Wycieczka.pl

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur
adipiscing elit. Etiam posuere varius
magna, ut accumsan quam pretium
vel. Duis ornare

Latest News
Follow Us
GO UP
  /  Przewodnik   /  Egipt   /  Egipt – Ceny i waluta

Egipt – Ceny i waluta

Egipt waluta, ceny i sztuka negocjacji. Kierunek ten uznawany jest za stosunkowo tani kraj dla turystów. Ceny produktów, usług i zakwaterowania są często niższe w porównaniu do wielu innych krajów, zwłaszcza w regionach turystycznych nad Morzem Czerwonym i Morzem Śródziemnym. Warto również pamiętać o umiejętności negocjacji, które mogą pomóc uzyskać jeszcze lepsze ceny na rynkach i w sklepach.

Egipt waluta

W Egipcie obowiązującą walutą jest Funt Egipski (EGP), który dzieli się na 100 egipskich piastrów. Do Egiptu najlepiej zabrać ze sobą dolary lub euro i wymienić je w miejscowych kantorach. Należy pamiętać, iż Egipt to kraj muzułmański i prawie o wszystko, o każdą cenę należy się tu targować (oczywiście z umiarem, by nie obrazić sprzedawcy). Należy pamiętać, że dolary nie powinny być starsze niż z 2009 roku

Przykładowe ceny w Egipcie

Za dobry obiad w przyzwoitym lokalu zapłacimy w Egipcie od około 130-150 EGP. Kawa w przydrożnej kawiarence w Egipcie to koszt około 20 EPG. Pamiątki na bazarkach w zależności od produktu kosztują od 20 EGP za drobne upominki do kilkuset EGP za wyroby rzemieślnicze. W Egipcie istnieją sklepy wolnocłowe, gdzie można zakupić alkohole (np. wino) po atrakcyjnych cenach.

Napiwek w Egipcie – przejaw kultury i tradycji

Przejawem kultury Egipcjan, a właściwie tradycji muzułmańskiej, jest zwyczaj napiwku (tzw. bakszysz). Turysta będzie proszony w Egipcie o bakszysz właściwie wszędzie – od boya hotelowego po kelnera i pracowników statku wycieczkowego, wszyscy będą domagać się uznania w wysokości kilku funtów. Nie zapłacenie bakszyszu może spowodować nagłe obniżenie się jakości świadczonych usług! Egipt jednak nieustannie przyciąga mnóstwo turystów.

Egipt wycieczki – zwiedzanie i lokalne atrakcje

  • Wycieczka do piramid w Gizie i kompleksu świątynnego w Sakkarze: Starożytny Egipt skrywa wiele tajemnic, a piramidy są jego symbolem. Ceny mogą się wahać od około 200 do 500 egipskich funtów (około 48-120 PLN) na osobę, w zależności od rodzaju wycieczki, wliczając przewodnika, bilety wstępu i ewentualny transport.
  • Rejs po Nilu: Jednodniowa wycieczka statkiem po Nilu może kosztować około 300-700 egipskich funtów (około 72-168 PLN) na osobę. Ceny mogą się różnić w zależności od luksusowości statku, wliczając w to posiłki i atrakcje w trakcie rejsu.
  • Wycieczka do Luksoru i Doliny Królów: Dwudniowa wycieczka do Luksoru z wizytą w Dolinie Królów może kosztować około 1000-2000 egipskich funtów (około 240-480 PLN) na osobę, obejmującą przewodnika, zakwaterowanie, bilety wstępu i transport.
  • Safari po pustyni: Ceny safari po pustyni zazwyczaj zaczynają się od około 300 egipskich funtów (około 72 PLN) na osobę za jednodniową wycieczkę. Koszt może się zwiększyć w zależności od rodzaju safari, w tym przejażdżki na wielbłądach, kolacji w tradycyjnym obozie i inne atrakcje.
  • Nurkowanie: Jedna z najpopularniejszych wycieczek podczas wczasów w Egipcie. Wszystko odbywa się przy udziale instruktora. Uczestnicy otrzymują niezbędny sprzęt, by podziwiać rafę koralową w Egipcie. Ceny zaczynają się od około 400 funtów egipskich (około 98 zł).

Zostaw komentarz

Oferta dedykowana

Formularz kontaktowy

Nie wiesz dokąd jechać? Masz pytanie lub po prostu chcesz się z nami skontaktować?
Zapraszamy do wypełnienia formularza, przygotujemy ofertę specjalnie dla Ciebie.

Twoje dane kontaktowe

Dorośli: - + Dzieci: - +

Kiedy i dokąd

Wyczyść Wyczyść Popularne kierunki Wszystkie kierunki Bułgaria
Egipt
Grecja
Hiszpania
Tunezja
Turcja
Wyspy Zielonego Przylądka
Włochy
Zjednoczone Emiraty Arabskie

Długość pobytu

do 3 dni 4-6 dni 7-9 dni 10-13 dni 14-16 dni

Dodatkowe informacje