpg
17-03-2018 / 8 dni
od: 750 zł
 
NPL-95488A-0.jpg
17-09-2018 / 6 dni
od: 750 zł
 

Nie wiesz gdzie jechać?

Wypełnij poniższy formularz, a my pomożemy
Ci wybrać najlepszą ofertę.

Zostaw wiadomość »

Zadzwoń do nas

12 333 77 79
 pn-sb: 10-21, nd: 10-20

Przewodnik - losowe artykuły

9559_guide_randomarticle.JPG Gdzie można jechać bez paszportu?

Marzą Ci się egzotyczne wakacje? A może chciałbyś stan...

506_guide_randomarticle.jpg Wakacje za 1000zł

Nie ma chyba osoby, która nie marzyłaby o zagranicznych...

138_guide_randomarticle.jpg Morze muzyki

Przez większą część roku nad brzegami Morza Śródziemnego...

494_guide_randomarticle.jpg Bułgaria pachnąca słońcem

Morze leniwie wdziera się w złoty piasek, słońce promiennie...

449_guide_randomarticle.jpg Którą Wyspę Kanaryjską wybrać?

Wyspy Kanaryjskie niemalże od zawsze uznawane są za idealne...

9598_guide_randomarticle.JPG First minute czy last minute?

Słoneczny urlop to z pewnością jedna z ulubionych chwil w...

Polecane wycieczki

woman-in-hat.jpg
Dlaczego warto rezerwować
na Wycieczka.pl?
 • Gwarancja najniższej ceny!
 • Miła i fachowa pomoc konsultanta
 • Bezpieczne zakupy
Odwiedź nasz salon sprzedaży
w Krakowie!
Biuro
Biuro Podróży Wycieczka.pl
Futura Park Kraków
ul. Prof. A. Różańskiego 32
32-085 Modlniczka k. Krakowa

Zobacz na mapie »

Najlepsze biura podróży na Wycieczka.pl

Neckermann Rainbow Tours Rainbow Tours Biuro podróży ITAKA Net Holiday Grecos Exim Tours 7Islands Wezyr Holidays Wygoda Travel Logos Tours Biuro podróży Best Reisen Trade and Travel Rudolf Reisen
Pomożemy Ci znaleźć odpowiednią ofertę.
Zostaw swój numer. Oddzwonimy wkrótce.