Wycieczka.pl

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur
adipiscing elit. Etiam posuere varius
magna, ut accumsan quam pretium
vel. Duis ornare

Latest News
Follow Us
GO UP
  /  Przewodnik   /  Francja   /  Regiony-francji   /  Francja – Paryż

Francja – Paryż

W Europie odnajdziemy takie miejsca, których nie trzeba nikomu przestawiać i które niezależnie od wszystkiego po prostu trzeba zobaczyć. Turyści, którzy w wolnym czasie uwielbiają oddawać się urokom zwiedzania najważniejszych zabytków kontynentu, ograniczyliby swój wybór jedynie do największych europejskich stolic i w tym przypadku trzeba im przyznać rację. Jeżeli nigdy nie byliśmy poza granicami naszego kraju, to na  początku naszej przygody z podróżami najlepiej zacząć od zwiedzania tych największych miast, Francja jest idealna na początek – jest tu sporo miejsc do zobaczenia, a miasta zachwycają. Taka strategia da nam siłę do większych wyzwań i pomoże nam odnaleźć w sobie chęci do podróżowania po mniej znanych miejscach na świecie.

Mówiąc o kontynencie europejskim z pewnością na samym szczycie listy najlepszych stolic plasuje się Paryż. W pismach o tematyce turystycznej stolica Francji, jest wymieniana przez specjalistów, jako jedna z najpiękniejszych i najważniejszych metropolii w Unii Europejskiej. Paryż posiada bardzo bogatą przeszłość i wiele zabytków stanowiących dziedzictwo kulturalne całej Europy. Mimo tego, że na władzach miasta spoczywa ogromne brzemię reprezentowania kultury europejskie na arenie międzynarodowej, to i tak radni nie dają zatrzymać się w zabytkowej części Paryża i dążą do ciągłego rozwoju, nowoczesności i polepszenia urbanizacji miasta. Pod względem infrastruktury, stolica Francji zadziwia oryginalnym rozmieszczeniem centrum, gdzie układ ulic rozchodzi się gwieździście. To Sekwana dzieli miasto na dwie części: Rive Droite – na północy, Rive Gauche na południu miasta. Dwie strony miasta połączone są ze sobą za pomocą 31 mostów. Cały Paryż składa się aż z 20 dzielnic. Administracja miasta jest tak zorganizowana, że numery dzielnic biegną zaczynając od środka, idąc dalej zgodnie z ruchem wskazówek zegara. Za najważniejsze pod względem atrakcji turystycznych uważa się pierwsze osiem dzielnic Paryża. Stolica Francji posiada wiekową historię, nic więc dziwnego, że najstarsza część metropolii – wyspa Ile de la Cite zlokalizowana na Sekwanie, pochodzi z bardzo dalekiej przeszłości, kiedy plemię celtyckie tzw. Paryżkowie, założyło w tym miejscu swoją pierwszą osadę. Jednak to nie Celtowie a dopiero Rzymianie przyczynili się do znacznego rozwoju miasta. Pod ich panowanie aglomeracja miejska zaczęła się powiększać w stronę lewego brzegu Sekwany, swoim wyglądem coraz bardziej przypominając coś na pozór miasta. Obecna nazwa stolicy Francji została przyjęta dopiero w IV wieku.

Dzisiejszy Paryż to miasto niezwykłe, które posiada jedne z najważniejszych zabytków na całym globie. Miasto jest żywą legendą, stolicą mody i wyznacznikiem nowych trendów.
Można powiedzieć, że Paryż posiada niezliczoną ilość atrakcji turystycznych, na miejscu czekają największe zabytki, muzea, kluby, galerie, domy mody, historyczne miejsce, kulturalne centra, teatry, nowoczesne budynki architektoniczne, a także romantyczne zacisza, bogate w parki, ogrody, nastrojowe restauracje, kawiarnie i tawerny. W Paryżu najlepsze jest to, że nie ważne w jakiej jego części się znajdziemy, to i tak na samym końcu każdego zaułka czeka coś ciekawego. Na dokładne poznanie całego miasta trzeba poświecić przynajmniej tydzień, jednak 7 dni to stosunkowo mało zważając na ogromną ilości atrakcji turystycznych, które oferuje przyjezdnym stolica Francji.

Francja jest pięknym krajem, a Paryż to jego prawdziwa perła.

Zostaw komentarz

Oferta dedykowana

Formularz kontaktowy

Nie wiesz dokąd jechać? Masz pytanie lub po prostu chcesz się z nami skontaktować?
Zapraszamy do wypełnienia formularza, przygotujemy ofertę specjalnie dla Ciebie.

Twoje dane kontaktowe

Dorośli: - + Dzieci: - +

Kiedy i dokąd

Wyczyść Wyczyść Popularne kierunki Wszystkie kierunki Bułgaria
Egipt
Grecja
Hiszpania
Tunezja
Turcja
Wyspy Zielonego Przylądka
Włochy
Zjednoczone Emiraty Arabskie

Długość pobytu

do 3 dni 4-6 dni 7-9 dni 10-13 dni 14-16 dni

Dodatkowe informacje