Wycieczka.pl

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur
adipiscing elit. Etiam posuere varius
magna, ut accumsan quam pretium
vel. Duis ornare

Latest News
Follow Us
GO UP
  /  Przewodnik   /  Grecja   /  Regiony-grecji   /  Grecja – Saloniki

Grecja – Saloniki

Grecja to państwo, które zachwyca swoim pięknem turystów z całego świata. Bezwątpienia w sezonie turystycznym to najlepsze miejsce do spędzenia wakacji. Na miejscu czas mija w towarzystwie słonecznej pogody i wspaniałych widoków. Bogaty wachlarz możliwości wypoczynku i jeszcze więcej niespodzianek czyni Grecje niebywale atrakcyjną dla osób poszukujących nowych wrażeń w turystyce. W ofercie biur podróży miłośnicy greckiej kultury i przyrody odnajdą najpiękniejsze kurorty, a także historyczne metropolie. Większość turystów wybiera ośrodki wypoczynkowe i oddaje się w całości wakacyjnym szaleństwom. Jednak po kilkudniowym maratonie nadmorskich atrakcji warto zainteresować się prawdziwym charakterem Grecji i zaczerpnąć trochę kultury. Na samym początku proponujemy miasto Saloniki.

Saloniki jest drugim co do wielkości miastem Grecji. Historyczna metropolią przez wieki była miejscem ścierania się kultury greckiej i tureckiej, dzięki czemu dzisiaj możemy podziwiać jedno z najpiękniejszych połączeń dziedzictwa dwóch nacji.

Saloniki są zarówno najważniejszym miastem turystycznym jak i centrum administracyjnym północnej części Grecji. Na miejscu odnajdziemy największe zabytki, nowoczesną stronę Grecji, a także tradycyjną grecką sztukę, kuchnię i kulturę. Miasto jest idealne dla osób, które szukają prawdziwego oblicza Grecji. Mimo, że Saloniki żyją w cieniu Aten, to i tak większość turystów właśnie tutaj odnalazło Grecję swoich marzeń.

Saloniki to miasto, które w znacznym stopniu odróżnia się od stolicy Grecji. To miasto z jednej strony bardziej nowoczesne, charakteryzujące się rozbudowaną infrastrukturą miejską, z drugiej zaś szczycące się wiekowymi zabytkami. W Salonikach wszystko jest bardziej europejskie, klimat miasta jest daleki bliskiemu wschodu, a dzielnica portowa kojarzy się bardziej z Hiszpanią niż z Grecją.

Do zwiedzania Saloników najlepiej zabrać się późnym popołudniem, czy wieczorem. To zdecydowanie najlepsza pora dnia by wyruszyć w centrum miasta. Saloniki pod względem zabudowy miejskiej wyróżniają się bizantyjską zabudową starych dzielnic. Na miejscu pełno zabytków, pomników i historycznych miejsc. Do najważniejszych budowli miasta zalicza się: Kościół Św. Demetriusza, Łuk i Mauzoleum Galeriusza oraz Biała Wieża. Dookoła całej metropolii rozciągają się bizantyjskie obwarowania, m.in. cytadela o siedmiu wieżach, tureckie meczety i bizantyńskie świątynie.

Zostaw komentarz

Oferta dedykowana

Formularz kontaktowy

Nie wiesz dokąd jechać? Masz pytanie lub po prostu chcesz się z nami skontaktować?
Zapraszamy do wypełnienia formularza, przygotujemy ofertę specjalnie dla Ciebie.

Twoje dane kontaktowe

Dorośli: - + Dzieci: - +

Kiedy i dokąd

Wyczyść Wyczyść Popularne kierunki Wszystkie kierunki Bułgaria
Egipt
Grecja
Hiszpania
Tunezja
Turcja
Wyspy Zielonego Przylądka
Włochy
Zjednoczone Emiraty Arabskie

Długość pobytu

do 3 dni 4-6 dni 7-9 dni 10-13 dni 14-16 dni

Dodatkowe informacje