Wycieczka.pl

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur
adipiscing elit. Etiam posuere varius
magna, ut accumsan quam pretium
vel. Duis ornare

Latest News
Follow Us
GO UP
  /  Przewodnik   /  Gwatemala   /  Gwatemala – Plaże

Gwatemala – Plaże

Gwatemala jest znana ze spektakularnych wulkanów, uroczych widoków i jednych z najlepszych zabytków pochodzących z czasów cywilizacji Majów. Ten malowniczy kraj nie jest znany tylko z jednego – z jego piaszczystych plaż.

Wschodnie wybrzeże Gwatemali jest stosunkowo niewielkie i tak naprawdę nie oferuje nic co może podnieść rangę gwatemalskich plaż.

Zachodnie wybrzeże Pacyfiku charakteryzuje się dużymi falami, która idealnie nadają się do uprawiania windsurfingu, kitesurfingu i surfingu.

Jedną z najpopularniejszych plaż w całej Gwatemali jest natomiast Monterrico. Niedaleko tej miejscowości odnajdziemy prywatne Hawaii Beach, a także drugi co do wielkości port w Gwatemali, Puerto San Jose. Na miejscu odnajdziemy niewielkie plaże, z restauracjami i barami położonymi tuż przy zatoce. Przy porcie San Jose położona jest niewielka osada Chulamar, przy której rozciągają się dużo lepsze plaże.

Zatrzymując się w miejscowości Xela, najbliższe plaże odnajdziemy w Champerico i w Tilapie. W pierwszej miejscowości ludność jest bardzo przyjazna dla turystów, a my możemy zakupić tanio sprzęt do uprawiania surfingu w jednym z wielu sklepów dla surferów. Tilapa jest miejscem najbardziej wysuniętym na północ w Gwatemali, miejscowość położona jest tuż przy granicy z Meksykiem. Tilapa ma charakter małej wioski rybackiej i jest niezwykle uroczą miejscowością, z prostym hotelem i kilkoma niewielkimi restauracjami serwującymi owoce morza. Tilapa jest idealnym miejscem, aby uciec od całego świata, plaże tej miejscowości są wyjątkowo niezaludnione.

Plaże Gwatemali to w większości miejsca bardziej przyjazne dla miłośników surfingu niż dla turystów spragnionych słonecznej plaży i spokojnych kąpielisk.


Zostaw komentarz

Oferta dedykowana

Formularz kontaktowy

Nie wiesz dokąd jechać? Masz pytanie lub po prostu chcesz się z nami skontaktować?
Zapraszamy do wypełnienia formularza, przygotujemy ofertę specjalnie dla Ciebie.

Twoje dane kontaktowe

Dorośli: - + Dzieci: - +

Kiedy i dokąd

Wyczyść Wyczyść Popularne kierunki Wszystkie kierunki Bułgaria
Egipt
Grecja
Hiszpania
Tunezja
Turcja
Wyspy Zielonego Przylądka
Włochy
Zjednoczone Emiraty Arabskie

Długość pobytu

do 3 dni 4-6 dni 7-9 dni 10-13 dni 14-16 dni

Dodatkowe informacje