Wycieczka.pl

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur
adipiscing elit. Etiam posuere varius
magna, ut accumsan quam pretium
vel. Duis ornare

Latest News
Follow Us
GO UP
  /  Przewodnik   /  Emiraty-arabskie   /  Regiony-emiratow-arabskich   /  Emiraty Arabskie – Abu Zabi

Emiraty Arabskie – Abu Zabi

Abu Zabi (Abu Dhabi) to stolica Emiratów i drugie co do liczby mieszkańców miasto w kraju. Położone jest na wyspie w Zatoce Perskiej, a z lądem łączą je mosty autostradowe. Na głównym lądzie znajduje się również kilka dzielnic należących do stolicy. Nazwa miejscowości tłumaczona jest jako „Ojczyzna gazeli”; niegdyś mała wioska, teraz dzięki eksploatacji pól ropy naftowej cieszy się bogactwem i ekspresowym rozwojem gospodarczym. 

Architekci Abu Zabi przez kilkadziesiąt lat pracowali nad rozplanowaniem obszarów zieleni w mieście – teraz możemy podziwiać dwadzieścia parków z najsłynniejszym z nich – Corniche. Chwilą powrotu do tradycji miasta jest odwiedzenie Starego Targu czy starej przystani rybackiej. Jeśli wybierzemy się do Abu Zabi na początku grudnia, będziemy mieć możliwość obejrzenia miasta przystrojonego przecudnymi światłami w kolorach białym, czerwonym i zielonym oraz girlandami i festonami – bowiem 2. grudnia odbywają się w stolicy obchody Święta Narodowego.

Abu Zabi to ważne centrum handlowe, kulturalne i gospodarcze, rozwinięte niemal tak dobrze jak Dubaj. Można tu podziwiać widoki portu handlowego i rybackiego, korzystać z pięknych plaż, a także oglądać ciekawe budowle orientalnej architektury i nowoczesne budynki, spośród których najbardziej zapierające dech w piersiach są najwyższe na świecie drapacze chmur, zbudowane ze szkła.

Najstarszym budynkiem w mieście jest Quasr al-Hosn, pałac-forteca, który do 1966 roku był siedzibą władz. Abu Zabi stara się osiągnąć pozycję centrum kulturalnego, dlatego istnieją tam takie instytucje, jak Teatr Narodowy, Publiczna Biblioteka i Centrum Kultury Zjednoczonych Emiratów Arabskich. W 2011 roku planowane jest ukończenie niezwykle atrakcyjnego Muzeum Guggenheim, które ma posiadać imponujące zbiory sztuki nowoczesnej i współczesnej. Także okresowe imprezy związane ze sztuką i kulturą są interesujące dla turystów. W Abu Zabi odbywa się co roku Abu Dhabi National Exhibition Company (ADNEC); mają tu miejsce także Zawody Lotów Red Bull World Series czy Spotkania Miłośników Sztuk Walki z całego Świata! 

Zostaw komentarz

Oferta dedykowana

Formularz kontaktowy

Nie wiesz dokąd jechać? Masz pytanie lub po prostu chcesz się z nami skontaktować?
Zapraszamy do wypełnienia formularza, przygotujemy ofertę specjalnie dla Ciebie.

Twoje dane kontaktowe

Dorośli: - + Dzieci: - +

Kiedy i dokąd

Wyczyść Wyczyść Popularne kierunki Wszystkie kierunki Bułgaria
Egipt
Grecja
Hiszpania
Tunezja
Turcja
Wyspy Zielonego Przylądka
Włochy
Zjednoczone Emiraty Arabskie

Długość pobytu

do 3 dni 4-6 dni 7-9 dni 10-13 dni 14-16 dni

Dodatkowe informacje