Wycieczka.pl

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur
adipiscing elit. Etiam posuere varius
magna, ut accumsan quam pretium
vel. Duis ornare

Latest News
Follow Us
GO UP
  /  Przewodnik   /  Egipt   /  Regiony-egiptu   /  Egipt – Dahab

Egipt – Dahab

W egipskiej miejscowości Dahab można liczyć na słoneczną pogodę przez cały rok. Piękne piaszczyste wybrzeże, krystalicznie czysta woda i wyjątkowo dobre warunki do uprawiania sportów wodnych, czynią Dahab jednym z najlepszych wakacyjnych ośrodków turystycznych w Egipcie.

Wszystko to o czym marzy najbardziej wymagający polski turysta znajduje się w ofercie wakacyjnej tej miejscowości. Nam pozostaje jedynie oddać się beztroskiemu wypoczynkowi i nie przejmować się dosłownie niczym.  

Dahab jest niewielką miejscowością turystyczną, która nie jest jeszcze tak bardzo oblegana przez turystów, dlatego każdy dzień  spędzony w tym miejscu upłynie nam błogo i radośnie.

Dahab rozciąga się w niezwykle malowniczym otoczeniu, w którym królują piaszczyste zatoki pełne egzotycznych palm. Piękne widoki urozmaicają czerwone góry, które nadają panoramie miasta bajkowego charakteru. Samo miasto wyróżnia się spokojną atmosferą, którą udaje się zachować dzięki stonowanej kolorystyce zabudowy miejskiej kolorowymi straganami, klimatycznymi arabskimi restauracjami, które stanowią idealny kontrast.  
Dahab to gratka dla miłośników sportów wodnych. Świetne warunki pogodowe czynią to miejscem idealnym placem zabaw. Rozległe wybrzeże gwarantuje podwodna przygodę wśród zdecydowanie najpiękniejszych raf koralowych w tej części świata. Krystalicznie czysta woda i ciepłe słońce zachęcają do dalszej kąpieli, dlatego każdy turysta, który nie spróbuje swoich sił w nurkowaniu powinien przynajmniej zaszaleć na nartach wodnych. Dla amatorów bardziej ekstremalnych doznań czekają fale, które można ujarzmić na desce windsurfingowej. Po takich doznaniach warto wyruszyć na przejażdżkę konną wzdłuż wybrzeża, lub po prostu odpocząć przy łowieniu ryb.

Spędzając wakacje w Dahab warto wybrać się na wycieczkę organizowaną na wielbłądach. Trasa takiej wycieczki biegnie przez pustynie do biblijnej góry Mojżeszowej, gdzie można zwiedzić klasztor św. Katarzyny. Dahab jest również dobrą bazą wypadową do pobliskich atrakcji turystycznych. Ciekawą opcją jest pobliska wyspa z zamkiem położona niedaleko miejscowości –Nuweiba.

Dahab jest potwierdzeniem tego, że warto spędzić wakacje w Egipcie!

Zostaw komentarz

Oferta dedykowana

Formularz kontaktowy

Nie wiesz dokąd jechać? Masz pytanie lub po prostu chcesz się z nami skontaktować?
Zapraszamy do wypełnienia formularza, przygotujemy ofertę specjalnie dla Ciebie.

Twoje dane kontaktowe

Dorośli: - + Dzieci: - +

Kiedy i dokąd

Wyczyść Wyczyść Popularne kierunki Wszystkie kierunki Bułgaria
Egipt
Grecja
Hiszpania
Tunezja
Turcja
Wyspy Zielonego Przylądka
Włochy
Zjednoczone Emiraty Arabskie

Długość pobytu

do 3 dni 4-6 dni 7-9 dni 10-13 dni 14-16 dni

Dodatkowe informacje