Indie - Jak dotrzeć?

slider-left-handle.png
 • 730_iconslider.jpg
 • 731_iconslider.jpg
 • 732_iconslider.jpg
 • 733_iconslider.jpg
 • 734_iconslider.jpg
 • 735_iconslider.jpg
 • 736_iconslider.jpg
 • 737_iconslider.jpg
 • 738_iconslider.jpg
 • 8300_iconslider.jpg
 • 729_iconslider.jpg
slider-right-handle.png

Zdecydowanie najłatwiej i najszybciej dostaniemy się do Indii samolotem. Niestety na trasie czeka nas przesiadka, ponieważ Polska nie posiada bezpośredniego połączenia z Indiami. Dotrzemy tam jednak za pośrednictwem wielu przewoźników europejskich. Najtańsze połączenia oferuje Aerofłot. Z Polski (uwzględniając przesiadkę) możemy dotrzeć do wielu miast subkontynentu indyjskiego: Delhi, Mumbaju, Kalkuty, Bangaluru, Pune, Hyderabadu, Madrasu.Lot trwa około 11 h, a ceny biletów są dość wysokie - niestety nie ma mowy o tanich lotach, ale jeśli będziemy mieli szczęście może trafimy na jakąś promocję. Warto korzystać z opcji wycieczek - Indie last minute. Wyprawa do Indii drogą lądową to poważne przedsięwzięcie.

Preferowane są dwie trasy:
-przez Bliski Wschód (Turcja i Iran), a potem Pakistan,
-a także przez Wschodnią Europę i republiki byłego ZSRR.

Musimy jednak pamiętać, że taka podróż może nie być najtańsza. Oprócz opłat za środki transportu należy także dodać do kosztów ceny wiz i utrzymania na trasie, która do krótkich nie należy. Jeśli wybierzemy się własnym pojazdem (uwaga - w Indiach panuje ruch lewostronny), pamiętajmy o przeróżnych opłatach na granicy (często bezprawnych), a także kosztach paliwa i ewentualnej naprawy samochodu (drogi niekoniecznie będą reprezentować europejskie standardy).

Wielkim plusem tego rozwiązania jest możliwość zwiedzenie wspaniałych miejsc w trakcie podróży, a także zaznajomienia się (przynajmniej powierzchownie) z kulturą narodów zamieszkujących w/w regiony.

Środki transportu (pociągi, autobusy) są bardzo tanie - chyba, że zdecydujemy się na lepszą, a jednocześnie dużo droższą klasę.
Pociągami w Indiach można dotrzeć prawie wszędzie, a jako że trasy są długie, nie ma problemu z kupnem jedzenia w drodze.

Klasy pociągów to:
-2nd class (druga klasa siedząca),
-slippery (miejsca siedzące, rozkładane do spania),
-AC CC (miejsca siedzące z klimatyzacją),
-fist class (miejsca siedzące bez klimatyzacji),
-AC3 (trzecia klasa z klimatyzacją, miejsca na noc rozkładane),
-AC2 (druga klasa z klimatyzacją, miejsca na noc rozkładane) i
-AC (pierwsza klasa, bywa droższa od samolotu),

Pociągi są dość wygodne i stosunkowo szybkie, jednak ze względu na odległości podróż i tak zwykle trwa kilka-kilkanaście godzin. Dlatego dobrze jest podróżować w nocy.

Niezmiernie ważny jest 4-ro cyfrowy numer pociągu, podawany na bilecie - to on identyfikuje pociąg - na dużych dworcach wyświetlany jest na elektronicznych tablicach.

Aby kupić bilety na kolej w Indiach, trzeba odstać swoje w kolejce. Bilety zawsze należy kupować z wyprzedzeniem! Warto rozważyć opcję kupna biletów w indyjskim biurze podróży / kolejowym biurze dla turystów (większe miasta, np.: Delhi, Jaipur, Kalkuta) - unikniemy kolejek, a czasem kilkudniowego koczowania na dworcu w oczekiwaniu na miejsce w pociągu.

System kupowania biletów jest dość skomplikowany i warto się z nim zapoznać przed wyjazdem. Turyści mogą otrzymać bilety z puli foreign tourist quota, a gdy ich brakuje, dostaje się bilety z puli głównej lub tatkal quota (last minute, dostęne najwcześniej 5 dni przed terminem odjazdu). Jeśli wszystkie miejsca są zarezerwowane, jest jeszcze pula RAC (Reservation Against Cancellation), a dalej Waiting List. Osoby pierwsze na liście RAC otrzymują rezerwację w miarę jak inni z nich rezygnują, ale i tak miejsce w pociągu jest zapewnione, trzeba jedynie dzielić ławkę do siedzenia.

Podczas płacenia za bilet może być wymagane potwierdzenie wymiany waluty, dlatego zachowajmy rachunek za nabycie waluty - będzie potrzebny również do sprzedania rupii przed wyjazdem, o czym pisaliśmy wcześniej.

Na koniec: pamiętajmy, że indyjska kolej obsługuje niewyobrażalną dla nas rzeszę podróżnych, nie wspominając o ogromie terytorium. Nie dajmy się zirytować z tego powodu i pamiętajmy, że Indie są fascynujące, a chaos wpisany jest w ich urok.

Nie wiesz gdzie jechać?

Wypełnij poniższy formularz, a my pomożemy
Ci wybrać najlepszą ofertę.

Zostaw wiadomość »

Zadzwoń do nas

12 333 77 79
 pn-sb: 10-21, nd: 10-20

Przewodnik - losowe artykuły

9303_guide_randomarticle.jpg Niezapomniane oferty sylwestrowe

Choć do Sylwestra pozostało jeszcze dużo czasu, to warto...

476_guide_randomarticle.jpg Najlepsza egzotyka w korzystnej...

Niemalże każdy egzotyczne wakacje utożsamia z luksusem...

462_guide_randomarticle.jpg Najlepsze miejsca dla plażowiczów

Polacy najczęściej swój urlop utożsamiają z błogim...

107_guide_randomarticle.jpg Przysmaki kuchni...

Prawie każdy słyszał o gazpacho czy frittacie. Ale co się...

9598_guide_randomarticle.JPG First minute czy last minute?

Słoneczny urlop to z pewnością jedna z ulubionych chwil w...

511_guide_randomarticle.jpg Odważne wakacje!

Porzuć myśl o Grecji, Egipcie czy Tunezji. Odkryj zupełnie...

Przewodnik - inne kraje

Polecane wycieczki

woman-in-hat.jpg
Dlaczego warto rezerwować
na Wycieczka.pl?
 • Gwarancja najniższej ceny!
 • Miła i fachowa pomoc konsultanta
 • Bezpieczne zakupy
Odwiedź nasz salon sprzedaży
w Krakowie!
Biuro
Biuro Podróży Wycieczka.pl
Futura Park Kraków
ul. Prof. A. Różańskiego 32
32-085 Modlniczka k. Krakowa

Zobacz na mapie »

Najlepsze biura podróży na Wycieczka.pl

Rainbow Tours Rainbow Tours Biuro podróży ITAKA Grecos Exim Tours Wezyr Holidays Logos Tours Biuro podróży Best Reisen Trade and Travel Rudolf Reisen Ecco Holiday Ecco Travel Atlas Tours Itaka & Gala Prima Holiday Sun & Fun
Pomożemy Ci znaleźć odpowiednią ofertę.
Zostaw swój numer. Oddzwonimy wkrótce.