Wycieczka.pl

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur
adipiscing elit. Etiam posuere varius
magna, ut accumsan quam pretium
vel. Duis ornare

Latest News
Follow Us
GO UP
  /  Przewodnik   /  Dania   /  Dania – Zabytki

Dania – Zabytki

Największe atrakcje turystyczne oraz zabytki charakterystyczne dla kultury skandynawskiej można spotkać w stolicy Danii. Kopenhaga jest pięknym oraz fascynującym miastem portowym, składającym się z wąskich uliczek, szykownych restauracji i przepięknego budownictwa. Klimat jaki tu panuje sprzyja zwiedzaniu, poznawaniu dziedzictwa rodu królewskiego Danii jak i eksplorowaniu historii wikingów. Co najważniejsze dla polskiego turysty wszystkie interesujące miejsca znajdują się w zasięgu ręki.

W samym sercu stolicy znajduje się długi deptak z eleganckim sklepami – „Stroget”. Spacerując tą aleją można dojść do wszystkich najwspanialszych miejsc Kopenhagi. Z jednej strony prowadzi ona do Placu Ratuszowego i Tivoli, zaś idąc w drugim kierunku można dojść do Teatru Królewskiego, bulwaru Nyhavn a także do położonych przy sobie galerii sztuki.

Popularnym miejscem spotkań zwiedzających Kopenhagę są Ogrody Tivoli – jest to wielki ośrodek turystyczno – rekreacyjny skupiający na jednym obszarze takie placówki kulturalne jak wesołe miasteczko, sieć restauracji czy popularną salę koncertową Tivolis Koncerts.

Perełką Kopenhagi, a zarazem duma całej Danii to pałac królewski Amalienborg. Ten wspaniały zabytek pochodzi z epoki baroku. Projekt pałacu opiera się na identycznych budynkach, której otaczając plac na każdym skrzydle. W samym centrum tego kompleksu znajduje się pomnik Fryderyka V. Oprócz przepięknej architektury ciekawym widokiem może być zmiana warty charakterystycznie ubranej gwardii Jej Królewskiej Mości.

Kolejnym zamkiem jest Christiansborg, który kiedyś stanowił siedzibę duńskiej monarchii. Pałac ma za sobą wiekową historię ponieważ nie dość że powstał na ruinach pierwszej twierdzy chroniącej miasto, to w późniejszych latach spłonął. Obecny budynek wznoszono w latach 1907 – 1928, dziś obraduje tu duński rząd i parlament. We wnętrzu Cristiansborga znajdują się komnaty królewskie, sąd najwyższy oraz ministerstwo finansów.

Jednym z ciekawszych obiektów zabytkowych jest Radhuset – ratusz Kopenhagi, utrzymany w stylu włoskiego renesansu. Ten specyficzny budynek jest swoisty hołdem dla najbardziej znanych i zasłużonych Duńczyków nad drzwiami wejściowymi umieszczona jest pozłacana rzeźba założyciela miasta biskupa Absalona. Jednak największą sensacją ratusza jest Zegar Świata osadzony na najwyższej wieży w Danii (106 m )

Będąc w Kopenhadze nie wolno przeoczyć pięknej figurki z brązu przestawiającej małą syrenkę. Rzeźba ta została uznana za symbol miasta jak również całej Danii.

Ozdobę Danii stanowi ponad 800 zamków, pałaców, dworów królewskich i szlacheckich.

O zabytkach Danii można by się rozpisywać bez końca. Jest ich tak wiele i każdy z nich jest tak wyjątkowy, że zasługuje na dłuższą uwagę.

Największą atrakcją Danii jest Legoland. W tym ogromnym miasteczku jest wiele atrakcji dla najmłodszych jak i dla dorosłych. Śmiało można powiedzieć, że Legoland stał się jednym z ważniejszych symboli Danii i największą atrakcją turystyczną, bo któż z nas nie chciałby zobaczyć bajkowego świata zbudowanego z klocków?

Zostaw komentarz

Oferta dedykowana

Formularz kontaktowy

Nie wiesz dokąd jechać? Masz pytanie lub po prostu chcesz się z nami skontaktować?
Zapraszamy do wypełnienia formularza, przygotujemy ofertę specjalnie dla Ciebie.

Twoje dane kontaktowe

Dorośli: - + Dzieci: - +

Kiedy i dokąd

Wyczyść Wyczyść Popularne kierunki Wszystkie kierunki Bułgaria
Egipt
Grecja
Hiszpania
Tunezja
Turcja
Wyspy Zielonego Przylądka
Włochy
Zjednoczone Emiraty Arabskie

Długość pobytu

do 3 dni 4-6 dni 7-9 dni 10-13 dni 14-16 dni

Dodatkowe informacje