Grecja - Saloniki

slider-left-handle.png
 • 7478_iconslider.jpg
 • 7479_iconslider.jpg
 • 7480_iconslider.jpg
 • 7481_iconslider.jpg
 • 7482_iconslider.jpg
 • 7483_iconslider.jpg
 • 7484_iconslider.jpg
 • 7485_iconslider.jpg
 • 9438_iconslider.jpg
 • 7476_iconslider.jpg
 • 7477_iconslider.jpg
slider-right-handle.png

Grecja to państwo, które zachwyca swoim pięknem turystów z całego świata. Bezwątpienia w sezonie turystycznym to najlepsze miejsce do spędzenia wakacji. Na miejscu czas mija w towarzystwie słonecznej pogody i wspaniałych widoków. Bogaty wachlarz możliwości wypoczynku i jeszcze więcej niespodzianek czyni Grecje niebywale atrakcyjną dla osób poszukujących nowych wrażeń w turystyce. W ofercie biur podróży miłośnicy greckiej kultury i przyrody odnajdą najpiękniejsze kurorty, a także historyczne metropolie. Większość turystów wybiera ośrodki wypoczynkowe i oddaje się w całości wakacyjnym szaleństwom. Jednak po kilkudniowym maratonie nadmorskich atrakcji warto zainteresować się prawdziwym charakterem Grecji i zaczerpnąć trochę kultury. Na samym początku proponujemy miasto Saloniki.

Saloniki jest drugim co do wielkości miastem Grecji. Historyczna metropolią przez wieki była miejscem ścierania się kultury greckiej i tureckiej, dzięki czemu dzisiaj możemy podziwiać jedno z najpiękniejszych połączeń dziedzictwa dwóch nacji.

Saloniki są zarówno najważniejszym miastem turystycznym jak i centrum administracyjnym północnej części Grecji. Na miejscu odnajdziemy największe zabytki, nowoczesną stronę Grecji, a także tradycyjną grecką sztukę, kuchnię i kulturę. Miasto jest idealne dla osób, które szukają prawdziwego oblicza Grecji. Mimo, że Saloniki żyją w cieniu Aten, to i tak większość turystów właśnie tutaj odnalazło Grecję swoich marzeń.

Saloniki to miasto, które w znacznym stopniu odróżnia się od stolicy Grecji. To miasto z jednej strony bardziej nowoczesne, charakteryzujące się rozbudowaną infrastrukturą miejską, z drugiej zaś szczycące się wiekowymi zabytkami. W Salonikach wszystko jest bardziej europejskie, klimat miasta jest daleki bliskiemu wschodu, a dzielnica portowa kojarzy się bardziej z Hiszpanią niż z Grecją.

Do zwiedzania Saloników najlepiej zabrać się późnym popołudniem, czy wieczorem. To zdecydowanie najlepsza pora dnia by wyruszyć w centrum miasta. Saloniki pod względem zabudowy miejskiej wyróżniają się bizantyjską zabudową starych dzielnic. Na miejscu pełno zabytków, pomników i historycznych miejsc. Do najważniejszych budowli miasta zalicza się: Kościół Św. Demetriusza, Łuk i Mauzoleum Galeriusza oraz Biała Wieża. Dookoła całej metropolii rozciągają się bizantyjskie obwarowania, m.in. cytadela o siedmiu wieżach, tureckie meczety i bizantyńskie świątynie.

Nie wiesz gdzie jechać?

Wypełnij poniższy formularz, a my pomożemy
Ci wybrać najlepszą ofertę.

Zostaw wiadomość »

Zadzwoń do nas

12 333 77 79
 pn-sb: 10-21, nd: 10-20

Przewodnik - losowe artykuły

471_guide_randomarticle.jpg Dokąd na ciepłe wakacje zimą?

Nikt nie wątpi w to, że Polska posiada swoje uroki i...

462_guide_randomarticle.jpg Najlepsze miejsca dla plażowiczów

Polacy najczęściej swój urlop utożsamiają z błogim...

9597_guide_randomarticle.JPG Ruszyło stacjonarne biuro...

Wycieczka.pl rozszerzyła swoją działalność i od dzisiaj...

9604_guide_randomarticle.jpg Riwiera Turecka - który kurort...

Riwiera Turecka to najpopularniejszy turecki region wśród...

506_guide_randomarticle.jpg Wakacje za 1000zł

Nie ma chyba osoby, która nie marzyłaby o zagranicznych...

9602_guide_randomarticle.jpg Jeszcze zdążysz!

Święta, święta a po … świętach pora na zaplanowanie urlopu!...

Przewodnik - inne kraje

Polecane wycieczki

woman-in-hat.jpg
Dlaczego warto rezerwować
na Wycieczka.pl?
 • Gwarancja najniższej ceny!
 • Miła i fachowa pomoc konsultanta
 • Bezpieczne zakupy
Odwiedź nasz salon sprzedaży
w Krakowie!
Biuro
Biuro Podróży Wycieczka.pl
Futura Park Kraków
ul. Prof. A. Różańskiego 32
32-085 Modlniczka k. Krakowa

Zobacz na mapie »

Najlepsze biura podróży na Wycieczka.pl

Neckermann Rainbow Tours Rainbow Tours Biuro podróży ITAKA Net Holiday Grecos Exim Tours 7Islands Wezyr Holidays Wygoda Travel Logos Tours Biuro podróży Best Reisen Trade and Travel Rudolf Reisen Ecco Holiday Ecco Travel Atlas Tours Easy Travel Itaka & Gala Prima Holiday Sun & Fun
Pomożemy Ci znaleźć odpowiednią ofertę.
Zostaw swój numer. Oddzwonimy wkrótce.