Czechy - Zabytki

slider-left-handle.png
  • 3428_iconslider.jpg
  • 3429_iconslider.jpg
  • 3430_iconslider.jpg
  • 3431_iconslider.jpg
  • 3432_iconslider.jpg
  • 3433_iconslider.jpg
slider-right-handle.png

Rozmawiając o zabytkach w Czechach warto zagospodarować sobie kilka długich godzin, bo nie sposób opisać ich wszystkich, właściwie w ogóle trudno je opisać, ponieważ Czechy trzeba po prostu zobaczyć!

Do najważniejszych atrakcji turystycznych w Czechach zaliczamy oczywiście zabytkową Pragę, która w 1992 r. została umieszczona na liście UNESCO. Będąc w Pradze koniecznie trzeba zobaczyć słynne Hradczany z zamkiem oraz wybudowaną w stylu gotyckim katedrę św. Wita, św. Wojciecha i św. Wacława. Nie można także ominąć Złotej Uliczki, czyli niezwykle urokliwej i chyba najbardziej znanej dzielnicy Pragi. Turystów zachwyci także inna dzielnica - Malá Strana z 1257 r, to tu znajduje się uwielbiany Pałac Waldsteina i znana knajpka U Kocura. Prawdziwym symbolem Pragi okazał się Ratusz staromiejski ze słynnym praskim zegarem astronomicznym z 1410 r., którego mechanizm uznawany jest do tej pory za jedno z największych osiągnieć ludzkich rąk.

Praga to także miasto mostów, to właśnie tutaj możemy podziwiać ponad 510 m Most Karola, który uznawany jest za jedną z ważniejszych atrakcji turystycznych Czech. Szczególnie pięknie wygląda nocą.

Kolejnym godnym zobaczenia miejscem w Czechach jest tzw. Tańczący dom i chociaż trudno zaliczyć go do zabytków Czech, ponieważ został wzniesiony dopiero w 1996 r to zasługuje na kilka zdjęć.

Ponadto będąc w Pradze warto zobaczyć liczne ogrody i muzea, których w samej Pradze jest ponad 20, nie wspominając już o galeriach, których jest „zaledwie” setka. Nie zapomnijmy zobaczyć dzielnicy żydowskiej Josefov, praskich synagog i przypominającą krakowski Barbakan – 65m Bramę Prochową z tarasem, z którego widać całą panoramę miasta.

Opuszczając Pragę warto wybrać się do Ołomuńca, by tam zobaczyć Kolumnę Trójcy Przenajświętszej. Krótko mówiąc jest to ogromny, pozłacany słup z rzeźbą Trójcy Świętej. Na jego trzonie znajduje się wizerunek aniołów i Maryi Panny. W środku kolumny znajduje się maleńka kapliczka, którą otulają płaskorzeźby przedstawiające biblijne postacie. W pobliżu znajduje się także Kościół Marii Panny Śnieżnej wybudowany przez jezuitów w 1712-1719 r, który przyciaga uwagę złotymi fasadami oraz Pałac Biskupi, które pełni obecnie rolę muzeum.

Nieco przerażającym, ale bardzo zadziwiającym miejscem jest Kaplica Czaszek w Kutná Hora. W kaplicy zobaczymy szczątki ok. 70000 tys ofiar epidemii czarnej dżumy oraz licznych wojen. Z kości zrobione jest dosłownie wszystko – z żyrandolami zwłaszcza.

Ciekawą atrakcją jest także Říp, czyli wzgórze bazaltowe, pamiątka po wulkanie. Na samej górze znajduje się Rotunda św. Jerzego i tam też możemy obserwować pewną anomalię – odchylenie wskazówek kompasu. Będąc w Brnie warto również zobaczyć tamtejszy Stary Ratusz, który pochodzi już z średniowiecza, powstał bowiem ok. roku 1240.

Oczywiście nie można zapomnieć o Ostrawie i tamtejszej Katedrze Boskiego Zbawiciela, która została wybudowana w 1889r i chwali się dumnie dwiema 67m wieżami

W Czechach warto zobaczyć także Kolumnę Matki Boskiej w Šternberku, wybudowanej w 1719r , Kościół świętej Barbary w Kutná Hora, symbol modernizmu - Willę Tugendhatów z 1930r, Katedrę Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Brnie i oczywiście Špilberk, czyli zamek i późniejsza twierdza. Špilberk skutecznie bronił Brno. Twierdza znajduje się na samym szczycie wzgórza, które liczy 290m.n.p.m, choćby dlatego więc warto się tam wybrać. Widok z góry jest niesamowity.


Przewodnik   Miasta i regiony
 

Oferty

NPL-K7724A-0.jpg
27-04-2020 / 7 dni
od: 750 zł
 
NPL-G5325A-0.jpg
Francja / Nicea
28-02-2020 / 6 dni
od: 750 zł
 
NPL-40220A-0.jpg
22-12-2019 / 6 dni
od: 750 zł
 
NPL-L9458A-0.jpg
Włochy / Rzym
16-08-2019 / 9 dni
od: 750 zł
 
NPL-42353A-0.jpg
05-09-2019 / 6 dni
od: 750 zł
 

Nie wiesz gdzie jechać?

Wypełnij poniższy formularz, a my pomożemy
Ci wybrać najlepszą ofertę.

Zostaw wiadomość »

Zadzwoń do nas

12 333 77 79
 pn-sb: 10-21, nd: 10-20

Przewodnik - losowe artykuły

9475_guide_randomarticle.jpg Gdzie na zagraniczne wakacje z...

Wakacje z maluchem to świetna okazja żeby spędzić ze sobą...

518_guide_randomarticle.jpg Wakacje dla singla

Lato to czas podróży i mimo że najczęściej podróżujemy ze...

9604_guide_randomarticle.jpg Riwiera Turecka - który kurort...

Riwiera Turecka to najpopularniejszy turecki region wśród...

404_guide_randomarticle.jpg Niezbędnik wczasowicza

Swój urlop planowaliśmy już od dawna, wybraliśmy...

9559_guide_randomarticle.JPG Gdzie można jechać bez paszportu?

Marzą Ci się egzotyczne wakacje? A może chciałbyś stanąć...

138_guide_randomarticle.jpg Morze muzyki

Przez większą część roku nad brzegami Morza Śródziemnego...

Przewodnik - inne kraje

Polecane wycieczki

woman-in-hat.jpg
Dlaczego warto rezerwować
na Wycieczka.pl?
  • Gwarancja najniższej ceny!
  • Miła i fachowa pomoc konsultanta
  • Bezpieczne zakupy
Odwiedź nasz salon sprzedaży
w Krakowie!
Biuro
Biuro Podróży Wycieczka.pl
Futura Park Kraków
ul. Prof. A. Różańskiego 32
32-085 Modlniczka k. Krakowa

Zobacz na mapie »

Najlepsze biura podróży na Wycieczka.pl

Neckermann Rainbow Tours Rainbow Tours Biuro podróży ITAKA Net Holiday Grecos Exim Tours 7Islands Wezyr Holidays Wygoda Travel Logos Tours Biuro podróży Best Reisen Trade and Travel Rudolf Reisen Ecco Holiday Ecco Travel Atlas Tours Easy Travel Itaka & Gala Prima Holiday Sun & Fun
Pomożemy Ci znaleźć odpowiednią ofertę.
Zostaw swój numer. Oddzwonimy wkrótce.