Wycieczka.pl

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur
adipiscing elit. Etiam posuere varius
magna, ut accumsan quam pretium
vel. Duis ornare

Latest News
Follow Us
GO UP
  /  Przewodnik   /  Ekwador   /  Ekwador – Plaże

Ekwador – Plaże

Spędzając wakacje na Ekwadorze turyści mogą rozkoszować się egzotyką w jej najszczerszym wydaniu. Plaże rozłożone na wybrzeżu Ekwadoru, mają charakter dziewiczy i charakteryzują się czystością, dużą ilością słońca i przejrzystą wodą. Co najważniejsze mimo niepowtarzalnego piękna, plaże Ekwadoru nie są oblegane przez turystów. Często jedynymi mieszkańcami piaszczystych zatok są maleńkie kraby, które spokojnie spacerują po plaży. Na Ekwadorze można naprawdę zapomnieć o wszystkich problemach i oddać się błogiemu wypoczynkowi. Każdego ranka do życia będzie nas budzić szum fal, a czas na plaży minie nam nie tylko na nudnym opalaniu, a obserwacji przelatujących albatrosów i pelikanów. Plaże Ekwadoru w odróżnieniu od innych wakacyjnych kurortów otoczone są tylko palmami, a nie jak wydawać by się mogło samymi hotelami.

Jednym z najpopularniejszych miejsc do wypoczynku na Ekwadorze jest miejscowość Puerto Lopez. W wakacyjnym kurcie panuje sielska atmosfera sprzyjająca wypoczynkowi. Do dyspozycji turystów oddane są małe knajpki, zaplecze turystyczne i liczne agencje, które oferują wycieczki na Galapagos.  Mieszkając w hotelu dla każdego gościa przygotowany jest jego własny kawałek plaży, gdzie będzie czekać na niego hamak, leżak i położona w niewielkiej odległości budka podająca świeże soki owocowe.

Na Puerto Lopez będziemy mogli zwiedzić ogród botaniczny, muzea, galerie, kościoły, zabytki i uroczą zabudowę rozłożoną przy deptakach i alejkach w całym mieście.

Ekwador to idealne miejsce dla osób kochających nurkować. W otoczeniu całego wybrzeża znajdują się liczne wyspy, których jest aż dziewiętnaście. Głębiny bogatego oceanu, kryją w sobie kolorowe ryby, płaszczki i wspaniały pokaz wodnej roślinności.

W miejscowości Mompiche turyści będą mogli rozkoszować się zupełnie innymi widokami na plaży. Na wybrzeżu Mompiche można dostać się tylko w określonych godzinach, ponieważ jedyna droga prowadząca do miejscowości biegnie przez miejsce, które narażone jest na przypływy i odpływ oceanu. Na miejscu można wypocząć w otoczeniu, palm, wielkich hibiskusów, fiskusów i barwnych krotonów. Mompiche to raj dla miłośników sportów wodnych, tutaj można surfować po falach oceanu, lub pokusić się na spływ biegnącej niedaleko rzeki.

W Ekwadorze tak naprawdę nie można wyróżnić jednej miejscowości, w której warto spędzić cały swój wyjazd. Wybrzeże Ekwadoru jest nadzwyczaj pasjonujące, różnorodne i jedyne w swoim rodzaju. 

Zostaw komentarz

Oferta dedykowana

Formularz kontaktowy

Nie wiesz dokąd jechać? Masz pytanie lub po prostu chcesz się z nami skontaktować?
Zapraszamy do wypełnienia formularza, przygotujemy ofertę specjalnie dla Ciebie.

Twoje dane kontaktowe

Dorośli: - + Dzieci: - +

Kiedy i dokąd

Wyczyść Wyczyść Popularne kierunki Wszystkie kierunki Bułgaria
Egipt
Grecja
Hiszpania
Tunezja
Turcja
Wyspy Zielonego Przylądka
Włochy
Zjednoczone Emiraty Arabskie

Długość pobytu

do 3 dni 4-6 dni 7-9 dni 10-13 dni 14-16 dni

Dodatkowe informacje