Bułgaria - przewodnik, porady, informacje

slider-left-handle.png
  • 601_iconslider.jpg
  • 602_iconslider.jpg
  • 596_iconslider.jpg
  • 597_iconslider.jpg
  • 598_iconslider.jpg
  • 599_iconslider.jpg
  • 600_iconslider.jpg
slider-right-handle.png

Legenda mówi, że władca Bułgarów spóźnił się na dokonywany przez Boga podział Ziemi między narody. Gdy wreszcie przybył, nic już nie zostało do rozdania. Jednak Bóg zlitował się nad spóźnialskim królem i dał mu kawałek Raju. Tam właśnie powstała Bułgaria.

Ta rajska kraina jest niezwykle urozmaicona. Na podróżnika czekają tam piaszczyste wybrzeża Morza Czarnego, niezawodne słońce, ciche zatoki, tonące w zieleni kurorty i orientalne potrawy, ale też pasma górskie z wspaniałymi rzecznymi przełomami, ukryte wśród skał przytulne schroniska, urokliwe jeziora polodowcowe i zapierające dech w piersiach krajobrazy.

W Bułgarii każdy znajdzie coś dla siebie. Miłośnicy opalania mogą wygrzewać się na słońcu na plażach Złotych Piasków, czy Słonecznego Brzegu i zakosztować klimatu rajskiej wyspy, a nurkując w okolicach Sozopola podziwiać mieszkańców skalistego dna Morza Czarnego.

Lecz Bułgaria to nie tylko walory przyrodnicze. Jej bogata, fascynująca historia i zawiłe losy sprawiły, że możemy podziwiać sąsiadujące ze sobą arcydzieła różnych kultur.

Miłośnicy antyku odnajdą ślady cywilizacji greckiej i rzymskiej, zwolennicy orientalnej atmosfery znajdą ją w zaułkach miast i meczetach, zainteresowani prawosławną architekturą sakralną będą mogli podziwiać wspaniałe monastery i cerkwie zdobione unikalnymi średniowiecznymi freskami i ikonami.

Zwolennicy aktywnego wypoczynku będą mieli okazję by tropić historię wśród starożytnych i średniowiecznych zabytków Sofii, Warny czy Iwanowa.

W zimie, pasjonaci białego szaleństwa powinni udać się w Rodopy albo na Górę Witosza, która znajduje się w samej stolicy i o której mówi się, że prosto z jej stoków można zjechać do filharmonii, opery lub teatru.

Na tych, którzy w czasie urlopu chcą nie tylko odpocząć, ale i podreperować zdrowie, czekają schowane w bujnej roślinności termalne źródła i lecznicze błota św. Konstantina i Eleny.

Również miłośnicy rozrywek nie będą się nudzić. Zarówno w Sofii, jak i w czarnomorskich kurortach można miło spędzić czas w urokliwych knajpkach, klimatycznych barach z bułgarską muzyką na żywo, lub dyskotekach na europejskim poziomie.

A przy całym tym bogactwie atrakcji, przybywając do Bułgarii zawsze można cieszyć się słońcem, smakiem świeżych owoców, dobrego wina i gościnnością mieszkańców.

Nie wiesz gdzie jechać?

Wypełnij poniższy formularz, a my pomożemy
Ci wybrać najlepszą ofertę.

Zostaw wiadomość »

Zadzwoń do nas

12 333 77 79
 pn-sb: 10-21, nd: 10-20

Przewodnik - losowe artykuły

9603_guide_randomarticle.jpg Riwiera Egejska - bajkowa kraina...

Riwiera Egejska, do niedawna mało znana polskim turystom...

9597_guide_randomarticle.JPG Ruszyło stacjonarne biuro...

Wycieczka.pl rozszerzyła swoją działalność i od dzisiaj...

506_guide_randomarticle.jpg Wakacje za 1000zł

Nie ma chyba osoby, która nie marzyłaby o zagranicznych...

9606_guide_randomarticle.jpg Wyspy Zielonego Przylądka...

Republika Zielonego Przylądka to długie, piaszczyste plaże,...

9607_guide_randomarticle.jpg Idealna Tunezja, czyli który...

Tunezja to piękny północno-afrykański kraj, który oferuje...

495_guide_randomarticle.jpg Gdzie w podróż poślubną?

Nadszedł ten długo oczekiwany wielki dzień – ceremonia...

Przewodnik - inne kraje

Polecane wycieczki

woman-in-hat.jpg
Dlaczego warto rezerwować
na Wycieczka.pl?
  • Gwarancja najniższej ceny!
  • Miła i fachowa pomoc konsultanta
  • Bezpieczne zakupy

Najlepsze biura podróży na Wycieczka.pl

Rainbow Tours Rainbow Tours Biuro podróży ITAKA Grecos Exim Tours Wezyr Holidays Logos Tours Biuro podróży Best Reisen Trade and Travel Rudolf Reisen Ecco Holiday Ecco Travel Atlas Tours Itaka & Gala Prima Holiday Sun & Fun
Pomożemy Ci znaleźć odpowiednią ofertę.
Zostaw swój numer. Oddzwonimy wkrótce.