Chiny - Zdrowie i szczepienia

slider-left-handle.png
  • 5550_iconslider.jpg
  • 5551_iconslider.JPG
  • 5552_iconslider.JPG
  • 5553_iconslider.JPG
  • 9123_iconslider.jpg
slider-right-handle.png

Przed wyprawą do Chin zalecane jest wykonanie następujących szczepień: WZW A - wirusowe zapalenie wątroby typu A, WZW B - wirusowe zapalenie wątroby typu B,
BTP - błonica, tężec, polio, DB - dur brzuszny. W zależności od charakteru pobytu zalecane są także inne szczepienia, tj. przeciwko wściekliźnie, japońskiemu zapaleniu mózgu oraz żółtej gorączce. Nie jest konieczne szczepienie przeciwko meningokokowemu zapaleniu mózgu (typ a+c). WZW A jest szczególnie zalecane, ponieważ w Chinach ilość zachorowań jest wysoka.

Jeśli jakikolwiek rejon Chin zostanie umieszczony na liście zagrożeń epidemiologicznych sporządzonej przez WHO, podczas wyprawy tam wymagana jest bezwzględnie książeczka szczepień. Turysta przez wjazdem na terytorium Chin wypełnia deklarację zdrowotną. Obowiązuje zakaz wjazdu i przebywania na terytorium Chin nosicieli wirusa HIV, zakaźnie chorych na gruźlicę, trąd, tyfus i cholerę. Także osoby zarażone wirusami chorób wenerycznych nie mogą przekroczyć granicy chińskiej. Ponadto zakaz obejmuje osoby chore psychicznie.

Od kwietnia 2003 r. (epidemia SARS), turyści przebywający w Chinach muszą zgłaszać chińskim służbom sanitarno-epidemiologicznym wszelkie niepokojące objawy związane z pogorszenia stanu zdrowia np. wysoka gorączka, kaszel, symptomy przeziębienia.

Turyści powinni zwracać uwagę na to, gdzie spożywają posiłki, jakie tam panują warunki sanitarne, a także co jedzą. Lekceważenie zasad higieny podczas żywienia powoduje biegunki, a nawet poważne i zatrucia pokarmowe. Owoce koniecznie trzeba umyć przed spożyciem. Ze względów sanitarnych lepiej powstrzymać się przed piciem nieprzegotowanej wody prosto z kranu. Woda jest nieprzydatna do spożycia bez filtrowania w Tybecie i regionach wysokogórskich. W południowej części Chin (szczególnie na południe od 25 równoleżnika), ze względu na warunki klimatyczne szczególnie groźne jest zagrożenie amebą, malarią, gorączką tropikalną. Turyści przebywający w regionach wiejskich na południu Chin są także narażeni na zarażenie wirusowym zapaleniem opon mózgowych (wirus przenoszony przez komary).

Turyści podczas wyprawy do Chin nie muszą posiadać ubezpieczenia osobowego. Jednak w czasie przelotów na chińskich trasach krajowych ubezpieczenie jest wymagane w formie dodatku do biletu. Niestety nie są  uznawane polisy zagranicznych firm, co jest równoznaczne z tym, że turysta płaci za usługi medyczne gotówką. Koszty leczenia mogą być zwrócone po powrocie do kraju. Ubezpieczycielowi należy przedstawić rachunki potwierdzone przez placówkę dyplomatyczną danego kraju na terenie Chin.

Opieka medyczna w Chinach jest ogólnodostępna i spełnia wymogi europejskich standardów. Problemy można napotkać jedynie w takich rejonach jak Tybet, Xinjiang, Gansu, Qinghai, Mongolia Wewnętrzna, część Syczuanu, Guizhou i Yunnan, czyli w głębi kraju. W każdym dużym, chińskim mieście turysta otrzyma pomoc w szpitalu. Aparatura medyczna jest nowoczesna, przez to  koszty operacji nie odbiegają od poziomu światowego. Za operację czy zabieg płaci się od kilkuset USD. Zwykle opłata za wizytę u lekarza wynosi 20-100 USD, w zależności od dolegliwości turysty. Doba pobytu w szpitalu będzie natomiast kosztowała turystę 60-200 USD, jednak nie są w tej cenie uwzględnione zabiegi medyczne, badania i leki. Za to trzeba zapłacić dodatkowo.

