Wycieczka.pl

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur
adipiscing elit. Etiam posuere varius
magna, ut accumsan quam pretium
vel. Duis ornare

Latest News
Follow Us
GO UP
  /  Przewodnik   /  Francja   /  Francja – Co ze sobą zabrać?

Francja – Co ze sobą zabrać?

Wybierając się na urlop we Francji należy zaopatrzyć się w komplet standardowych rzeczy, naturalnie różnych w zależności od pory roku, w której się wybieramy. Absolutnie niezbędnymi akcesoriami francuskiego podróżnika powinny być aparat fotograficzny, kamera oraz okulary słoneczne. Okazji do uwiecznienia pięknych miejsc, cudownych krajobrazów oraz niezapomnianych chwil na pewno nie zabraknie. Okulary przeciwsłoneczne przydać się mogą i dla amatorów wypoczynku na plaży w okresie letnim, jak i dla miłośników białego szaleństwa na stoku. Pamiętajmy także o parasolu lub płaszczu przeciwdeszczowym. Nie można zapomnieć także, o wcześniej nadmienionych dokumentach typu paszport lub dowód osobisty. Oprócz gotówki, we Francji regulować rachunki można także za pomocą kart płatniczych typu: VISA, MasterCard, Maestro, Cirrus oraz AmericanExpress. Ze znalezieniem bankomatów nie powinniśmy mieć najmniejszego problemu, z uwagi na bardzo dobrze rozbudowaną sieć. We Francji popularne są również czeki podróżne oraz euroczeki. Osoby wybierające się do Francji własnym samochodem muszą koniecznie zaopatrzyć się przed wyjazdem w ubezpieczenie OC ważne za granicą, tzw. zieloną kartę. Warto także wyposażyć się w mapę Francji, lub zakupić takową przy wjeździe do kraju, praktycznie na każdej stacji benzynowej.

Osoby lubiące piesze wycieczki nie będą mogły się obyć bez plecaków lub odpowiednich ubrań, szczególnie spodni z dużą ilością kieszeni. W okresie letnim, z racji na wysokie temperatury powietrza należy zawsze mieć ze sobą czapkę bądź chustkę, którą będzie można zmoczyć i nałożyć na głowę oraz butelkę wody. Kilka lat temu z powodu upałów zmarło we Francji kilkanaście osób! Palacze z racji na wysokie ceny tytoniu we Francji (kosztuje 5-6 euro), mogą przywieść ze sobą maksymalnie 12 paczek papierosów.

Turyści chcący zwiedzić jak najwięcej jak najmniejszym kosztem powinni skorzystać ze schronisk. Koniecznie należy wtedy zabrać ze sobą ręcznik, śpiwór, a bagaże zabezpieczyć w skrytce. Przydatnymi akcesoriami w takim miejscu mogą być także latarka oraz specjalna wtyczka do kontaktu, która umożliwi nam skorzystanie z urządzeń elektrycznych (np. grzałka lub ładowarka do telefonu komórkowego).

Osoby niewładające językiem francuskim absolutnie koniecznie powinny zakupić przed urlopem rozmówki polsko – francuskie, gdyż niestety większość Francuzów nie zna żadnego języka obcego i można napotkać ogromne problemy w komunikacji.

Warto podkreślić, że Francja jest krajem wysokorozwiniętym i możemy kupić tu wszystko, o czym zapomnimy, pakując się w Polsce.

 

Zostaw komentarz

Oferta dedykowana

Formularz kontaktowy

Nie wiesz dokąd jechać? Masz pytanie lub po prostu chcesz się z nami skontaktować?
Zapraszamy do wypełnienia formularza, przygotujemy ofertę specjalnie dla Ciebie.

Twoje dane kontaktowe

Dorośli: - + Dzieci: - +

Kiedy i dokąd

Wyczyść Wyczyść Popularne kierunki Wszystkie kierunki Bułgaria
Egipt
Grecja
Hiszpania
Tunezja
Turcja
Wyspy Zielonego Przylądka
Włochy
Zjednoczone Emiraty Arabskie

Długość pobytu

do 3 dni 4-6 dni 7-9 dni 10-13 dni 14-16 dni

Dodatkowe informacje