Wycieczka.pl

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur
adipiscing elit. Etiam posuere varius
magna, ut accumsan quam pretium
vel. Duis ornare

Latest News
Follow Us
GO UP
  /  Przewodnik   /  Indonezja   /  Indonezja – Zabytki

Indonezja – Zabytki

Do najpiękniejszych zabytków Jawy należą budowle religijne, świątynie wybudowane na cześć hinduizmu lub buddyzmu. Większość z nich powstało pomiędzy VIII a X wiekiem. Dzięki poszanowaniu tradycji i głębokiemu zakorzenieniu wiary mieszkańców Indonezji, miejsca kultu ich wierzeń pozostały dobrze zachowane i niezniszczone. Do najważniejszych zabytków należy świątynia Borobudur. Otaczają ją wulkany, a sama budowla jest ogromna i majestatyczna. Prawdopodobnie wznoszenie tego kolosa zajęło ok 80 lat. Do jej budowy wykorzystano 1,6 mln bloków z kamienia wulkanicznego. Z samego szczytu świątyni można podziwiać cudowne krajobrazy i naprawdę zachwycić się urokiem tej dziewiczej krainy. Według lokalnych wierzeń, osoba która podejmie się wejścia na sam szczyt Borobudur zostanie obdarowana łaskami. Musi jedynie podczas swojej wspinaczki skupić się na jednym, konkretnym życzeniu i później dotknąć posągu Buddy – życzenie podobno się wówczas spełni. Borobudur składa się z kilku poziomów. Baza ta jest pokryta licznymi płaskorzeźbami. Wyżej położone są cztery kwadratowe tarasy przedstawiają życie Buddy i momenty jego oświecenia. Kolejna kondygnacje mają okrągłe kształty i znajdują się na nich liczne pomniki. W całym Borobudur można natknąć się na charakterystyczne konstrukcje zwane „stupa” – proste budowle kultu buddyjskiego, zazwyczaj używane jako relikwiarze. Wewnątrz umieszczone są figury Buddy. Borobudur ma również swoje muzeum.Całość naprawdę zasługuje na uzanie i uwagę, taki styl budownictwa jest bardzo rzadki i wywołuje wiele pozytywnych emocji. Turyści chętnie powracają do tego miejsca.

Prambanan to kompleks hinduskich świątyń. Znajdują się one niedaleko miejscowości Yogyakarty. Prambanan jest uznany przez turystów za jeden z najpiękniejszych i najbardziej wyróżniajacych się zabytków Indonezji. Konstrukcja tej pięknej budowli w całości opiera się na wysokich, strzelistych wieżycach. Najwyższa ze świątyń sięga aż 47 metrów. Głównym zabytkiem tego majestatycznego kompleksu jest Candi Loro Jonggran. Centralny plac tego zabytku składa się z sześciu głównych świątyń. Drugi jest nieco niżej położony a na jego miejscu znajdują się mniejsze świątynie. Najniżej położony jest ostatni plac. Odwiedzając te wspaniałe budowle, należy zwrócić uwagę na liczne pomniki bóstw hinduskich: stwórcę Brahmę, opiekuna Wisznu, boga wieczności Sziwę.

Bengkulu

Do najciekawszych zabytków tego miejsca należy Fort Marlborough,.. Innym ciekawym miejscem jest Rezydencja pierwszego prezydenta Indonezji – Sukarno. Obecnie w tym miejscu jest muzeum.

Park Narodowy Komodo

Na Park Narodowy Komodo składają się trzy wyspy: Komodo, Rinca i Padar oraz kilka, mniej znaczących wysepek. Tylko w tym jednym miejscu na świecie można spotkać ogromne warany. Są one największymi jaszczurkami zamieszkującymi ziemie. Park narodowy został wybudowany w celu ochrony tych niezwykłych zwierząt przed wyginięciem. Na wyspach nie ma dróg dla użytku samochodowego można się na nich przemieszczać tylko pieszo. Decydując się na zwiedzanie tych pięknych wysp należy skorzystać z usług przewodnika.

Jezioro Toba

Ogromne jezioro, którego powierzchnia jest większa niż powierzchnia całego Singapuru! Na środku jeziora znajduje się wyspa Pulau Samosir.

Bunaken

Bunaken jest idealnym miejscem do wypoczynku dla fanów nurkowania. Można się tu naprawdę zrelaksować i co najważniejsze na wiele różnych sposobów, na przykład obserwując delfiny, wędkując, bądź po prostu w zwyczajny sposób, błogo wylegując się na piaszczystej plaży. Możliwy jest tzw snorkling (eng) jest to tzw. nurkowanie na powierzchni wody. Koszt wypożyczenia sprzętu to ok 20.000 RP.

Nanggroe Aceh Darussalam

Miejsce wypoczynku charakteryzujące się piękną, dziką przyrodą jak również poprzez ukształtowanie terenu można w przeróżny sposób spędzić czas. Można tutaj spłynąć tratwą po rzece Alas. Perełką dla miłośników sportów górskich jest szczyt Gunung Leuser (wysokości 3404 metrów). W tym niezwykle malowniczym miejscu znajduje się wiele szkółek nurkowania. Do największych zabytków należy meczet Baiturrahman. Ta wspaniała budowla jest specjalnie dla podróżników, podświetlona w nocy co dodaje jej jeszcze większego uroku.

Park Narodowy Bromo-Tengger-Semeru

Nazwa parku wywodzi się od dwóch szczytów Indonezji, najwyższego (Semeru) oraz najpopularniejszego (Bromo). Semeru jest najwyższym i najbardziej aktywnym wulkanem w całej Indonezji (wysokość 3676 metrów). Co jakiś czas z jego wnętrza bije gorąca para i unosi się z niego dym, co nadaje temu miejscu większego smaczku.

Zabytki z Listy Światowego Dziedzictwa UNESCO

1991 – Zespół świątynny Borobudur

1991 – Park Narodowy Ujung Kulon

1991 – Park Narodowy Komodo

1991 – Zespół świątynny Prambanan

1996 – Sangiran – stanowisko antropologiczne praczłowieka

1999 – Park Narodowy Lorentz

2004 – Zasoby lasów deszczowych na Sumatrze

Zostaw komentarz

Oferta dedykowana

Formularz kontaktowy

Nie wiesz dokąd jechać? Masz pytanie lub po prostu chcesz się z nami skontaktować?
Zapraszamy do wypełnienia formularza, przygotujemy ofertę specjalnie dla Ciebie.

Twoje dane kontaktowe

Dorośli: - + Dzieci: - +

Kiedy i dokąd

Wyczyść Wyczyść Popularne kierunki Wszystkie kierunki Bułgaria
Egipt
Grecja
Hiszpania
Tunezja
Turcja
Wyspy Zielonego Przylądka
Włochy
Zjednoczone Emiraty Arabskie

Długość pobytu

do 3 dni 4-6 dni 7-9 dni 10-13 dni 14-16 dni

Dodatkowe informacje