Dominikana - Klimat i pogoda

slider-left-handle.png
 • 3977_iconslider.jpg
 • 3978_iconslider.jpg
 • 3979_iconslider.jpg
 • 3980_iconslider.jpg
 • 3981_iconslider.jpg
 • 3982_iconslider.jpg
 • 3983_iconslider.jpg
 • 3984_iconslider.jpg
 • 8865_iconslider.jpg
slider-right-handle.png

Wyspa Hispaniola, na której zlokalizowana jest Dominikana (Dominicana Republic), leży na Morzu Karaibskim. Fakt ten ma decydujące znaczenie dla klimatu panującego na wyspie, który najlepiej byłoby określić mianem morsko-tropikalnego. Średnia temperatura w miesiącach letnich wynosi tutaj 31-33 stopni Celsjusza, zaś woda nagrzewa się do 28-29 stopni. Skoro mowa o kraju tropikalnym, nikogo nie powinno zaskoczyć, że słońce na Dominikanie świeci bardzo intensywnie, nawet jeśli ukrywa się za chmurami, a powietrze odznacza się dużą wilgotnością. Jest wręcz „lepkie”. Co równie charakterystyczne dla tej strefy klimatycznej – zdarzają się tutaj często dość gwałtowne, choć przelotne deszcze, zwłaszcza we wczesnych godzinach porannych, popołudniowych i nocnych. W sumie liczba deszczowych dni w miesiącu waha się od 6 do 9.

Zimniejsze miesiące na Dominikanie przypadają na okres od stycznia do kwietnia, jednak i wtedy temperatura za dnia osiąga więcej niż 25 stopni Celsjusza. Jedynie wieczorem i w nocy spada niewiele poniżej 20 stopni. Jakikolwiek termin wyjazdu wybierzemy, w każdym przypadku musimy pamiętać o nakryciach głowy i kremach z wysokim filtrem. Jeśli chciałbyś poznać więcej szczegółów dotyczących pogody na wyspie, odwiedź pierwsze lepsze forum. Dominikana jest krajem, o którym użytkownicy Internetu dyskutują niezwykle chętnie

Choć Dominikana leży w pasie klimatycznym, w którym zdarzają się huragany, nie należy przesadnie obawiać się, że jakiś na tu zaskoczy – w ciągu 80 lat huragany nawiedziły wyspę zaledwie 11 razy. Zresztą, władze kraju są doskonale przygotowane, by stawić czoła żywiołowi, który dobrze znają, a także pomóc turystom, jeśli zaszłaby taka potrzeba. Prawdopodobieństwo wystąpienia huraganu zwiększa się w okresie od czerwca do listopada.

Warto odnotować, że specyficzny klimat wyspy sprzyja rozwojowi niezwykle bujnej, typowo tropikalnej roślinności – zadziwia zwłaszcza mnogość wielobarwnych, egzotycznych kwiatów. Dominikana jest również krainą gajów palmowych, które stanowią dom dla wielu gatunków niezwykłych zwierząt. Aż 23% powierzchni kraju znajduje się pod ścisłą ochroną. Jeśli wybierzemy się na wyspę w okresie późnojesiennym, istnieje duża szansa, że będziemy mogli obserwować wieloryby, które w tym czasie odbywają w okolicy gody. Jak sprawić, żeby wszystko to stało się naszym udziałem? Odpowiedź jest prosta: Dominikana last minute.

Nie wiesz gdzie jechać?

Wypełnij poniższy formularz, a my pomożemy
Ci wybrać najlepszą ofertę.

Zostaw wiadomość »

Zadzwoń do nas

12 333 77 79
 pn-sb: 10-21, nd: 10-20

Przewodnik - losowe artykuły

501_guide_randomarticle.jpg Na co uważać za granicą?

Wakacje to błogi czas relaksu, na który czekamy cały rok. Z...

488_guide_randomarticle.jpg Co kraj, to obyczaj!

Planujesz zagraniczną wycieczkę? Przygotowałeś już...

471_guide_randomarticle.jpg Dokąd na ciepłe wakacje zimą?

Nikt nie wątpi w to, że Polska posiada swoje uroki i...

444_guide_randomarticle.jpg Na co zwrócić uwagę przy...

„W przypadku imprezy Last minute Klient nie może stawiać...

483_guide_randomarticle.jpg Czar wysp greckich

Do wakacji jeszcze kilka miesięcy, ale spragnieni słońca...

9475_guide_randomarticle.jpg Gdzie na zagraniczne wakacje z...

Wakacje z maluchem to świetna okazja żeby spędzić ze sobą...

Przewodnik - inne kraje

Polecane wycieczki

woman-in-hat.jpg
Dlaczego warto rezerwować
na Wycieczka.pl?
 • Gwarancja najniższej ceny!
 • Miła i fachowa pomoc konsultanta
 • Bezpieczne zakupy
Odwiedź nasz salon sprzedaży
w Krakowie!
Biuro
Biuro Podróży Wycieczka.pl
Futura Park Kraków
ul. Prof. A. Różańskiego 32
32-085 Modlniczka k. Krakowa

Zobacz na mapie »

Najlepsze biura podróży na Wycieczka.pl

Rainbow Tours Rainbow Tours Biuro podróży ITAKA Grecos Exim Tours Wezyr Holidays Logos Tours Biuro podróży Best Reisen Trade and Travel Rudolf Reisen Ecco Holiday Ecco Travel Atlas Tours Itaka & Gala Prima Holiday Sun & Fun
Pomożemy Ci znaleźć odpowiednią ofertę.
Zostaw swój numer. Oddzwonimy wkrótce.