Francja - Paryż

slider-left-handle.png
  • 257_iconslider.jpg
  • 8832_iconslider.jpg
slider-right-handle.png

W Europie odnajdziemy takie miejsca, których nie trzeba nikomu przestawiać i które niezależnie od wszystkiego po prostu trzeba zobaczyć. Turyści, którzy w wolnym czasie uwielbiają oddawać się urokom zwiedzania najważniejszych zabytków kontynentu, ograniczyliby swój wybór jedynie do największych europejskich stolic i w tym przypadku trzeba im przyznać rację. Jeżeli nigdy nie byliśmy poza granicami naszego kraju, to na  początku naszej przygody z podróżami najlepiej zacząć od zwiedzania tych największych miast, Francja jest idealna na początek - jest tu sporo miejsc do zobaczenia, a miasta zachwycają. Taka strategia da nam siłę do większych wyzwań i pomoże nam odnaleźć w sobie chęci do podróżowania po mniej znanych miejscach na świecie.

Mówiąc o kontynencie europejskim z pewnością na samym szczycie listy najlepszych stolic plasuje się Paryż. W pismach o tematyce turystycznej stolica Francji, jest wymieniana przez specjalistów, jako jedna z najpiękniejszych i najważniejszych metropolii w Unii Europejskiej. Paryż posiada bardzo bogatą przeszłość i wiele zabytków stanowiących dziedzictwo kulturalne całej Europy. Mimo tego, że na władzach miasta spoczywa ogromne brzemię reprezentowania kultury europejskie na arenie międzynarodowej, to i tak radni nie dają zatrzymać się w zabytkowej części Paryża i dążą do ciągłego rozwoju, nowoczesności i polepszenia urbanizacji miasta. Pod względem infrastruktury, stolica Francji zadziwia oryginalnym rozmieszczeniem centrum, gdzie układ ulic rozchodzi się gwieździście. To Sekwana dzieli miasto na dwie części: Rive Droite – na północy, Rive Gauche na południu miasta. Dwie strony miasta połączone są ze sobą za pomocą 31 mostów. Cały Paryż składa się aż z 20 dzielnic. Administracja miasta jest tak zorganizowana, że numery dzielnic biegną zaczynając od środka, idąc dalej zgodnie z ruchem wskazówek zegara. Za najważniejsze pod względem atrakcji turystycznych uważa się pierwsze osiem dzielnic Paryża. Stolica Francji posiada wiekową historię, nic więc dziwnego, że najstarsza część metropolii - wyspa Ile de la Cite zlokalizowana na Sekwanie, pochodzi z bardzo dalekiej przeszłości, kiedy plemię celtyckie tzw. Paryżkowie, założyło w tym miejscu swoją pierwszą osadę. Jednak to nie Celtowie a dopiero Rzymianie przyczynili się do znacznego rozwoju miasta. Pod ich panowanie aglomeracja miejska zaczęła się powiększać w stronę lewego brzegu Sekwany, swoim wyglądem coraz bardziej przypominając coś na pozór miasta. Obecna nazwa stolicy Francji została przyjęta dopiero w IV wieku.

Dzisiejszy Paryż to miasto niezwykłe, które posiada jedne z najważniejszych zabytków na całym globie. Miasto jest żywą legendą, stolicą mody i wyznacznikiem nowych trendów.
Można powiedzieć, że Paryż posiada niezliczoną ilość atrakcji turystycznych, na miejscu czekają największe zabytki, muzea, kluby, galerie, domy mody, historyczne miejsce, kulturalne centra, teatry, nowoczesne budynki architektoniczne, a także romantyczne zacisza, bogate w parki, ogrody, nastrojowe restauracje, kawiarnie i tawerny. W Paryżu najlepsze jest to, że nie ważne w jakiej jego części się znajdziemy, to i tak na samym końcu każdego zaułka czeka coś ciekawego. Na dokładne poznanie całego miasta trzeba poświecić przynajmniej tydzień, jednak 7 dni to stosunkowo mało zważając na ogromną ilości atrakcji turystycznych, które oferuje przyjezdnym stolica Francji.

Francja jest pięknym krajem, a Paryż to jego prawdziwa perła.

Przewodnik   Miasta i regiony
 

Francja Oferty

ITAK-XFRLAZW-0.jpg
Francja / Wyc. objazdowe
14-03-2020 / 6 dni
od: 1298 zł
 
RNBW-470-0.jpg
Francja / Wyc. objazdowe
26-06-2020 / 6 dni
od: 1449 zł
 
RNBW-465-0.jpg
Francja / Wyc. objazdowe
05-06-2020 / 6 dni
od: 1450 zł
 
ITAK-XFRPTOI-0.jpg
Francja / Wyc. objazdowe
12-07-2020 / 6 dni
od: 1458 zł
 
RNBW-461-0.jpg
Francja / Paryż
27-09-2020 / 7 dni
od: 1549 zł
 

Nie wiesz gdzie jechać?

Wypełnij poniższy formularz, a my pomożemy
Ci wybrać najlepszą ofertę.

Zostaw wiadomość »

Zadzwoń do nas

12 333 77 79
 pn-sb: 10-21, nd: 10-20

Przewodnik - losowe artykuły

483_guide_randomarticle.jpg Czar wysp greckich

Do wakacji jeszcze kilka miesięcy, ale spragnieni słońca...

9601_guide_randomarticle.jpg Sylwester za granicą

To ostatni moment na podjęcie decyzji o tym, czy kolejny...

136_guide_randomarticle.jpg Czego nie wolno przewozić przez...

Podczas wczasów w Egipcie, Tunezji czy Maroku szturmujemy...

501_guide_randomarticle.jpg Na co uważać za granicą?

Wakacje to błogi czas relaksu, na który czekamy cały rok. Z...

518_guide_randomarticle.jpg Wakacje dla singla

Lato to czas podróży i mimo że najczęściej podróżujemy ze...

506_guide_randomarticle.jpg Wakacje za 1000zł

Nie ma chyba osoby, która nie marzyłaby o zagranicznych...

Przewodnik - inne kraje

Polecane wycieczki

woman-in-hat.jpg
Dlaczego warto rezerwować
na Wycieczka.pl?
  • Gwarancja najniższej ceny!
  • Miła i fachowa pomoc konsultanta
  • Bezpieczne zakupy
Odwiedź nasz salon sprzedaży
w Krakowie!
Biuro
Biuro Podróży Wycieczka.pl
Futura Park Kraków
ul. Prof. A. Różańskiego 32
32-085 Modlniczka k. Krakowa

Zobacz na mapie »

Najlepsze biura podróży na Wycieczka.pl

Rainbow Tours Rainbow Tours Biuro podróży ITAKA Grecos Exim Tours Wezyr Holidays Logos Tours Biuro podróży Best Reisen Trade and Travel Rudolf Reisen Ecco Holiday Ecco Travel Atlas Tours Itaka & Gala Prima Holiday Sun & Fun
Pomożemy Ci znaleźć odpowiednią ofertę.
Zostaw swój numer. Oddzwonimy wkrótce.