Wycieczka.pl

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur
adipiscing elit. Etiam posuere varius
magna, ut accumsan quam pretium
vel. Duis ornare

Latest News
Follow Us
GO UP
  /  Przewodnik   /  Grecja   /  Regiony   /  Grecja – Ateny

Grecja – Ateny

Większość turystów, którzy decydują się spędzić wakacje w Grecji, przez cały swój wyjazd żyją wizją zwiedzania historycznych Aten. Stolica Grecji jest żywym przykładem miejskiego muzeum, tonącego w zabytkach i atrakcjach turystycznych. Na miejscu panują idealne warunki pogodowe, które sprzyjają wielogodzinnemu zwiedzaniu historycznej zabudowy miejskiej.  Jeśli ktoś kocha Grecję, powinien zobaczyć Ateny.

W dzisiejszych czasach, kiedy praktycznie każdy kraj posiada swoje skarby turystyczne, trudno jest zadziwić prawdziwych miłośników podróżowania i wakacyjnych atrakcji. W tym temacie Ateny nie mają sobie równych i w pełni zasługują na miano międzynarodowego zjawiska. W Atenach wszystko zaczyna się od nowa.

Stolica Grecji jest przede wszystkim zniewalającym monumentem, który pozwala przenieść się swoim gościom do czasów panowania mitycznych herosów i gromowładnych bogów. Majestatyczna metropolia została wybudowana w otoczeniu niesamowitej przyrody, która oprócz piękna, gwarantuje swoim gościom autentyzm bogatej tradycji, kultury i sztuki. Ateny zapewniają wczasowiczom wygodę luksusowych hoteli, bogate zaplecze restauracyjne oraz wysokiej klasy kluby i dyskoteki.

Zdecydowanie najsłynniejszą częścią klasycznej części miasta jest Akropol i jego historyczne otoczenie: Partenon, Propyleje, Erechtejon, Agora Rzymska, zespół starożytnych budynków publicznych, kolosea, teatry, łaźnie, świątynie, pałace i stadiony. Spędzając wakacje w stolicy Grecji, warto odwiedzić dziewiętnastowieczną dzielnicę Plakai, która czaruje typowo mityczną hybrydą stylu neoklasycznego z greckim charakterem architektonicznym.

Ateny są na tyle fascynującym miastem, że szkoda spędzać w nim cały czas tylko pod kątem zwiedzania najważniejszych antycznych miejsc i jego części muzealnej.  Grecja jest również zbiorem wspaniałej przyrody, licznych tawern, restauracji osadzonych nad portem, gdzie cumują kolorowe łodzie. Na miejscu czeka krystalicznie czysta woda dla jedynych, wysokie góry z pieszymi szlakami i miejscami widokowymi dla innych. Osoby, które kochają aktywny wypoczynek nie znajdą powodów do narzekania. Wszystko przemawia za tym, by w tym roku zwiedzić Ateny.

Zostaw komentarz

Oferta dedykowana

Formularz kontaktowy

Nie wiesz dokąd jechać? Masz pytanie lub po prostu chcesz się z nami skontaktować?
Zapraszamy do wypełnienia formularza, przygotujemy ofertę specjalnie dla Ciebie.

Twoje dane kontaktowe

Dorośli: - + Dzieci: - +

Kiedy i dokąd

Wyczyść Wyczyść Popularne kierunki Wszystkie kierunki Bułgaria
Egipt
Grecja
Hiszpania
Tunezja
Turcja
Wyspy Zielonego Przylądka
Włochy
Zjednoczone Emiraty Arabskie

Długość pobytu

do 3 dni 4-6 dni 7-9 dni 10-13 dni 14-16 dni

Dodatkowe informacje