Wycieczka.pl

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur
adipiscing elit. Etiam posuere varius
magna, ut accumsan quam pretium
vel. Duis ornare

Latest News
Follow Us
GO UP
  /  Przewodnik   /  Japonia   /  Japonia – Zabytki

Japonia – Zabytki

Kioto-miasto położone w zachodniej części wyspy Honsiu.Przez tysiąc lat pełniło rolę stolicy Japonii, a do dnia dzisiejszego uważane jest za kulturalne centrum Japonii.W mieście znajduje się 400 chramów sinto i 1600 światyń buddyjskich, stojących wśród pięknych drzew.Uwagę turystów przyciągają także liczne pałace i pawilony.Wspaniałą architekturę drewnianą i ogrody japońskie dopełniają wysublimowane dzieła sztuki, których w Kioto nie brakuje.Aby zwiedzić i poznać to wspaniałe miasto, musielibyśmy spędzić w nim całe tygodnie a nawet miesiące.Dlatego warto rozsądnie rozplanować swój czas.

Zamek Himeji,ta wspaniała budowla pochodzi z czasów średniowiecza.Cały kompleks pałacowy składa się z kilkudziesięciu budynków i jest dziś jednym z najczęściej odwiedzanych zabytków Japonii.Oprócz niezwykłej estetyki i walorów wizualnych zamek słynie z elementów obronnych.Najsłynniejszym jest labirynt ścieżek, który z założenia miał utrudniać wrogom dotarcie do właściwej warowni.Spośród innych japońskich zamków warto wymienić następujące: Matsumoto, Osaka, Oshi, Okazaki, Inuyama, Nagoya i Okayama.

Zespół świątynny Horyu–ji-kompleks klasztorny dzieli się na dwie zasadnicze części – wschodnią i zachodnią.Jest to jedna z najstarszych buddyjskich świątyń w Japonii, zbudowana przez Koreańczyków w VII w.Stanowi wspaniały przykład adaptacji chińskich wzorców architektonicznych tamtego okresu.Część budynków uważana jest za jedne z najstarszych drewnianych budowli świata.Na terenie klasztoru podziwiać można wiele zabytków japońskiej sztuki m.in. rzeźby, rękopisy, malowidła i wyroby rzemieślnicze.

Sanktuarium sinto w Itsukushima to święte miejsce sintoizmu na wyspie Itsukushima, którego obecna forma powstała w XII w.Budynki same w sobie są niezwykle harmonijne, jednocześnie zostały wspaniale wplecione w krajobraz morza i gór.Przybysze przepływają pod efektowną bramą – Torii, która uchodzi za jedno z najbardziej charakterystycznych miejsc w Japonii.

Wyspa Yakushima to kolejny wspaniały przykład dzikiej przyrody. Tutejsza flora liczy 1900 gatunków, z czego blisko 100 to endemity.Występujące tu japońskie cedry są niezwykle starymi drzewami, uznanymi w Japonii za święte.Działalność człowieka ogranicza się do minimum, co nie zmienia faktu, iż rocznie lasy pierwotne Yakushimy odwiedza kilkaset tysięcy turystów.Królestwo zwierząt reprezentują na wyspie m. in. makaki i żółwie wędrowne.

Fudżi-wulkan, a zarazem najwyższy szczyt Japonii.To święta góra sintoizmu, która odwiedzana jest przez licznych pielgrzymów i turystów.Pokryty śniegiem wulkan stanowi niezwykle popularny motyw w sztuce.Ostatnia erupcja tego niezwykle majestatycznego wulkanu miała miejsce przeszło 300 lat temu.Dziś Fudżi jest częścią Parku Narodowego Fudżi – Hakone – Izu.

Zostaw komentarz

Oferta dedykowana

Formularz kontaktowy

Nie wiesz dokąd jechać? Masz pytanie lub po prostu chcesz się z nami skontaktować?
Zapraszamy do wypełnienia formularza, przygotujemy ofertę specjalnie dla Ciebie.

Twoje dane kontaktowe

Dorośli: - + Dzieci: - +

Kiedy i dokąd

Wyczyść Wyczyść Popularne kierunki Wszystkie kierunki Bułgaria
Egipt
Grecja
Hiszpania
Tunezja
Turcja
Wyspy Zielonego Przylądka
Włochy
Zjednoczone Emiraty Arabskie

Długość pobytu

do 3 dni 4-6 dni 7-9 dni 10-13 dni 14-16 dni

Dodatkowe informacje