Holandia - Zabytki

slider-left-handle.png
  • 2738_iconslider.jpg
  • 2739_iconslider.jpg
  • 2740_iconslider.jpg
  • 2741_iconslider.jpg
  • 2742_iconslider.jpg
  • 2743_iconslider.jpg
slider-right-handle.png

Będąc w Holandii warto wybrać się do Amsterdamu, by tam zobaczyć nienaruszony od 400 lat układ urbanistyczny. W „Wenecji Północy” roi się od malowniczych, starych mostów (m.in. najsłynniejszy Most Magere Brug) i kanałów łączących wysepki.Warto odwiedzić holenderskie muzea, takie jak Rijksmuseum, czyli Muzem Państwowe czy słynne Muzeum van Gogha i Dom Rembrandta.Ponadto Amsterdam może pochwalić się zabytkowym śródmieściem oraz monumentalnymi kościołami pochodzącymi nawet z XVI w!Godnym uwagi jest zatem Oude Kerk, który jest najstarszą świątynią Amsterdamu, a jego korzenia sięgają XIII w. „Nieco” młodszy jest Noorderkerk, pochodzący z XVII w., podobnie zresztą jak inny kościół z tego okresu –Oosterkerk. 

W Amsterdamie warto przejść przez Plac Dam z Nationaal Monument, który jest symbolem wyzwolenia Amsterdamu spod niemieckiej okupacji w czasie II wojny światowej.Turyści nie pogardzą także Pałacem Królewskim, który wcześniej pełnił rolę ratusza miejskiego i pochodzi z XVII w.Na zdjęcie zasługuje także Waga Miejska z XV w stanowiąca część fortyfikacji, podobnie zresztą jak Munttoren, czyli słynna wieża w Amsterdamie, usytuowana na placu Muntplein. Ciekawostką jest fakt, że różne elementy wieży pochodzą z różnych epok stąd jej oryginalność.I chyba najważniejsze – w Amsterdamie nie możemy ominąć najsłynniejszej dzielnicy – dzielnicy czerwonych latarni, czyli De Wallen. Prostytucja jest tu legalna, a sama ulica niezwykle kolorowa. Paradoksem jest fakt, że jest to miejsce cudu z 1345 r., prostytucja jest więc zestawiona z tłumem pielgrzymów.W Amsterdamie warto także zwrócić uwagę na kanał Singel, Stopera, czyli teatr muzyczny, bramę miejską Muiderpoort i oczywiście giełdę kwiatów.

W Rotterdamie natomiast znajduje się przyciągający uwagę turystów największy port na świecie (przynajmniej tak uważają Ci, którzy nie uznają Szanghaju, który uważany jest za taki dzięki liczbie przeładunku). W Rotterdamie piękny jest kościół św. Wawrzyńca zbudowany w stylu gotyckim, pochodzącym z XV-XVI w., a także dom Schielandshuis z XVII w., który obecnie pełni rolę Muzeum Historycznego. Nie można zapomnieć również o pomniku z brązu o nazwie „Rozdarte Miasto”, które stanowi prawdziwą atrakcję turystyczną Rotterdamu.

Holandia to także słynna Haga. Będąc tutaj koniecznie trzeba zobaczyć Królewską Galerię Malarstwa oraz Madurodam, czyli popularne miasteczko miniatur w skali 1:25, wybudowane w latach 50’. Możemy tam zobaczyć m.in. maleńki Amsterdam.

W Hadze znajduje się także siedziba parlamentów, Binnen-hof - budynek w rzeczy samej zachwyca. Do głównych atrakcji Hagi zalicza się oczywiście słynną Salę Rycerską z XIII w.

Miłośnicy Rembrandta powinni odwiedzić muzeum sztuki Mauritshuis, w którym znajdują się jego największe dzieła.Warto również zobaczyć Pałac Królewski, pałac Huis ten Bosch, kościół Grote Kerk z wyróżniającym się barokowym i renesansowym wnętrzem.

Również w mieście Haarlem powinniśmy poczuć historyczny powiew. Tu bowiem znajduje się Katedra St. Bavo i XVII wieczny ratusz, zabytkowe kamienice, Dom Wagi Miejskiej oraz cały kompleks zabytkowy skupiony wokół Groote Markt.

Jeśli kochamy kwiaty powinniśmy przyjechać do Aalsmeer, gdzie znajduje się największa na świecie giełda kwiatów, a także ogród tulipanowy w Keukenhof.

Nie możemy zapominać, że Holadnia to przede wszystkim bajeczne wiatraki. Nie możemy więc ominąć największego ich skupiska w Kinderdijk. W „Dziecięcej Tamie” znajduje się aż 19 położonych blisko siebie urokliwych wiatraków, pochodzących z 1740 r. Turyści z całego świata opuszczają to miejsce z żalem i niedosytem, i zapowiadają, że z pewnością tam powrócą.

Nie wiesz gdzie jechać?

Wypełnij poniższy formularz, a my pomożemy
Ci wybrać najlepszą ofertę.

Zostaw wiadomość »

Zadzwoń do nas

12 333 77 79
 pn-sb: 10-21, nd: 10-20

Przewodnik - losowe artykuły

280_guide_randomarticle.jpg Sposób na karnawał

Zupełnie inne państwa, a co za tym idzie - zupełnie inna...

8581_guide_randomarticle.jpg Koniecznie zapakuj...

Inne gniazdka elektryczne oznaczają problemy z naładowaniem...

495_guide_randomarticle.jpg Gdzie w podróż poślubną?

Nadszedł ten długo oczekiwany wielki dzień – ceremonia...

482_guide_randomarticle.jpg Poznaj zalety wycieczek first...

W ostatnim czasie wybuchł prawdziwy boom na wycieczki last...

449_guide_randomarticle.jpg Którą Wyspę Kanaryjską wybrać?

Wyspy Kanaryjskie niemalże od zawsze uznawane są za idealne...

164_guide_randomarticle.jpg Typowe gafy turysty

Jak uniknąć faux-pas wobec współtowarzyszy podróży lub...

Przewodnik - inne kraje

Polecane wycieczki

woman-in-hat.jpg
Dlaczego warto rezerwować
na Wycieczka.pl?
  • Gwarancja najniższej ceny!
  • Miła i fachowa pomoc konsultanta
  • Bezpieczne zakupy
Odwiedź nasz salon sprzedaży
w Krakowie!
Biuro
Biuro Podróży Wycieczka.pl
Futura Park Kraków
ul. Prof. A. Różańskiego 32
32-085 Modlniczka k. Krakowa

Zobacz na mapie »

Najlepsze biura podróży na Wycieczka.pl

Rainbow Tours Rainbow Tours Biuro podróży ITAKA Grecos Exim Tours Wezyr Holidays Logos Tours Biuro podróży Best Reisen Trade and Travel Rudolf Reisen Ecco Holiday Ecco Travel Atlas Tours Itaka & Gala Prima Holiday Sun & Fun
Pomożemy Ci znaleźć odpowiednią ofertę.
Zostaw swój numer. Oddzwonimy wkrótce.