Wycieczka.pl

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur
adipiscing elit. Etiam posuere varius
magna, ut accumsan quam pretium
vel. Duis ornare

Latest News
Follow Us
GO UP
  /  Przewodnik   /  Japonia   /  Japonia – Co ze sobą zabrać?

Japonia – Co ze sobą zabrać?

Opuszczając dom należy się upewnić, że zabraliśmy bilety na podróż i dokumenty.Musimy pamiętać przede wszystkim o paszporcie.Jeżeli zamierzamy w Japonii wypożyczyć samochód, to musimy posiadać międzynarodowe prawo jazdy – polskie niestety nie jest honorowane.Dobrze jest mieć przy sobie także inny dokument stwierdzający tożsamość – w przypadku utraty paszportu może być pomocny przy wyrabianiu zastępczego.

Ubrania należy pakować w zależności od regionu i pory roku naszej wyprawy.Zima na północy jest sroga i dużo ciepłych rzeczy to podstawa. W tym samym czasie na południu może się sprawdzić odzież wiosenno – letnia.Jeśli latem udajemy się na południe to do walizki/plecaka spakować trzeba lekkie rzeczy – upały i bardzo wysoka wilgotność już po kilku minutach poważnie dadzą o sobie znać.Dobrze spakować też sweter bądź polar – na wypadek gdybyśmy się zdecydowali na krótki wypad w góry.Niezależnie od pory roku przyda się parasol lub kurtka przeciwdeszczowa – w niektórych regionach opady deszczu są możliwe przez cały rok.Nic się jednak nie stanie jeśli zapomnimy o parasolu, gdyż w każdym japońskim sklepie i kiosku nabyć można tą przydatną rzecz.

Jeżeli chcemy wwieźć ze sobą żywność to trzeba pamiętać o zakazach celnych (patrz „na japońskiej granicy”) – wszelkie zupki w proszku są jednak dozwolone i spokojnie można je spakować do plecaka – nigdy nie wiadomo, kiedy mogą się przydać.Warto zabrać ze sobą sztućce – w Japonii potrawy spożywane są przy użyciu pałeczek i choć można łatwo nauczyć się nimi posługiwać, to nie każdemu ów styl musi przypaść do gustu.

Japończycy ubierają się bardzo schludnie i nie wypada „wyróżniać się z tłumu” pod tym względem – pamiętajmy o choć jednej wyjściowej sukience/koszuli i krawacie – w wielu restauracjach, kasynach itp. wymagane są stroje wieczorowe.Pakując buty pamiętajmy, aby były funkcjonalne i wygodne. Jednocześnie ich zdejmowanie/zakładanie nie powinno trwać zbyt długo – wchodząc do świątyń, prywatnych domów bądź niektórych restauracji jesteśmy zobowiązani zdjąć buty.

Napięcie w Japonii wynosi 110 V, dlatego jeśli zabieramy ze sobą elektryczne przybory toaletowe lub sprzęt elektroniczny, który trzeba ładować, pamiętajmy o przejściówkach do gniazdek – są łatwo dostępne w naszych sklepach ze sprzętem tego typu.

Pamiętajmy też o nakryciu głowy, okularach przeciwsłonecznych i kremach z odpowiednim filtrem UV – wszystko rzecz jasna uzależnione jest od celu i okresu naszej wyprawy.

Pamiętajmy, by spakować aparat lub kamerę i środki płatnicze.

Zostaw komentarz

Oferta dedykowana

Formularz kontaktowy

Nie wiesz dokąd jechać? Masz pytanie lub po prostu chcesz się z nami skontaktować?
Zapraszamy do wypełnienia formularza, przygotujemy ofertę specjalnie dla Ciebie.

Twoje dane kontaktowe

Dorośli: - + Dzieci: - +

Kiedy i dokąd

Wyczyść Wyczyść Popularne kierunki Wszystkie kierunki Bułgaria
Egipt
Grecja
Hiszpania
Tunezja
Turcja
Wyspy Zielonego Przylądka
Włochy
Zjednoczone Emiraty Arabskie

Długość pobytu

do 3 dni 4-6 dni 7-9 dni 10-13 dni 14-16 dni

Dodatkowe informacje