Wycieczka.pl

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur
adipiscing elit. Etiam posuere varius
magna, ut accumsan quam pretium
vel. Duis ornare

Latest News
Follow Us
GO UP
  /  Przewodnik   /  Grecja   /  Grecja – Kiedy jechać?

Grecja – Kiedy jechać?

Grecja jest uznawana za kraj, który można odwiedzać przez cały rok. Już przyjazd wczesną wiosną w kwietniu, mimo powiewów niedawnej zimy, sprzyja aktywnemu wypoczynkowi nastawionemu na podziwianie starożytnych zabytków czy odbycie wypraw edukacyjnych szlakiem wykopalisk. Szczyt ruchu turystycznego w Grecji przypada na początek lipca i trwa do końca sierpnia, a więc w miesiącach wakacyjnych. Wtedy to w Grecji panują najbardziej dogodnie warunki do spędzania czasu pod względem temperatur. Grecja w tym czasie kipi życiem towarzyskim, zabawą i intensywnymi doznaniami. Jest to najlepszy czas dla plażowiczów i rodzinnych wypadów ze względu na najwyższy w tym okresie standard usług i najbogatszą ofertę promocyjną (m.in. organizacja objazdowych wycieczek lub kursy nurkowania).

Dobrym czasem na urlop w Grecji jest również czerwiec oraz wrzesień, gdy temperatura jest jeszcze wysoka, a przy tym liczba turystów jest stosunkowo mała.  W październiku w Grecji może występować okres burzowy, jednak mamy tu do czynienia również z Arios Dhimirios – Grecką wersją indiańskiego lata. Burze jednak są zazwyczaj związane z terenami górzystym. W tym czasie dogodnymi rejonami do spędzenia wolnego czasu są malownicze Greckie wyspy, m. in. wspomniana już Kreta położona na południu.

Od grudnia do marca w Grecji panuje zima z niskimi temperaturami. Ta pora roku posiada również swój urok poprzez łagodne zjawiska klimatyczne. W górach w Grecji w tym czasie pojawia się śnieg, klimat staje się spokojniejszy, powietrze świeższe i krystalicznie czyste. Śnieg może utrzymywać się do maja. Czas ten jest idealny dla turystów lubiących aktywny wypoczynek. Grecja posiada kilkanaście obiektów narciarskich – nieco prowincjonalnych, ale za to malowniczych i na pewno w pewnym sensie oryginalnych. Wbrew pozorom narty w Grecji to też pomysł na spędzenie udanego urlopu. W czasie zimy występują w Grecji różnice klimatyczne – na południu w okolicach wysp jest łagodniej, ostrzej staje się bardziej na północ przesuwając sie w kierunku gór.

Ogólnie rzecz biorąc klimat Grecji należy do łagodnych, a zarazem zróżnicowanych, co poszerza ofertę turystyczną tego kraju i daje nam możliwość wyboru i dopasowania pobytu odpowiednio do naszych potrzeb. Poza sezonem burzowym, które w tej klasycznej scenerii w cieniu Olimpu, również maja swoje atrakcyjne oblicze, pogoda z reguły była spokojna i słoneczna.

Zostaw komentarz

Oferta dedykowana

Formularz kontaktowy

Nie wiesz dokąd jechać? Masz pytanie lub po prostu chcesz się z nami skontaktować?
Zapraszamy do wypełnienia formularza, przygotujemy ofertę specjalnie dla Ciebie.

Twoje dane kontaktowe

Dorośli: - + Dzieci: - +

Kiedy i dokąd

Wyczyść Wyczyść Popularne kierunki Wszystkie kierunki Bułgaria
Egipt
Grecja
Hiszpania
Tunezja
Turcja
Wyspy Zielonego Przylądka
Włochy
Zjednoczone Emiraty Arabskie

Długość pobytu

do 3 dni 4-6 dni 7-9 dni 10-13 dni 14-16 dni

Dodatkowe informacje