Wycieczka.pl

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur
adipiscing elit. Etiam posuere varius
magna, ut accumsan quam pretium
vel. Duis ornare

Latest News
Follow Us
GO UP
  /  Przewodnik   /  Egipt   /  Egipt – Plaże

Egipt – Plaże

W Egipcie odpocząć można na złocistych plażach, obmytych jedwabiście miękkimi falami Morza Czerwonego i Śródziemnego.Wybrzeże Morza Śródziemnego to urokliwa mozaika białych plaż, romantycznych cyplów i skalistych urwisk, przeglądających się w turkusowej wodzie okalającej Egipt. Aby odpocząć w nadmorskich kurortach Egiptu wystarczy przyjechać do Aleksandrii, a następnie udać się w kierunku plaż wokół Maruth, Al-agami czy na plażę Kleopatry.

Ciągnące się przez około 500 km wybrzeże od Aleksandrii, przez naznaczone historią Al-Alamajn, aż po granicę Egiptu z Libią, to gratka dla turystów ceniących sobie na plażach spokój i brak tłumów. Wśród egipskich kurortów i wspaniałych plaż u wybrzeża Morza Czerwonego wyróżnia się Hurghada. Hurghada, ta niegdysiejsza niewielka osada rybacka, to dziś tętniące życiem centrum turystyki w Egipcie. Doskonała pogoda bez względu na porę roku, białe plaże i lazurowe tafle spokojnego morza to jedne z atutów tego miejsca i całego Egiptu. Luksusowe hotele w Egipcie z prywatnymi plażami zapewnią wysoki komfort, a amatorzy nurkowania znajdą tu baśniowe rafy koralowe. Z Hurghady można udać się na zwiedzanie do licznych świątyń i wypłynąć w rejs na urokliwą wyspę egipską – Giftun. Hurghada, jak i cały Egipt, to również liczne sklepy, bazary, tysiące restauracji, pubów i kawiarenek.

Wśród zamożnych Egipcjan powodzeniem cieszy się kompleks turystyczny Al-Guna, będący kurortem położonym na archipelagu licznych wysepek Egiptu. Al-Guna to przede wszystkim wysokiej klasy hotele z własnymi plażami, muzea i tysiące możliwości spędzenia wolnego czasu: od paralotniarstwa i konnych przejażdżek po kursy nurkowania pośród wspaniałych egipskich raf koralowych. Podobną renomą w Egipcie cieszy się Sharm el Sheikh, kurort z pięknymi plażami położony na półwyspie Synaj, uznawany za raj dla płetwonurków i plażowiczów.

Zostaw komentarz

Oferta dedykowana

Formularz kontaktowy

Nie wiesz dokąd jechać? Masz pytanie lub po prostu chcesz się z nami skontaktować?
Zapraszamy do wypełnienia formularza, przygotujemy ofertę specjalnie dla Ciebie.

Twoje dane kontaktowe

Dorośli: - + Dzieci: - +

Kiedy i dokąd

Wyczyść Wyczyść Popularne kierunki Wszystkie kierunki Bułgaria
Egipt
Grecja
Hiszpania
Tunezja
Turcja
Wyspy Zielonego Przylądka
Włochy
Zjednoczone Emiraty Arabskie

Długość pobytu

do 3 dni 4-6 dni 7-9 dni 10-13 dni 14-16 dni

Dodatkowe informacje