Poradę medyczną można uzyskać nie tylko po konsultacji z lekarzem w szpitalu czy przychodni, ale także w aptekach, gdzie lekarz dyżurny, w zależności od potrzeb zaleca aplikację specyfików ziołowych, akupunktury lub masaży. Turyści przed wyprawą do Chin powinni zaopatrzyć się w podstawowe leki dostępne w kraju ich pochodzenia, ponieważ w Chinach mogą one być nieosiągalne z powodu szerokiego zastosowania specyfików medycy naturalnej. W największych miastach Chin zlokalizowane są także zagraniczne kliniki świadczące usługi medyczne i stomatologiczne. W tych placówkach medycznych ceny za wizytę lekarską kształtują się od 90 USD wzwyż.

Pobyt w rejonach wysokogórskich źle wpływa na układ krążenia. Turyści są szczególnie narażeni na tego typu problemy zdrowotne w Tybecie, Syczuanie, Yunnanie, Qinghai, Gansu, Xinjiangu. Dużym zagrożenie dla turystów podczas wyprawy do Chin jest także wirus ptasiej grypy. Wybierając się do Chin, trzeba koniecznie to uwzględnić. Ogniska choroby wykryto do tej pory w Tybecie, Qinghai, Xinjiang, Mongolii Wewnętrznej. Turyści powinni unikać tych terenów, a także nie spożywać mięsa drobiowego niewiadomego pochodzenia. W przypadku zagrożenia ptasią grypą niezwykle ważny podczas wyprawy do Chin jest dostęp do bieżących informacji na ten temat.

Przewodnik   Miasta i regiony
 

Chiny Oferty

ECCO-CHI601-0.jpg
Chiny / Wyc. objazdowe
30-01-2020 / 8 dni
od: 2790 zł
 
ECCO-CHI909-0.jpg
Chiny / Wyc. objazdowe
12-02-2020 / 8 dni
od: 2949 zł
 
ECCO-CHI907-0.jpg
Chiny / Wyc. objazdowe
26-11-2020 / 8 dni
od: 3279 zł
 
ECCO-CHI643-0.jpg
Chiny / Wyc. objazdowe
19-02-2020 / 8 dni
od: 3400 zł
 
ECCO-CHI602-0.jpg
Chiny / Wyc. objazdowe
03-02-2020 / 8 dni
od: 3599 zł
 

Nie wiesz gdzie jechać?

Wypełnij poniższy formularz, a my pomożemy
Ci wybrać najlepszą ofertę.

Zostaw wiadomość »

Zadzwoń do nas

12 333 77 79
 pn-sb: 10-21, nd: 10-20

Przewodnik - losowe artykuły

187_guide_randomarticle.jpg Stąpając po tureckiej krainie...

Turcja dla wielu to wciąż tylko piękna pogoda, rozległe...

9303_guide_randomarticle.jpg Niezapomniane oferty sylwestrowe

Choć do Sylwestra pozostało jeszcze dużo czasu, to warto...

8875_guide_randomarticle.jpg Długi weekend

Majówka i inne długie weekendy stały się popularną formą...

462_guide_randomarticle.jpg Najlepsze miejsca dla plażowiczów

Polacy najczęściej swój urlop utożsamiają z błogim...

498_guide_randomarticle.jpg Afrykańska przygoda

Polacy zakochali się w Egipcie i Tunezji, ale czy będąc w...

483_guide_randomarticle.jpg Czar wysp greckich

Do wakacji jeszcze kilka miesięcy, ale spragnieni słońca...

Przewodnik - inne kraje

Polecane wycieczki

woman-in-hat.jpg
Dlaczego warto rezerwować
na Wycieczka.pl?
  • Gwarancja najniższej ceny!
  • Miła i fachowa pomoc konsultanta
  • Bezpieczne zakupy
Odwiedź nasz salon sprzedaży
w Krakowie!
Biuro
Biuro Podróży Wycieczka.pl
Futura Park Kraków
ul. Prof. A. Różańskiego 32
32-085 Modlniczka k. Krakowa

Zobacz na mapie »

Najlepsze biura podróży na Wycieczka.pl

Rainbow Tours Rainbow Tours Biuro podróży ITAKA Grecos Exim Tours Wezyr Holidays Logos Tours Biuro podróży Best Reisen Trade and Travel Rudolf Reisen Ecco Holiday Ecco Travel Atlas Tours Itaka & Gala Prima Holiday Sun & Fun
Pomożemy Ci znaleźć odpowiednią ofertę.
Zostaw swój numer. Oddzwonimy wkrótce.