Francja - Paryż

slider-left-handle.png
  • 257_iconslider.jpg
  • 8832_iconslider.jpg
slider-right-handle.png

W Europie odnajdziemy takie miejsca, których nie trzeba nikomu przestawiać i które niezależnie od wszystkiego po prostu trzeba zobaczyć. Turyści, którzy w wolnym czasie uwielbiają oddawać się urokom zwiedzania najważniejszych zabytków kontynentu, ograniczyliby swój wybór jedynie do największych europejskich stolic i w tym przypadku trzeba im przyznać rację. Jeżeli nigdy nie byliśmy poza granicami naszego kraju, to na  początku naszej przygody z podróżami najlepiej zacząć od zwiedzania tych największych miast, Francja jest idealna na początek - jest tu sporo miejsc do zobaczenia, a miasta zachwycają. Taka strategia da nam siłę do większych wyzwań i pomoże nam odnaleźć w sobie chęci do podróżowania po mniej znanych miejscach na świecie.

Mówiąc o kontynencie europejskim z pewnością na samym szczycie listy najlepszych stolic plasuje się Paryż. W pismach o tematyce turystycznej stolica Francji, jest wymieniana przez specjalistów, jako jedna z najpiękniejszych i najważniejszych metropolii w Unii Europejskiej. Paryż posiada bardzo bogatą przeszłość i wiele zabytków stanowiących dziedzictwo kulturalne całej Europy. Mimo tego, że na władzach miasta spoczywa ogromne brzemię reprezentowania kultury europejskie na arenie międzynarodowej, to i tak radni nie dają zatrzymać się w zabytkowej części Paryża i dążą do ciągłego rozwoju, nowoczesności i polepszenia urbanizacji miasta. Pod względem infrastruktury, stolica Francji zadziwia oryginalnym rozmieszczeniem centrum, gdzie układ ulic rozchodzi się gwieździście. To Sekwana dzieli miasto na dwie części: Rive Droite – na północy, Rive Gauche na południu miasta. Dwie strony miasta połączone są ze sobą za pomocą 31 mostów. Cały Paryż składa się aż z 20 dzielnic. Administracja miasta jest tak zorganizowana, że numery dzielnic biegną zaczynając od środka, idąc dalej zgodnie z ruchem wskazówek zegara. Za najważniejsze pod względem atrakcji turystycznych uważa się pierwsze osiem dzielnic Paryża. Stolica Francji posiada wiekową historię, nic więc dziwnego, że najstarsza część metropolii - wyspa Ile de la Cite zlokalizowana na Sekwanie, pochodzi z bardzo dalekiej przeszłości, kiedy plemię celtyckie tzw. Paryżkowie, założyło w tym miejscu swoją pierwszą osadę. Jednak to nie Celtowie a dopiero Rzymianie przyczynili się do znacznego rozwoju miasta. Pod ich panowanie aglomeracja miejska zaczęła się powiększać w stronę lewego brzegu Sekwany, swoim wyglądem coraz bardziej przypominając coś na pozór miasta. Obecna nazwa stolicy Francji została przyjęta dopiero w IV wieku.

Dzisiejszy Paryż to miasto niezwykłe, które posiada jedne z najważniejszych zabytków na całym globie. Miasto jest żywą legendą, stolicą mody i wyznacznikiem nowych trendów.
Można powiedzieć, że Paryż posiada niezliczoną ilość atrakcji turystycznych, na miejscu czekają największe zabytki, muzea, kluby, galerie, domy mody, historyczne miejsce, kulturalne centra, teatry, nowoczesne budynki architektoniczne, a także romantyczne zacisza, bogate w parki, ogrody, nastrojowe restauracje, kawiarnie i tawerny. W Paryżu najlepsze jest to, że nie ważne w jakiej jego części się znajdziemy, to i tak na samym końcu każdego zaułka czeka coś ciekawego. Na dokładne poznanie całego miasta trzeba poświecić przynajmniej tydzień, jednak 7 dni to stosunkowo mało zważając na ogromną ilości atrakcji turystycznych, które oferuje przyjezdnym stolica Francji.

Francja jest pięknym krajem, a Paryż to jego prawdziwa perła.

Nie wiesz gdzie jechać?

Wypełnij poniższy formularz, a my pomożemy
Ci wybrać najlepszą ofertę.

Zostaw wiadomość »

Zadzwoń do nas

12 333 77 79
 pn-sb: 10-21, nd: 10-20

Przewodnik - losowe artykuły

9604_guide_randomarticle.jpg Riwiera Turecka - który kurort...

Riwiera Turecka to najpopularniejszy turecki region wśród...

9600_guide_randomarticle.jpg Tymi uliczkami chodzili pierwsi...

Syria kojarzy się przeciętnemu człowiekowi z niespokojnym...

471_guide_randomarticle.jpg Dokąd na ciepłe wakacje zimą?

Nikt nie wątpi w to, że Polska posiada swoje uroki i...

495_guide_randomarticle.jpg Gdzie w podróż poślubną?

Nadszedł ten długo oczekiwany wielki dzień – ceremonia...

107_guide_randomarticle.jpg Przysmaki kuchni...

Prawie każdy słyszał o gazpacho czy frittacie. Ale co się...

518_guide_randomarticle.jpg Wakacje dla singla

Lato to czas podróży i mimo że najczęściej podróżujemy ze...

Przewodnik - inne kraje

Polecane wycieczki

woman-in-hat.jpg
Dlaczego warto rezerwować
na Wycieczka.pl?
  • Gwarancja najniższej ceny!
  • Miła i fachowa pomoc konsultanta
  • Bezpieczne zakupy
Odwiedź nasz salon sprzedaży
w Krakowie!
Biuro
Biuro Podróży Wycieczka.pl
Futura Park Kraków
ul. Prof. A. Różańskiego 32
32-085 Modlniczka k. Krakowa

Zobacz na mapie »

Najlepsze biura podróży na Wycieczka.pl

Rainbow Tours Rainbow Tours Biuro podróży ITAKA Grecos Exim Tours Wezyr Holidays Logos Tours Biuro podróży Best Reisen Trade and Travel Rudolf Reisen Ecco Holiday Ecco Travel Atlas Tours Itaka & Gala Prima Holiday Sun & Fun
Pomożemy Ci znaleźć odpowiednią ofertę.
Zostaw swój numer. Oddzwonimy wkrótce.