Wycieczka.pl

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur
adipiscing elit. Etiam posuere varius
magna, ut accumsan quam pretium
vel. Duis ornare

Latest News
Follow Us
GO UP
  /  Przewodnik   /  Grecja   /  Regiony   /  Grecja – Peloponez

Grecja – Peloponez

Ten niepozorny skalisty półwysep, czasem nazywany zresztą wyspą, rokrocznie przyciąga tysiące turystów z każdego zakątka świata. Jeśli zapoznamy się z ofertą wycieczek i katalogowymi zdjęciami zrozumiemy o czym mowa, chociaż może i nie do końca, bo prawdziwe atrakcje czekają na nas dopiero na miejscu. Nie radzimy wierzyć na słowo, Peloponez trzeba zobaczyć!

Udanym wakacjom sprzyja tamtejszy klimat, który określany jest jako wybitnie śródziemnomorski, ale i to nie dziwi, sam Peloponez jest przecież wybitny. Relaksu zaznaje się tutaj wszystkimi zmysłami, czuć zapach morza i świeżych owoców, w powietrzu unosi się atmosfera szczęścia, nasze podniebienie będzie rozpieszczane przez owoce morza, greckie sałatki i drinki, oczy zaś będą karmione niesamowitymi widokami.

Na półwyspie pełno niesamowitych miasteczek i wiosek, które zarówno jak kiedyś tak i dziś stanowią ważne centra, które przekształciły się w kurorty, wypełnione knajpkami i dyskotekami nad samym morzem lub tuż pod skałami. Nieważne gdzie jesteśmy, wszędzie spotykają nas mili i pozytywnie nastawieni ludzie, którzy z pewnością zarażą nas energią.

Polecamy Loutraki i starożytny Korynt. Pełno tu gajów oliwnych, zbóż, nowoczesnych obiektów i mitycznych budowli. Piękna jest Petra, z której jest już tylko krok do słonecznej Italii. Petra to raj zwłaszcza dla miłośników zabytków, jest tu bowiem pełno zamków i neoklasycystycznych budowli. Zachwyca także Pirgos, gdzie czeka na nas Olimpia i świątynia Apolla – już sama mowa o tym przywodzi na myśl grecki mit. A skoro wspomnieliśmy już  o zamkach to godny uwagi jest zamek Geoffreya Villehardouin, wokół którego rozciągają się malownicze plaże. W Lakonii znajduje się inny kompleks zamkowy Bystra, na który składają się pałace i majestatyczne rezydencje.  Sercem półwyspu jest natomiast Tripoli, w pobliżu możemy zwiedzić Vitinę i Stemtise – bajeczne wioski, które znalazły swe miejsce w Górach Arkadyjskich, w pobliżu znajdują się także ruiny teatrów – warto je zobaczyć.

Peloponez to niespodzianka dla każdego. Miłośnicy sztuki odkryją na żywo mityczne dzieła architektoniczne, rodziny z dziećmi będą mogły do woli korzystać z bezpiecznych basenów i ciepłego morza. Ci, którzy uwielbiają imprezy również nie będą mieć powodów do narzekania – miejsc, w których możemy bawić się do białego rana jest cały wachlarz. Otulone palmami knajpki i hotele sprawiają, że wakacje na Peloponezie to istny luksus.

Powinniśmy robić pełno zdjęć i kupić kilka pamiątek, które już zawsze będą nam przypominać o wspaniałych wakacjach. Ale to nie wszystko – pamiątki te codziennie będą nas przekonywać, że musimy powrócić w to mityczne, pełne magii miejsce.Czy Grecja może być piękniejsza?

Zostaw komentarz

Oferta dedykowana

Formularz kontaktowy

Nie wiesz dokąd jechać? Masz pytanie lub po prostu chcesz się z nami skontaktować?
Zapraszamy do wypełnienia formularza, przygotujemy ofertę specjalnie dla Ciebie.

Twoje dane kontaktowe

Dorośli: - + Dzieci: - +

Kiedy i dokąd

Wyczyść Wyczyść Popularne kierunki Wszystkie kierunki Bułgaria
Egipt
Grecja
Hiszpania
Tunezja
Turcja
Wyspy Zielonego Przylądka
Włochy
Zjednoczone Emiraty Arabskie

Długość pobytu

do 3 dni 4-6 dni 7-9 dni 10-13 dni 14-16 dni

Dodatkowe informacje