Chiny - Zakupy i pamiątki

slider-left-handle.png
  • 5474_iconslider.JPG
  • 5475_iconslider.JPG
  • 9110_iconslider.JPG
  • 5472_iconslider.jpg
  • 5473_iconslider.JPG
slider-right-handle.png

Najczęściej kupowane przez turystów pamiątki z Chin to wszelkiego rodzaju rękodzieło dostępne w sklepach, na targowiskach, przydrożnych straganach. Dużym zainteresowaniem cieszą się wyroby porcelanowe, biżuteria oraz bibeloty z jadeitu i innych minerałów. Wyjątkowo tanie, a przez to interesujące - zwłaszcza żeńską część turystów - są perły. Turyści chętnie kupują jedwab oraz obrazy malowane na tym materiale. Unikatową pamiątką jest bez wątpienia chińska kaligrafia na bibule albo jedwabiu. Pamiątka z Chin kupowana przez turystów to także biała broń. Nie można zapomnieć o chińskiej herbacie i chińskiej porcelanie.

Pamiątki z Chin to często części garderoby: buty, ubrania eleganckie i sportowe, kurtki narciarskie. Marki są znane, gorzej z autentycznością. Zainteresowaniem turystów cieszą się też książki czy płyty DVD. Nawet taki drobiazg jak pałeczki jest miłą pamiątką. Turysta powinien zwrócić uwagę na kupowane przedmioty, ponieważ podróbki i falsyfikaty są bardzo rozpowszechnione. W Sklepach Przyjaźni (Friendship Stores) turysta ma gwarancję oryginalności, autentyczności i rzetelności wykonania, ale kupowane tam pamiątki są znacznie droższe niż te bazarowe.

Podczas zakupów można próbować targowania. Nie uda się to tylko w supermarkecie, państwowej firmie i państwowej restauracji. Bazary i targowiska – to są prawdziwe chińskie świątynie handlu. Ceny są odpowiednio zawyżone dla turystów. Sprzedawcy należy dać wyraźnie do zrozumienia, że dany produkt wzbudził zainteresowanie, przy jednoczesnej stanowczości i unikaniu dominacji zarówno ze strony kupującego, jak i sprzedawcy. Punktem wyjścia w targowaniu może być 1/4 ceny początkowej.

Podczas wyprawy do Chin turyści powinni koniecznie spróbować typowych potraw tego kraju. Chińskie jedzenie w Chinach to zupełnie co innego niż to, którego można spróbować w chińskiej restauracji w swoim kraju. Najchętniej zamawiany jest ryż z warzywami, pierożki z mięsem, koniecznie gotowane na parze, kaczka po pekińsku i dowolna zupka chińska – wcale nie z torebki! Warto wnikliwie przeanalizować menu, bo znajdują się tam same kulinarne ciekawostki. Turysta w czasie wyprawy do Chin może poznać smak zupy z trawy z kurzą łapką. Potrawa podobna do jakże znanego rosołu. Godny polecenia jest także świński ryjek. Chińska herbata serwowana jest jako bezpłatny dodatek do każdego dania zamawianego lokalu gastronomicznym.

Wyprawa do Chin i poznawanie lokalnych smaków może być jednak dla turysty dużym zaskoczeniem. W prowincji Syczuan podawane są wyjątkowo pikantnie przyprawione dania. Z kolei w Kantonie w menu dań mięsnych często pojawiają się smakołyki przyrządzone z psa lub kota. Powszechnym widokiem są zatem psy i koty trzymane w klatkach na zapleczach lokali gastronomicznych albo po prostu zawieszone na haku. Z trunkami na ziemi chińskiej też nie jest najgorzej. Piwo, znacznie słabsze niż w Polsce traktowane jest jako napój chłodzący. Rarytas z supermarketów to cukierki, których nazwa niewiele ma wspólnego z tradycją chińską, White Rabbit. Mleczne słodkości owinięte są papierkiem, który po prostu rozpuszcza się w ustach. W różnego rodzaju punktach gastronomicznych potrawy zamawiane przez turystów muszą być przygotowane, zgodnie z zasadą, na ich oczach. Właściwie ten niepisany wymóg, podobnie jak wysoka temperatura smażenia czy gotowania, daje pewność, że posiłek nie zakończy się zatruciem lub biegunką.

Przewodnik   Miasta i regiony
 

Chiny Oferty

ECCO-CHI601-0.jpg
Chiny / Wyc. objazdowe
19-02-2020 / 8 dni
od: 2749 zł
 
ECCO-CHI909-0.jpg
Chiny / Wyc. objazdowe
12-02-2020 / 8 dni
od: 2949 zł
 
ECCO-CHI602-0.jpg
Chiny / Wyc. objazdowe
11-11-2019 / 8 dni
od: 3500 zł
 
ECCO-CHI907-0.jpg
Chiny / Wyc. objazdowe
13-02-2020 / 8 dni
od: 3500 zł
 
ECCO-CHI643-0.jpg
Chiny / Wyc. objazdowe
19-02-2020 / 8 dni
od: 3649 zł
 

Nie wiesz gdzie jechać?

Wypełnij poniższy formularz, a my pomożemy
Ci wybrać najlepszą ofertę.

Zostaw wiadomość »

Zadzwoń do nas

12 333 77 79
 pn-sb: 10-21, nd: 10-20

Przewodnik - losowe artykuły

9602_guide_randomarticle.jpg Jeszcze zdążysz!

Święta, święta a po … świętach pora na zaplanowanie urlopu!...

531_guide_randomarticle.jpg Wyspy Kanaryjskie - Ziemia w...

Wyspy Kanaryjskie (Islas Canarias) to archipelag...

518_guide_randomarticle.jpg Wakacje dla singla

Lato to czas podróży i mimo że najczęściej podróżujemy ze...

511_guide_randomarticle.jpg Odważne wakacje!

Porzuć myśl o Grecji, Egipcie czy Tunezji. Odkryj zupełnie...

449_guide_randomarticle.jpg Którą Wyspę Kanaryjską wybrać?

Wyspy Kanaryjskie niemalże od zawsze uznawane są za idealne...

9604_guide_randomarticle.jpg Riwiera Turecka - który kurort...

Riwiera Turecka to najpopularniejszy turecki region wśród...

Przewodnik - inne kraje

Polecane wycieczki

woman-in-hat.jpg
Dlaczego warto rezerwować
na Wycieczka.pl?
  • Gwarancja najniższej ceny!
  • Miła i fachowa pomoc konsultanta
  • Bezpieczne zakupy
Odwiedź nasz salon sprzedaży
w Krakowie!
Biuro
Biuro Podróży Wycieczka.pl
Futura Park Kraków
ul. Prof. A. Różańskiego 32
32-085 Modlniczka k. Krakowa

Zobacz na mapie »

Najlepsze biura podróży na Wycieczka.pl

Rainbow Tours Rainbow Tours Biuro podróży ITAKA Grecos Exim Tours 7Islands Wezyr Holidays Wygoda Travel Logos Tours Biuro podróży Best Reisen Trade and Travel Rudolf Reisen Ecco Holiday Ecco Travel Atlas Tours Easy Travel Itaka & Gala Prima Holiday Sun & Fun
Pomożemy Ci znaleźć odpowiednią ofertę.
Zostaw swój numer. Oddzwonimy wkrótce.