Wycieczka.pl

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur
adipiscing elit. Etiam posuere varius
magna, ut accumsan quam pretium
vel. Duis ornare

Latest News
Follow Us
GO UP
  /  Przewodnik   /  Bułgaria – przewodnik, porady, informacje

Bułgaria – przewodnik, porady, informacje

Legenda mówi, że władca Bułgarów spóźnił się na dokonywany przez Boga podział Ziemi między narody. Gdy wreszcie przybył, nic już nie zostało do rozdania. Jednak Bóg zlitował się nad spóźnialskim królem i dał mu kawałek Raju. Tam właśnie powstała Bułgaria.

Ta rajska kraina jest niezwykle urozmaicona. Na podróżnika czekają tam piaszczyste wybrzeża Morza Czarnego, niezawodne słońce, ciche zatoki, tonące w zieleni kurorty i orientalne potrawy, ale też pasma górskie z wspaniałymi rzecznymi przełomami, ukryte wśród skał przytulne schroniska, urokliwe jeziora polodowcowe i zapierające dech w piersiach krajobrazy.

W Bułgarii każdy znajdzie coś dla siebie. Miłośnicy opalania mogą wygrzewać się na słońcu na plażach Złotych Piasków, czy Słonecznego Brzegu i zakosztować klimatu rajskiej wyspy, a nurkując w okolicach Sozopola podziwiać mieszkańców skalistego dna Morza Czarnego.

Lecz Bułgaria to nie tylko walory przyrodnicze. Jej bogata, fascynująca historia i zawiłe losy sprawiły, że możemy podziwiać sąsiadujące ze sobą arcydzieła różnych kultur.

Miłośnicy antyku odnajdą ślady cywilizacji greckiej i rzymskiej, zwolennicy orientalnej atmosfery znajdą ją w zaułkach miast i meczetach, zainteresowani prawosławną architekturą sakralną będą mogli podziwiać wspaniałe monastery i cerkwie zdobione unikalnymi średniowiecznymi freskami i ikonami.

Zwolennicy aktywnego wypoczynku będą mieli okazję by tropić historię wśród starożytnych i średniowiecznych zabytków Sofii, Warny czy Iwanowa.

W zimie, pasjonaci białego szaleństwa powinni udać się w Rodopy albo na Górę Witosza, która znajduje się w samej stolicy i o której mówi się, że prosto z jej stoków można zjechać do filharmonii, opery lub teatru.

Na tych, którzy w czasie urlopu chcą nie tylko odpocząć, ale i podreperować zdrowie, czekają schowane w bujnej roślinności termalne źródła i lecznicze błota św. Konstantina i Eleny.

Również miłośnicy rozrywek nie będą się nudzić. Zarówno w Sofii, jak i w czarnomorskich kurortach można miło spędzić czas w urokliwych knajpkach, klimatycznych barach z bułgarską muzyką na żywo, lub dyskotekach na europejskim poziomie.

A przy całym tym bogactwie atrakcji, przybywając do Bułgarii zawsze można cieszyć się słońcem, smakiem świeżych owoców, dobrego wina i gościnnością mieszkańców.

Zostaw komentarz

Oferta dedykowana

Formularz kontaktowy

Nie wiesz dokąd jechać? Masz pytanie lub po prostu chcesz się z nami skontaktować?
Zapraszamy do wypełnienia formularza, przygotujemy ofertę specjalnie dla Ciebie.

Twoje dane kontaktowe

Dorośli: - + Dzieci: - +

Kiedy i dokąd

Wyczyść Wyczyść Popularne kierunki Wszystkie kierunki Bułgaria
Egipt
Grecja
Hiszpania
Tunezja
Turcja
Wyspy Zielonego Przylądka
Włochy
Zjednoczone Emiraty Arabskie

Długość pobytu

do 3 dni 4-6 dni 7-9 dni 10-13 dni 14-16 dni

Dodatkowe informacje