Wycieczka.pl

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur
adipiscing elit. Etiam posuere varius
magna, ut accumsan quam pretium
vel. Duis ornare

Latest News
Follow Us
GO UP
  /  Przewodnik   /  Grecja   /  Regiony   /  Grecja – Korfu

Grecja – Korfu

Jednym z najpiękniejszych skarbów Grecji jest wyspa Korfu. Ten niewielki nadmorski kurort z każdym rokiem przyciąga coraz liczniejsze rzesze spragnionych słońca turystów. Korfu należy do archipelagu Wysp Jońskich i wyróżnia się niepowtarzalnym klimatem posiadającym walory pogodowe sprzyjające lepszemu samopoczuciu.

Dzięki połączeniu wpływów klimatów nadmorskiego i górskiego, podczas naszych wakacji możemy cieszyć się niezwykle lekkim powietrzem, które w najcieplejsze dni lata koi nasze zmysły zapachem lasów i gajów oliwnych. Największą metropolią na wyspie jest jej stolica – Kerkira (Korfu). Oprócz magicznych krajobrazów wyspa może pochwalić się niezwykle bogatą przeszłością i zróżnicowanym dziedzictwem kulturowym. Niegdyś wyspa przyciągała w swoje rejony marynarzy i podróżników z całego globu, była ulubionym miejscem wypoczynku królów i największych osobistości polityki międzynarodowej.

Korfu zaczarowała swoimi krajobrazami samego Napoleona, cesarzową Sisi i cesarza Wilhelma II, dzięki czemu zyskała miano "królowej Wysp Jońskich". W dzisiejszych czasach ta niezwykła wyspa jest jednym z najpopularniejszych miejsc wypoczynkowych w Grecji. Wyspa posiada świetnie przygotowaną infrastrukturę turystyczną, luksusowe hotele, apartamentowce, prywatne kwatery, a także ogromne zaplecze z licznymi kawiarniami, klubami i wytwornymi restauracjami.

Wyspa jest idealnym miejscem na wakacje pod wieloma względami. Osoby szukające wrażeń, na miejscu będą mogły wypożyczyć sprzęt do nurkowania, deski do windsurfingu, skutery wodne.  Na Korfu można aktywnie spędzać czas nie tylko w wodze, ale także na lądzie, mamy tu przecież korty tenisowe, boisko do gry squash’a w Corcyra Beach, pole golfowe. Za najlepsze miejsca do uprawiania sportów uważa się: Grecotel Daphnila Bay, Corcyra Beach, Grecotel Corfu Imperial.

Na Korfu swój raj odnajdą także turyści, którzy uwielbiają zwiedzać zabytki czy rozkoszować się eksplorowaniem dzikiej przyrody. Wyspa to przede wszystkim plaże z krystalicznie czystą wodą mieniącą się kolorami zieleni i błękitu. Plaże na Korfu są długie, rozległe, bogate w złocisty piasek. Do najpopularniejszych z nich należą Almiros, Roda i Sidari (północ), Agios Georgios (północny-zachód), Pelekas, Myrtiotissa i Agios Ghordis (zachód). Niesamowite wrażenie na przyjezdnych robią pola zbóż, gaje oliwne i plantacje pomarańczy i cytryn. Oprócz cudów natury na miejscowy krajobraz składają się osamotnione kościoły, wiekowe budowle i wiele innych historycznych zabytków.

Mówi się, że wyspa to istna skarbnica atrakcji kulturowych, bez wątpienia zaliczamy do nich zabytkowy Cmentarz Brytyjski, neoklasyczną rezydencję lordów, muzeum archeologiczne, azjatyckie. Korfu to miejsce wiecznie słoneczne, które każdy powinien odwiedzić niezależnie od wieku, preferencji i upodobań. Zresztą cała Grecja zasługuje na uznanie.

Zostaw komentarz