Dania - Zabytki

slider-left-handle.png
  • 2351_iconslider.jpg
  • 2352_iconslider.jpg
  • 2353_iconslider.jpg
  • 2348_iconslider.jpg
  • 2349_iconslider.jpg
  • 2350_iconslider.jpg
slider-right-handle.png

Największe atrakcje turystyczne oraz zabytki charakterystyczne dla kultury skandynawskiej można spotkać w stolicy Danii. Kopenhaga jest pięknym oraz fascynującym miastem portowym, składającym się z wąskich uliczek, szykownych restauracji i przepięknego budownictwa. Klimat jaki tu panuje sprzyja zwiedzaniu, poznawaniu dziedzictwa rodu królewskiego Danii jak i eksplorowaniu historii wikingów. Co najważniejsze dla polskiego turysty wszystkie interesujące miejsca znajdują się w zasięgu ręki.

W samym sercu stolicy znajduje się długi deptak z eleganckim sklepami - „Stroget”. Spacerując tą aleją można dojść do wszystkich najwspanialszych miejsc Kopenhagi. Z jednej strony prowadzi ona do Placu Ratuszowego i Tivoli, zaś idąc w drugim kierunku można dojść do Teatru Królewskiego, bulwaru Nyhavn a także do położonych przy sobie galerii sztuki.

Popularnym miejscem spotkań zwiedzających Kopenhagę są Ogrody Tivoli - jest to wielki ośrodek turystyczno - rekreacyjny skupiający na jednym obszarze takie placówki kulturalne jak wesołe miasteczko, sieć restauracji czy popularną salę koncertową Tivolis Koncerts.

Perełką Kopenhagi, a zarazem duma całej Danii to pałac królewski Amalienborg. Ten wspaniały zabytek pochodzi z epoki baroku. Projekt pałacu opiera się na identycznych budynkach, której otaczając plac na każdym skrzydle. W samym centrum tego kompleksu znajduje się pomnik Fryderyka V. Oprócz przepięknej architektury ciekawym widokiem może być zmiana warty charakterystycznie ubranej gwardii Jej Królewskiej Mości.

Kolejnym zamkiem jest Christiansborg, który kiedyś stanowił siedzibę duńskiej monarchii. Pałac ma za sobą wiekową historię ponieważ nie dość że powstał na ruinach pierwszej twierdzy chroniącej miasto, to w późniejszych latach spłonął. Obecny budynek wznoszono w latach 1907 – 1928, dziś obraduje tu duński rząd i parlament. We wnętrzu Cristiansborga znajdują się komnaty królewskie, sąd najwyższy oraz ministerstwo finansów.

Jednym z ciekawszych obiektów zabytkowych jest Radhuset - ratusz Kopenhagi, utrzymany w stylu włoskiego renesansu. Ten specyficzny budynek jest swoisty hołdem dla najbardziej znanych i zasłużonych Duńczyków nad drzwiami wejściowymi umieszczona jest pozłacana rzeźba założyciela miasta biskupa Absalona. Jednak największą sensacją ratusza jest Zegar Świata osadzony na najwyższej wieży w Danii (106 m )

Będąc w Kopenhadze nie wolno przeoczyć pięknej figurki z brązu przestawiającej małą syrenkę. Rzeźba ta została uznana za symbol miasta jak również całej Danii.

Ozdobę Danii stanowi ponad 800 zamków, pałaców, dworów królewskich i szlacheckich.

O zabytkach Danii można by się rozpisywać bez końca. Jest ich tak wiele i każdy z nich jest tak wyjątkowy, że zasługuje na dłuższą uwagę.

Największą atrakcją Danii jest Legoland. W tym ogromnym miasteczku jest wiele atrakcji dla najmłodszych jak i dla dorosłych. Śmiało można powiedzieć, że Legoland stał się jednym z ważniejszych symboli Danii i największą atrakcją turystyczną, bo któż z nas nie chciałby zobaczyć bajkowego świata zbudowanego z klocków?

Nie wiesz gdzie jechać?

Wypełnij poniższy formularz, a my pomożemy
Ci wybrać najlepszą ofertę.

Zostaw wiadomość »

Zadzwoń do nas

12 333 77 79
 pn-sb: 10-21, nd: 10-20

Przewodnik - losowe artykuły

9597_guide_randomarticle.JPG Ruszyło stacjonarne biuro...

Wycieczka.pl rozszerzyła swoją działalność i od dzisiaj...

462_guide_randomarticle.jpg Najlepsze miejsca dla plażowiczów

Polacy najczęściej swój urlop utożsamiają z błogim...

455_guide_randomarticle.jpg Najlepsze miejsca dla lubiących...

Wakacje to nie tylko błogie wylegiwanie się na plaży czy...

449_guide_randomarticle.jpg Którą Wyspę Kanaryjską wybrać?

Wyspy Kanaryjskie niemalże od zawsze uznawane są za idealne...

518_guide_randomarticle.jpg Wakacje dla singla

Lato to czas podróży i mimo że najczęściej podróżujemy ze...

9601_guide_randomarticle.jpg Sylwester za granicą

To ostatni moment na podjęcie decyzji o tym, czy kolejny...

Przewodnik - inne kraje

Polecane wycieczki

woman-in-hat.jpg
Dlaczego warto rezerwować
na Wycieczka.pl?
  • Gwarancja najniższej ceny!
  • Miła i fachowa pomoc konsultanta
  • Bezpieczne zakupy
Odwiedź nasz salon sprzedaży
w Krakowie!
Biuro
Biuro Podróży Wycieczka.pl
Futura Park Kraków
ul. Prof. A. Różańskiego 32
32-085 Modlniczka k. Krakowa

Zobacz na mapie »

Najlepsze biura podróży na Wycieczka.pl

Rainbow Tours Rainbow Tours Biuro podróży ITAKA Grecos Exim Tours Wezyr Holidays Logos Tours Biuro podróży Best Reisen Trade and Travel Rudolf Reisen Ecco Holiday Ecco Travel Atlas Tours Itaka & Gala Prima Holiday Sun & Fun
Pomożemy Ci znaleźć odpowiednią ofertę.
Zostaw swój numer. Oddzwonimy wkrótce.